Šifra mistra Leonarda (2006)

Film je to výborný. Toma Hankse mám opravdu velmi ráda, ale často mám pocit, že ho svým výkonem zastíní herec jiný. V tomto případě mi výraznější přišel Ian McKellen. Rovněž v Andělech a démonech mi Tom utíkal někam do pozadí. Určitě je lepší kniha, ale i tak mám film ve své top10. Hudba Hanse Zimmera je dokonalá a nebýt jí, jistě by film hodně ztratil. Jako celek ho hodnotím na 5hvězd. Mě prostě nadchnul a DVD jsem musela mít.

Počátek (2010)

Zdají se vám takové sny? Mě ano. Více úrovní? Ano. Šel mi mráz po zádech. Nemám k filmu více co dodat, pro mě je po všech stránkách dokonalý.

I Love You Phillip Morris (2009)

Jsem si moc dobře vědoma jak rozporuplné názory vyvolává tenhle film. Z mého hlediska je velmi vydařený a výkony obou herců bych si troufla ocenit Oscarem. Jim Carrey - tolik milovaný i zatracovaný za svou mimiku - zde předvedl všem co taky umí. Poslední scéna? To s vámi musí prostě udělat. Ke všemu je film natočený podle skutečné události a to si pak člověk říká, čeho všeho jsou lidé schopni. V případě Stevena Russela je to opravdu silný odvar :-) Chronologicky je snímek trochu jinak poskládaný, což mi nevadilo i přesto, že jsem znala správné pořadí. Nick Urata - dojímavé melodie - za hudbu 5 hvězd. I vhodně vybraná To Love Somebody při prvním vyznání lásky obou protagonistů. Jen bych doporučila: Za každou cenu se vyhněte českému dabingu, to je vážně příšerné a Michal Jagelka je dle mého názoru největší omyl.

Sametová extáze (1998)

Ewan a Jonathan zde excelují. Film je, troufnu si říct, unikátním dílem Todda Haynese. Vlastně jsem podobný film neviděla. Sešli se mi zde 3 moji oblíbení herci a hned v hlavních rolích, to je silný kafe !!!! Jen škoda, že i Bale neumí zpívat :-) Ta hudba je úžasná.

Moulin Rouge (2001)

Luhrmann přišel s něčím co tu ještě nebylo. A už asi ani nebude. Skvělé herecké a pěvecké výkony Ewana a Nicol. Velmi dobře promyšlený příběh. Kostýmy jsou úžasné.

Sedm životů (2008)

Will Smith mě naprosto dokonale přesvědčil o svém osobním utrpení. Pokud jste jen trochu citlivým divákem a máte v životě za sebou ztrátu někoho blízkého, nebo jste se setkali s vážnou nemocí v rodině či u nejbližších přátel, musí vás zaručeně tenhle film položit. Ani tak drsný chlap, jako je můj manžel neudržel slzu. Drní chlapi pláčou, totiž !!!

Podvod (2008)

Snímek mi vůbec nepřijde mizerný. Musím se přiznat, že jsem ovlivněná tím, že v něm hrají moji tři nejoblíbenější herci. Dle mého názoru se ale jedná zajímavý námět a nedokázala jsem děj předvídat. Ta atmosféra bez jediného slunečního paprsku filmu dodává přesně to co potřebuje.