Králova řeč (2010)

Film pěkný, o překonání strachu, nejistoty, o přijmutí velkého údělu a zodpovědnosti … Avšak po zhlédnutí filmu, musím říct, že to až taková bomba nebyla, spíše mi to přišlo takové moc plastické, chvílemi možná až trochu nudné. Nezachránilo to ani mlaskavé koktání Firtha, který byl na filmu rozhodně nejlepší. Ale abych neházel jen a jen samou špínu, skutečně musím pochválit vynikající hudbu. Prostě a jednoduše, nebylo to špatné, ale Oscar?

Schindlerův seznam (1993)

Pan režisér vložil do filmu hodně ze sebe spolu s a poděkováním lidem jako byl Schindler, jenž se změnil ze ziskem zaslepeného obchodníka na statečného zachránce tolika lidí. Děj filmu je neskutečně-moc pohlcující + hudba je vážně skvělá.

Jmenuji se Sam (2001)

Hned zkraje musím říct, že mnoho filmů mě dojme, ale u tohoto jsem ronil slzy. Potoky, řeky, moře slz. Zkrátka a dobře brečel jsem, jak želva. Něco tak čistého, nenuceného, přirozeného a krásného jsem dlouho neviděl. Ten film má prostě šťávu, vtip a všechno je to zabalené do takového nevinného obalu hozeného do drsného světa reality, arogance a zlých lidí. O to svěžejší je konec, stačily by ještě nadýchané mráčky a sněhově bílí zajíčci a mohlo by se to předepisovat, jako lék na depresi… To co mi pevně utkvělo v paměti z filmu (což se moc nestává) je věta: „Mám tě rád Lucy, mám tě rád jako v tý písničce.“