Božský Evan (2007)

To utrpení, co tam nepochopený Evan podstupoval během stavění archy nebylo zdaleka takové, jaké jsem podstoupila já během sledování tohoto filmu. Takzvané vtipy nebyly vůbec vtipné, digitální triky mizerné (ne, nepochopím, kam se poděl ten obrovitánský rozpočet) a Carrelovy největší herecké výkony spočívají v tom, že se buď blbě šklebí, nebo občas pronese nějaký "hlubokomyslný" monolog. Vždyť tohle je taková sr*čka, že to snad nemůžou sežrat ani ti američané... Jednu hvězdu za Morgana Freemana, který tu nebyl natolik božský jako v Bruceovi, stále ale ještě natolik, aby tohle "veledílo" zachránil od odpadu.

Pan Wonka a jeho čokoládovna (1971)

Ze začátku jsem nedokázala přijít filmu na chuť a místy jsem se i trochu nudila (převážně během nijak zvlášť chytlavých muzikálových písniček v první polovině). Ale nic naplat, Wilderův Wonka se mi líbil mnohem, mnohem víc než Deppův a on je asi jediný důvod, proč jsem se nakonec rozhodla pro 4*. Protože když Wilder začal zpívat "if you want to view a paradise, simply look around and view it", opravdu jsem ten ráj ve své mysli viděla.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Další díl ságy o upírech a vlkodlacích, který z vás tentokrát za necelou půlhodinu sledování stvoří dokonalou zombie. Úspěch zaručen. A teď už se jen odšourat do koupelny a dát si studenou sprchu, abych se trochu probrala a vypadala alespoň tak dobře jako Bella ke konci svého těhotenství...

Sherlock Holmes (2009)

Nejdříve jsem dala 4 hvězdičky. Ale po několika dalších shlédnutích měním názor, protože jiskření mezi Downeym a Lawem si neuvěřitelně užívám, (už jsem prostě měla po krk všeho toho klasického Watsonova "jak úžasné, Holmesi"), nemluvě o geniálních šarvátkách Downeyho a McAdams. Několik hlášek z tohoto filmu už podle všeho vešlo do mé osobní historie, a tomu všemu nasadila korunu naprosto fantastická hudba od mého oblíbence Hanse Zimmera - Rocky Road to Dublin od Dubliners během zápasu v boxu je pro mě už jen příjemnou třešničkou na dortu. Většinou mě tyhle komerční pecky moc nezaujmou, ale tohle je světlá výjimka. Charismatický, protivný, sarkastický a kapku psychopatický Sherlock? Přesně něco pro mě :)

Stmívání (2008)

Pořád si nemůžu udělat jednotný názor - zda se u celého filmu nudit, nebo smát. Ovšem některé scény byly tak absurdní, že se u nich snad smát ani nedalo, pouze mi popadla čelist s myšlenkou, zda je tohle opravdu myšleno vážně. Krom toho, objevují se ve filmu vůbec nějaké sympatické postavy? Snad jenom Edwardova sestra Alice a v tomto díle i Jacob se dají s menší nadsázkou považovat za sympaťáky, ale z hlavních postav se bude vybírat opravdu těžko. Bella nudná k smrti - stejně jako její tatík - a Edward ze sebe nedokáže vypravit jedinou větu bez mumlání, z kterého jsem ke konci filmu už šílela. Příběh byl vcelku - počkat, ono to mělo nějaký příběh? Ale když se nad tím zamyslím, možná bych neměla být tak tvrdá. Ta upíří šarvátka na konci nebyla úplně k zahození a krom toho, vždy kdyby bylo nejhůř a došly mi doma prášky na spaní, tak vím, po jakém filmu sáhnout místo nich.

Paranormal Activity (2007)

Podprůměrný horor. K postavám jsem si nedokázala vytvořit žádný vztah a celý ten proces "budeme to jako filmovat jejich nekvalitní kamerou" mě po chvíli neuvěřitelně lezl na nervy. Pointa filmu mi přišla dost ubohá a osudy hlavních postav mi byly vskutku lhostejné. Dvě hvězdičky pouze za několik zajímavých nočních scén, kterým bohužel ubralo na kouzlu to, že se stále opakovaly a nepřinesly nic nového.

Rabín, kněz a krásná blondýna (2000)

Původně jsem chtěla dát pouze tři hvězdičky, protože mi to přišlo jako lepší, ale stále průměrný romantický film, ale díky té báječné scénce s Milošem Formanem, která mě opravdu upřímně rozesmála, měním názor. Miloš prostě za tu jednu hvězdičku stojí :)

Casino Royale (2006)

Nikdy jsem nebyla velkým fanouškem bondovek, měla jsem v lásce asi poněkud "drsnější" akční hrdiny než byl James Bond ve svém obleku. S příchodem Daniela Craiga jsem se však dočkala senzace - konečně úplně jiný Bond šitý mně přímo na míru. Spousta akčních scén a napínavých momentů mi vzala dech nejen několikrát, ale brala mi ho téměř po celé trvání filmu. Nikdy jsem si nemyslela, že to opravdu řeknu, ale kam se na nového Jamese Bonda hrabe Ethan Hunt, který tak dlouho pečlivě střežil svou pozici mého nejoblíbenějšího akčního hrdiny v tajných službách. Craig nasadil laťku hodně vysoko a myslím, že bude ještě hodně dlouho trvat, než ji někdo překoná.

Agent Cody Banks (2003)

Ano, bylo tam pár vtipných scén a občas i trochu nějaké té akce. Bohužel celek mě nijak neoslovil a výsledný pocit z toho mám takový, že to bylo naprosté mrhání pátečním volným časem, který se dá stoprocentně využít lépe.

Beyblade (2001) (seriál)

Anime, kterým jsem strávila podstatnou část svého dětství. Kdybych se na něj podívala poprvé teď, nejspíš by zamířil rovnou do odpadu. Jelikož mám ale na tento seriál spoustu skvělých vzpomínek, jak jsem ho prožívala a žila jsem jím, nemohla jsem mu nějakou tu hvězdičku nepřidat. Stará láska se nezapomíná a i když se dnes dílům spíše směju, pořád u nich cítím ten lehce hřejivý pocit, co jsem zažívala jako malá. Jediná škoda je, že po naprosto otřesné druhé řadě V-Force v Česku nevysílali třetí řadu, G-Revolution, která byla ze všech tří nejlépe animovaná, trochu dospělejší a jako jediná by byla schopná obstát i u o něco starších diváků.