Columbo: Výkupné za mrtvého (1971) (TV film)

Je citit, ze zo zaciatku tie casti boli o level inde ako na konci serialu. Velmi funkcna cast z hladiska divaka. Vsetko spolu hra proste. Cast zaujme super hudbou. Vrahyna si bola poriadne sebaista, nerozhodilo ju nic. Ani neustale porucikove: "Mate tuzku?" Porucik v tejto casti vlastne nadalej pokracuje v kreovani svojej povahy do dalsich rokov. Vie byt aj drsny, ked mu niekto keca do prace. Je to take zivelne. Zabite ma za ten vyraz, ale je to tak. Vztah medzi vrahynou a jej nevlastnou dcerou je riadne usmevny. Bavili ma zeny. Usvedcenie bolo tiez dobre. A opat sme boli svedkami krasnej analyzy porucikovej osobnosti. Po titulkoch musim povedat, ze mam velmi dobry pocit z tejto casti.

Upgrade (2018)

Toto je fakt poriadny film. Zo zaciatku je to viacmenej nabeh na trochu vaznejsiu zalezitost bez tempa, no od tej nestastnej udalosti zacne akcna jazda plna skvelych napadov. Neskor mozeme vidiet poriadny vnutorny boj, ktory vyusti do prekvapiveho finale. Niektore sceny a hlasky su fakt skvele. "I'm going to end it quickly." "Ok, how?" "Like this." A uz ho lamal. S filmom som maximalne spokojny. Pozrite si.

Avengers: Infinity War (2018)

Videl som to uz pred nejakym tyzdnom no dnes som si uvedomil, ze to nemam ohodnotene. Musim uznat, ze cele tie roky si Avengeri udrzali svoju kvalitu, ktora tymto filmom urcite neutrpela, no je to take rozsiahle, ze by to chcelo mozno aj viac filmov, aby bol kazdy spokojny. Vsetko mi tam prislo trochu na rychlo. V jednej scene niekto umieral a v druhej scene to bolo plne humoru. Hlavne ked sa dej venoval Guardianom. Ini hrdinovia si zase strihli dramatickejsiu cast deja. Na plny pocet to nie je podla mna, ale na dalsi diel sa urcite tesim. No nerobil by som z toho nejake velke halo. Stale je to len komix, ktory sa v 75% odohrava za zelenym pozadim, takze kvalitativne sa to s vela, vela filmami neda ani len porovnat. Ale ako zanrovka s komixovymi hrdinami je to super zabava (cela seria).

Columbo: Vražda na předpis (1968) (TV film)

Columbov pilot a hned si musel ziskat plno fanusikov. Vrazda bola skvelo pripravena. Pobavila ma smrt plna zvratov a s tym spojene reakcie vraha. Bol sice charizmaticky a ako nam ukazal na zaciatku, aj inteligentny, no porucik proste ponuknutu sancu vyuzil naplno. Smolka Dr. Flaming. Porucik siel po nom od zaciatku, ale bolo vidiet, ze ma na to svoje dovody. Samotne vysetrovanie bolo neskutocne. Tie jeho otazky a otravnost su proste na patent. Velmi sa mi pacilo, ked mu Dr. robil vyklad jeho osobnosti. Vystihol ho brilantne a divakom vlastne s predstihom ukazal s akym clenom sa budu stretavat niekolko dekad.

Černé zrcadlo - Černé muzeum (2017) (epizoda)

Skvele finale. Dufam, ze neslo o uplne poslednu cast serialu, aj ked mam pocit, ze nas tvorcovia pripravili aj na tuto variantu. Tie minipribehy boli super. Hlavne ten s doktorom. Ale cele to bolo velmi silne, kedze sme sa mohli stretnut s artefaktmi aj z inych casti. Zaver vyplynul celkom prirodzene, no nieco podobne som aj ocakaval. Cely serial je super napad a tato cast je len ceresnicka na torte.

Podnikavá Joy (2015)

Tento film som mal moznost vidiet viac krat, vzdy som sa mu vyhol. Nebolo nic v TV (asi standart), tak som to skusil. Zo zaciatku to bolo slabsie, film mi prisiel nezaujimavy. Neskor ma to vsak aj bavilo celkom. Cooper tomu pridal. No a prvy predaj v TV bol riadne akcny. Este nikdy som reklame nefandil, ale Joy si ma ziskala. Hned som zatuzil povytierat kupelnu. Najvacsi fail bola jej rodina. Takmer kazdemu by som nafackoval. De Niro bol divny podla mna. Zaver bol taky hollywoodsky, no v tomto pripade asi aj celkom pravdivy. Co sa tyka hodnotenia, cisty stred.

Černé zrcadlo - Železná vůle (2017) (epizoda)

Ako zanrovka celkom fajn, no do BM mi to velmi nesadlo. Nejde o tu kameru, ta sa mi celkom pacila. No nechytil ma sposob akym bol vyrozpravany dej. Povedal by som, ze to bolo az zbytocne velmi priamociare. A nemalo to nejaku hlbsiu myslienku. Chybal mi v tom nejaky "hacik". Odkaz na moralnost, alebo cosi podobne vaznejsie. Zaver bol, da sa povedat prekvapivy, necakal som podobny obsah krabice, no co tym vysvetlili? Prakticky nic.

Columbo - Columbo má rád noční život (2003) (epizoda)

Moderna tomuto serialu vyslovene nesedi. Toto je cast, ktora byt uz urcite nemala. Ked to ale vezmem z pohladu, ze je to posledna cast, kde si mozeme uzit porucika, tak som vdacny aj za nu. Dej bol sice poslabsi, ale pobavi ucast tej pipiny, ktora bola vyklepana v kazdej scene. Falk bol ale klasicky dobry a oboch si ich vychutnal... Prave som zistil, ze uplne prve casti som nevidel a teda sa s porucikom Colombom este par krat stretneme.

Černé zrcadlo - DJ na odstřel (2017) (epizoda)

Tento diel radim medzi tie najlepsie co tento serial priniesol. Cely diel je nenarocny, so zaujimavym pribehom, v ktorom sa hlavnym postavam neda nefandit. Sem tam sa pritrafi aj svojska davka humoru. No a v zavere je behom par sekund vsetko vysvetlene, bez slov, jednym usmevom. Najvacsi for je to, ze ak ste vsimavi, tak vysledok odhalite mozno v polke pribehu. Do konca som este zo dva krat uvazoval tym smerom, az sa to na zaver vsetko potvrdilo. Plny pocet s hviezdickou navyse za skvely casting.

Černé zrcadlo - Krokodýl (2017) (epizoda)

Super cast, ktora sa povenuje teme, ktoru sme tu uz mali. No trochu z ineho uhla. Zaver bol fakt desivy, no nie tym cim obvykle. Chybalo mi kus vyssie tempo. Z casti som neni ohureny, ale latku tento diel nepodliezol. Aspon podla mojho skromneho nazoru.