Všude dobře, proč být doma (2009)

Film byl harmonický, neuvěřitelně milý a emotivní.. První půlka byla velmi vtipná, z části kvůli scénáři, z části kvůli hereckému obsazení. Ve druhé půlce začalo přituhovat a atmosféra se z ničeho nic změnila z "vtipně nad věcí" na trochu ponuře depresivní, po kterém vám zmizel úsměv z tváře. Nevím, jestli to byl záměr, ale cítil jsem tam i náznak pokusu o zamyšlení diváka "sama nad sebou." Konec byl příjemně ukonejšivý, utišující a uklidňující tečkou skvělého filmu.

Všemocný (2011)

Znáte ten pocit, když si u filmu říkáte: "Co to dělá, proboha? Já tem bejt, udělal bych to úplně jinak".. no tak ten jsem neměl.. Hltal jsem každičké slovo a říkal si,kéž bych to byl já. Ač film byl dosti předvídatelný, stejně mě vtáhl do děje.. jediné, co mě překvapilo, tak snad konec, myslel jsem, že Eddie dopadne blbě a film tak budé dávat morální ponaučení ve smyslu jako "Děti, neberte drogy.." ale nestalo se.

Jdi za svým srdcem (2000)

Mě se to prostě líbilo, těžko napsat proč, ale líbilo. Děj je příjemný a dojemný a abyste neusnuli, objeví se tam i nějakej ten dějovej zvrat.. Co se mi však nelíbilo, byla scéna s tornádem, jak Novalee visela za nohy a držela při tom Americus, to už bylo trochu příliž. K závěru bych pochválil ještě scénář a kameru, která mě zaujala docela dlouhými střihy.

Občanský průkaz (2010)

Podle referencí mích spolužáků jsem čekal komedii, s nadhledem dělající si legraci z tehdejší doby, místo toho se mi dostalo jednoho velkého masakru. Komunistickou éru jsem nezažil, takže mám všechny informace pouze a jen a jen z doslechu, od babičky, od dědečka, proto nemůžu posoudit, jestli to tak skutečně bylo anebo ne... jestli to byla realita anebo velmi bujná fantazie.. Nicméně to co jsem viděl, mě naprosto šokovalo, takové bezpráví, bezmoc, zoufalství, taková nenávist společnosti vůči máničkám a takové opovržení mániček vůči společnosti, fakt síla … Atmosféra při filmu by se dala krájet, snad jsem ani nedýchal.

Eragon (2006)

Patnáctiletému chlapci se povedlo napsat velmi vyváženou a vyzrálou knihu, režisérovi se z toho povedlo udělat velmi nevyvážený a nevyzrálý film. Doslova zkazil všechno, co mohl. Zbytečně překroucený a osekaný děj skoro nemá nic společného s knižní předlohou, vynechány jsou i části velmi související s dalším pokračováním. Jediné plus jsou poměrně snesitelné vizuální efekty a nádherná krajina v Tatrách, ale to nic nemění na tom, že si to zkurvil Stefene Fangmeiere. Co mi dál pije krev je ta elfka a trpaslíci, vyděliste v nějakém jiném filmu elfku bez špičatých uší a trpaslíky stejně vyskoký, jako jsou ostatní lidi, já teda ne. Doufám, že někdo jednou udělá remake.

Dračí doupě (2000)

Tohle je jeden z filmů, na kterých jsem vyrostl, jistým způsobem mě to poznamenalo, leckdo by určitě řekl, že negativně a možná by měl i pravdu... K filmu.. nejsem schopen mu dát špatné hodnocení, ať už je to ta největší slátanina na světě, protože vidím pořád v těch dětských očích hltajících draky chrlící oheň na další draky jiskřičku úžasu. Pravda je, že postupem času se mi tento film začal zdát prostě „blbý“ a příliš dětský, ale pro věkovou kategorii 5 – 12 let budoucích fantastů (jako jsem já) skvělá věc.

Big Lebowski (1998)

Oddychový přiblbovák.. ale takový přiblbovák, co vás dostane na kolena. Lebowski je úžasná postava, tohle je film, který stojí za zhlédnutí.

Varieté (2010)

Kdybychom si srovnali všechny plusy a všechny mínusy tohoto filmu, vyjde nám jisto jistě záporné číslo nebo aspoň mě, avšak dívám-li se na tento film okem méně náročnějšího diváka, jež u filmů naprosto vypouští mozkovou aktivitu na potřebné bezvýznamné minimum, musím říct, že to nebylo až tak strašný… Nicméně rádoby vtipné hlášky zkrátka nebyly až tak vtipné, děj byl předvídatelný, to by jeden brečel, a když už jsou tam polonahý kroutící se až v křeči svíjející se děvčata, kamera je vůbec nezabere a to by taky jeden brečel… Avšak maminka mě vždycky učila hledat na věcech pozitiva, a tak tady je, když Christina Aguilera začala poprvé zpívat na jevišti, běžel mi mráz po zádech, a to jsem si to pustil dvakrát za sebou. I přes všechny ty nedostatky, příjemně strávený dvě hodinky. Všimli jste si, že v první scéně, kde má krátký vlasy má pihu pod okem na pravý straně a v dalším záběru na levý?..

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Skutečné fantasy s fantastickým světem uvnitř reality. Neuvěřitelné množství do detailů vymakaných a promakaných potvor a potvůrek všech barev a velikostí v množství, které nenajdete snad nikde, výborné vizuální efekty (např. lesní element), skvělé nepřekombinované akce a spousta sarkasticky vtipných hlášek od rudé tváře. Co dalšího se mi na filmu líbilo, bylo pojetí elfů, Guillermo del Toro má vskutku víc fantazie než rozumu. A toto dámy a pánové je film podle komiksové předlohy, ne jako nějakej Temnej rytíř.

Nula od nuly pojde (2006)

Já prostě miluju černej humor a tady ho je jako máku. Výborné obsazení, Simon Pegg je špička ve svém oboru a David Schwimmer určitě taky není k zahození. Další trefa do černého je scénář nabytý perfektními hláškami, výborná hudba a nebo ne zrovna šťastný konec, bez kterého by to zkrátka nebylo ono, a který mě skutečně pobavil. Děj filmu je podle mého názoru zbytečně a chaoticky naplácán na sebe. Utopení ve sračkách, sekera v hlavě, hlava v zachodový míse, přemíra cukru v krvi, paňák thalia a než se rozkoukáte, je konec. Jinak vcelku seriozní komedie.