Velká ryba (2003)

Kouzelný film o lidské fantazii a pravdě našich myšlenek. Krásné fantazírování pro snílky, které realisté, jako syn Edwarda, nemohou pochopit. Není se mu ale co divit. Kdo chce vidět pravou tvář svých nejbližších, sotva se smíří s včnými pohádkami. Příběh o smíření, o změně pohledu, kdy si člověk uvědomí, že ne všechno vymyšlené musí být pravda a především, že nepravdivá pravda je pořád pravda a v tu chvíli se stává skutečností. Jen tomu uvěřit. Osobně mám velice v oblibě příběhy, které vykládají o něčím životě a o cestách po světě (Forrest Gump, Podivuhodný příběh B.B.). Tento je další z řady těchto nádherných filmů. Pozitivní filmy nám zkvalitňují život v relativních chvílích při sledování filmu, i nějakou dobu po něm a navždy při vzpomínce na ono dílo. A to se tomuto filmu podařilo bravurně, protože Edward má tak správné srdce, že by jeden mohl říct, že takoví lidé už neeexistují. Pokud nevěříte. Ale kdo viděl tento film, musí chápat, že tato víra je důležitá.

Ctihodný občan (2009)

Celý film je nesen na skvělé myšlence a celkem povedeném příběhu, ač lehce archetypálním. Začátek byl famozní, pak kvalita díla klesala, stále se však udržovala na velice slušné úrovni. Graf se odehrával jako mořský reliéf... na začátku na hladině, pak přišel mořský šelf, pak mořský hřbet, v polovině mořský svah až dno a na úplný konec přišla oceánská propadlina... Nemůžu ale neocenit myšlenku o soudnictví a legislativě, o velké otázce ve všech záležitostech, kde má někdo právo a povinnost soudit a rozhodovat o druhých - jednat podle citu nebo podle pravidel?

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Naprosto bezduchý seriál, kde vládnou jenom samé nechutně krvavé souboje, nezáživný sex a plitký děj. Herci mě nijak nenadchli a stejně většinu zabijí dřív než si na ni člověk zvykne. Pochválit musím úchvatnou kameru, scény a kostými. Reálie Římu vypadají opravdu podařeně a opravdově. Za toto Spartakuse hodnotím třemi hvězdami.

Julie Lescautová (1992) (seriál)

zdařilý francouzský seriál s velice rozvinutými zápletkami, kterému sice chybý rychlý rozjezd (už pro jeho délku), ale oproti moderním detektivkám, plných efektů a právě rychlých rozjezdů, je to seriál se stále novými nápady a žádný nový díl není jak ten předchozí (což se o těch nových dá jen těžko říct)... hlavní hrdinka není ani výstřel z čistého nebe ani neurazí. sic vypadá obyčejně o to víc překvapí.. Kdo u seriálu vydrží prvních dvacet minut, toho každý díl chytne...

Jen blázni spěchají (1997)

Béčkový film s herci, kteří umí hrát i áčkově. Z úhlu zábavy pohledu film celkem obstává, ve filmu nejsou příliš hluché pasáže, kdy by si člověk říkal, proč to tam proboha jen je, film plyne ladně s klasickým až divadelním schématem na konci, krize, peripetie, rozuzlení. Herci nehrají své role špatně, ty jsou však natolik jednoduché, v lecčem až archetypální, že nemohou v člověku zanechat nijak hlubší dojem. Alex je ukázkový kariérista, typ matematika a necitlivý muž, který ženám nerozumí. Osobně zde necítím tu opravdovou romantiku, ktero use snaží zachytit, byla by těžkce proveditelná ve skutečnosti a ještě tíž se do ní vžívá po scénáristické stránce. Jaká láska tu může být, když se podíváme na Alexovo strádání, když mu Isabela řekne, že se rozcházejí? V lásce, jakou se tu snaží vyvodit by taková reakce přesahovala rámec únsonosti a alex by neseděl jen u silnice a nedíval by se do země, ale v pláči by šílel. Kdo by to ale chtěl od vztahu, kterému divák přeje, ale cítí tu odtažitost. vyvrcholení je pak sice moc pěkné, ale těžko se mu věří. Přesto je film sleovatelný a i přes to, že tu nejsou velké emoce a na děj filmu člověk zapomene, pobaví ho. Pochválit musím alespoň pro mě krásnou hudbu, která převyšuje samotný film.