Arn (2007)

Výborně nakrouceno. Rozhodně bych chtěl vyzvednou kostýmové zpracování. Podle mého skromného a neodborného názoru je na 99,99% věrné.

Antikrist (2009)

Tenhle film ne že není pro slabé nátury, jako spíš není skoro pro nikoho, kdo není kapánek úchylnější. Herecké výkony bezpochyby skvělé stejně jako kamera, ale ten příběh? Nejde o to, že bych ho nepochopil, ale tenhle film se mi prostě nelíbil. Hlavně proto že nebyl ani tak umělecky zvláštní, jako prostě divnej.

Plán 9 (1959)

Jako úlet v pohodě, ale brát to vážně? No to fakt nejde. Navíc ke konci už sem usínal. Nějak se v tomhle "filmu" totiž nic neděje. Ale kdo viděl film "Ed Wood" s Johnny Deppem, ten tuhle ulítlost zajisté ocení, protože natáčení "Plan 9 from Outer Space" je tam zachyceno naprosto věrně. :-)

Stmívání (2008)

No, tak včera odpoledne sem si přečet knížku a dneska sem skouknul film. No jako takle, u některých (možná skoro většiny) postav šlo to zahrát kapku líp. Proti Belle nic ale nemám. Jenže se tu ukázalo, jako bohužel u většiny filmů podle knihy, že to prostě moc nejde. Chybí tam dialogy a situace, psychologie postav není dotažená. Kdo četl knížku tak chápe. No a hlavně sem nepochopil scény a Jamesem, Victorií a Laurentem. Proč se museli objevovat i v průběhu a zabíjet lidi? Nepatřilo to tam. Zbytečné scény k ukojení divácké chuti po krvi, která tam vlastně stejně nebyla. No a samozřejmě Jasper nějak nevyužíval ten svůj "talent", který mu jaksi zapomněli přidělit. Prostě doporučuji jako první přečíst knihu a pak se jen tak zlehka nechat pobavit filmem. Ten příběh - knižní verze, totiž stojí za to.

Turok: Son of Stone (2008)

No v první chvíli sem si myslel, že se dívám na druhý díl Pocahontas. Ale pak se ti Indiáni nějak začli sekat na kusy a to mi už teda nesedělo... Pamatujete si někdo knihu nebo film Ztracený svět? Tam také vystupovali dinosauři a Indiáni. Třeba je tenhle film tak trochu o tom, co tam vlastně ti Indiáni dělaj. Turok je každopádně originální záležitost a ty komixy si prostě musím sehnat... Plus LIVINGDEAD, dík za titulky... ;-)

Casablanca (1942)

Tenhle film sem měl na kompu fakt dost dlouho a odhodlal sem se ho skouknout az teď. Důvod je prostý - bál sem se ho. Je to naprostá a totální KLASIKA a s takovejma filmama si většinou moc nerozumím. Ale tenhle filmeček mě naprosto dostal. Jednoduchý, ale propracovaný. Že je kapku staršího data? Naprosto mu to neškodí, spíš naopak. Takže 95%=***** a to zaslouženě.

Po přečtení spalte (2008)

No, tak tenle film nemůžu hodnotit nijak jinak než jako "divnej". Pár vtipnejch scén, pár dobře zahranejch rolí (Bradovi ten dementek fakt sel, jedna hvězda navíc pro něj ;-), ale jinak v celku o ničem. Průměrnej film (možná i lehce pod průměrem, ale co už... ), co neosloví ani neurazí. Nebudete to chtít vidět dvakrát.

Repo: Genetická opera! (2008)

Naprosto brutalní a jedinečnej úlet. Pro lidi, co sou trochu, no..... řekněme ne úplně konzumní, je to naprosto dokonala odreagovávačka. Ikdyž ten, kdo tohle psal, proste MUSEL bejt sjetej... Směle do toho.... A bacha na obličej Paris!! ;-)

Spawn (1997) (seriál)

Skutečně vynikající seriál. Málokdy můžu napsat něco takového. Ale je to propracované a vyšperkované. Seriál, který minimálně po stránce zpracování děje strčí do kapsy i komixovou předlohu... Hustý... ;-)