Poslední samuraj (2003)

Silný příběh a výborné výkony herců, z takovéto kombinace zákonitě musí vzniknout výborný film a u Posledního samuraje tomu nebylo jinak. Opět se potvrdilo že Tom Cruise je v podobných rolích naprostá špička no a ještě když k tomu přidáte akci, výborně zvolenou hudbu a srdcervoucí konec tak dáte vzniknout jednomu z nejlepších historických filmů všech dob.

Údolí stínů (2002)

Další z řady trapných filmů o Vietnamu. Když Američané nevyhráli na bojišti tak si to alespoň vynahrazují na filmovém plátně.

Valkýra (2008)

Snímek s velmi silným příběhem o mužích, kteří se nebály vzepřít samotnému Hitlerovy. Tom Cruise podobné role umí velice dobře zahrát a svým špičkovým výkonem jen potvrdil výbornou režii. Každý ví jak dopadnou tito odvážní muži, ale stejně je to napínavá podívaná a hlavně ukázka toho že se nebojovalo jen na frontě.

Nebezpečná rychlost (1994)

Když jsem byl malý tak to byl můj nejoblíbenější akční film a i teď se na tu adrenalinem nabitu akci rád podívám.

Sedm (1995)

Takhle na mě žádný film v mém životě nezapůsobil. Z herců samozřejmě musím vyzdvihnout Morgana Freemana, Brada Pitta a Kevina Spaceyho jejich role nebyly lehké, ale s jakou bravurou a realističností to zvládli je neuvěřitelné a samozřejmě Fincherova režie je naprosto geniální. K tomuhle filmu se dají psát jen samá superlativa a nic jiného.

Počátek (2010)

Film s neuvěřitelně inteligentním dějem a scénařem, to ovšem nic nemění na faktu že jsem se v celém ději občas ztrácel a byl jsem zmatený, i když tohle je možná cíl tohoto filmu. Kamarád se mě na tohle ptal a já jsem vůbec nebyl schopný děj převyprávět, prostě o tomhle se nedá vyprávět tohle se musí vidět.

Polibek draka (2001)

Jet Li v trochu jiné roli než bývá, tentokráte s dámskou podporou v roli Bridget Fonda a i to tento tichý bojovník zvládl bravurně. Jinak je to klasická JetLiovka nabitá akcí a neuvěřitelnými souboji.

Paranormal Activity 2 (2010)

Zklamání, po celkem povedené jedničce přišlo tohle. Člověk jen čeká co se bude dít a on se tam jednou rozletí kredenc a těch posledních pět minut to fakt nezachrání

Já, legenda (2007)

Filmy se zombiemi nestojí za nic, ale Will Smith tomu dal punc svého hereckého umu a dokázal tak z totálně špatného tématu vyždímat maximum.

Žhavé výstřely (1991)

Vynikající nápad, protože některé akční filmy si už perodii velmi zasloužily.