Poslední prázdniny (2006)

Začněme přednostmi: Doslovný překlad názvu a absence ruštiny v Karlových Varech. Pokračujme nedostatky: Fádní a otravně dojemná Queen Latifah, zbytečná Lucie Ondráčičková, Karlovy Vary jako vysokohorské středisko, nudný scénář, not-cool hlášky, předvídatelný konec, absence humoru. Shrnutí: Jistě se najdou lepší a originálnější způsoby, jak roztočit prachy před smrtí než v grandhostelu puppek. AR: 2,35:1 - Super 35

Misa a vlk (2003)

Tři hvězdičky dávám za kameru, protože u dětského filmu se tak nádherná kamera hledá jen těžko, zbylá čtvrtá hvězdička je za nádhernou švédskou přírodu a za vlčata. Jinak nic moc. AR: 2,35:1 - možná AgaScope

Maraton lásky (2007)

David "Ross" Schwimmer jako rejža široké publikum nezklamal a tedy ani mě, protože jsem zhruba věděl, co mám čekat. Víme tak, že námět a vůbec scénář jsou jak vystřihnutý z Hollywoodské šablony, nechybí efektivní hra na citečky a pár skoro-fekálních vtípků, hlášek je nedostatek. Simon Pegg jako zevler je dobrej, celkem cool a nad věcí, ale jeho odhodlaného runnera mu nevěřím. Hank Azaria je jako šablonový (zpočátku milej, pak drzej a nakonec vynadá děcku) záporák skvělý. That's all. AR: 2,35:1 - Super 35

Grindhouse: Thanksgiving (2007)

Get more out of life - Go out to a movie. Ilaj Roth asi nebude až tak ztracený případ a kdyby opravdu natočil tohle béčko, dost možná bych ho začal i uznávat. Tarantino asi moc dobře ví, na kterýho koně je třeba sázet.

My z konce světa (1975) (seriál) odpad!

Vsadil bych se, že tak blbej naivní komoušskej seriál točili na nejmíň 20 let vyexpirovaný východoněmecký ORWO nějakejma béčkovejma kamerama made in Kamčatka s objektivama vyrobenejma z dioptrických brýlí, protože takhle odporný barvy a neostrá kresba se jen tak nevidí. Taky bych zabíjel za ty neustálý zoomy a roztřesený záběry na dlouhých sklech. No hrůza, děs, ještě že ten ovladač má tlačítka previous a next.

(1998)

21.04 Personal Note: Jak se dá vzorcem vajádřit hodnocení tohoto filmu? Tak tedy: Skvělý černobílý silně kontrastní materiál s hrubým zrnem na druhou krát geniálně promyšleně zamotaná zápletka plus snové výjevy alá Eraserhead to celé umocnit neútešnou atmosférou bezvýchodného hledání otázky lidské existence krát snorricam plus rychlá střihová montáž a pohledy na detaily rovná se rovných 5,000 hvězdiček. AR: 1,67:1 - Super 16

Cesta na Měsíc 3D (2008)

Tak jako docela jo, děcka se trochu poučily o prvním přistání na měsíci, mě rozbolely oči asi po pěti minutách těch thrí-dí (d)efektů a brambůrky došly asi po deseti minutách od začátku filmu. Jinak mě to celé přišlo celkem o ničem, vtipy poskrovnu, dialogy tak akorát pro tříletý smrady... Ale jádrem pudla jsou právě ty 3D efekty, které třeba jsou prostorové (ačkoliv opravdu prostorové byly asi jen tři scény), ale použitá technologie nedovoluje velkou škálu barev (resp. žádnou) a oči celou dobu trpí pohledem na prakticky šedo-bílo-barevně-vyblutý film se směšnými brýlemi na nose. Příště prosím nechte 3D snímky speciálním kinům. Ale děcka! Berte kina útokem!!! 1,44:1 - IMAX

Nadaný žák (1998)

Himmel Herr Gott! Jeník Tříska jako protivník Iana McKellena? David Schwimmer jako Gumák Ed? A ještě k tomu s knírkem?! Ohoho, Bryan Singer to vzal od podlahy a jak jinak než výbornou látku pana SK vůbec vlastně vůbec nezužitkoval... Kam se poděly noční můry? Toddovi vnitřní pochody? Litry krve z homelessáků? Střílení na dálnici? Toddův americko-spratkovskej face? Takhle se z toho stala jen rychlá rekapitulace knihy s umírněním všeho, co bylo v původní látce dobré s podělaným mudrování a psíma očima Třískova Weiskopfa a nemastný-neslaný US-ksich hlavního představitele. Tenhle film bych řadil k těm méně dobrým filmovým přepisům thrillerů pana SK, ale i tak se na to dalo dívat a chvílema to bylo docela dost zahuštěštěný. AR: 2,35:1 - Super 35

Klub rváčů (1999)

Obvykle se stává, že něco velkýho čekám od filmu a ono to pak nestojí ani za ten odpad!, ale Fight Club veškerá má očekávání předčil o sto honů, protože tohle bylo jedno z nejlepších žrádel pro můj fucking brain! AR: 2,35:1 - Super 35

Upír Nosferatu (1922)

Jsem na tom stejně jak Zakk, akorát po mně chtěla kinobába jen 65k a k tomu jsem ještě dostal brožurku Projektu 100 s chytrejma kecama o filmech, který jenom pějou ódy všemožnejma souvětíma a cudzíma slovama, místo aby řekly rovnou: "Je to brutál-dobrý, vole, tak jdi na to do kina!". Ale teď k věci, Drákulu jsem nečetl (pouze originál, který jsem po 15 stranách zastaralé angličtiny vzdal), Drákulu jsem v jakékoliv filmové verzi neviděl a proto jsem Nosferata, das Vampíra, viděl zcela neposkvrněn a možná i proto to na mě zapůsobilo opravdu silným zažitekem, který by byl ale prd bez originálního kytarového doprovodu. PS: Ten pár, co seděl za mnou se evidentně nudil, protože se neustále vrtěl a kopal mi do sedačky. Asi čekal potoky krve valící se v proudech z prokousnutých hrdel sličných děveček, ale ouha... Já byl však s německým expresionismem spokojen, hlavně pak s jeho stínohrou, vykulenými bulvami Maxe Stracha, kolorováním a znepokojivou atmosférou zla v "Brémách". AR: 1,37:1 - Academy Ratio