Zpráva o Europě (2013)

*spoiler* Planéta, na ktorej nás nečaká krvilačná beštia, ale len "chobotnička", čo sa príde pozrieť na návštevníkov, pričom nevie, že svojou rádioaktivitou roztopí ľad. Proste reálne spracované sci-fi.

Modré z neba (2008) (pořad)

Smutné príbehy popretkávané prehľadom súčasných moderných hudobných výkalov, popretkávané reklamami, ktoré si Markíza ani cez takýto program neodpustí. To by predsa musela ukrojiť trochu od zárobkov... a to tomu uberá na vážnosti.

5 proti 5 (2007) (pořad)

Bičan to ťaháááá

Stará radost (2006)

Výnimočný film o tom, čo veľa z nás zažíva a nikto si to nechce priznať. V každého živote príde chvíľa, keď chce ukončiť voľnomyšlienkársky spôsob života, usadiť sa a založiť si rodinu. Treba pre to ale niečo obetovať a Mark už nemá čas a ani možnosti tráviť výlety s Kurtom - aj keď to mal tak rád. Prichádzajú iné povinnosti a toto je pravdepodobne ich posledný výlet. Odpustiť si pár nadávok a bol by to pre mňa jeden z filmov roku.

12 rozhněvaných mužů (1997) (TV film)

Vidím, že do mojej zbierky sa pridáva ďalší filmový klenot. Asi jediný *čistý* film s Gandolfinim. Pri tom mi je ten herec tak sympatický... !

Na ostří nože (1997)

Ukážkový príklad toho, ako sa správať (nie len v divočine). Perfektný film...

Farma (2012) (pořad) odpad!

Nevedia kedy prestať.

Gravitace (2013)

Zem. Trosky stanice. Úlomky satelitov sa blížia. Ticho. Vôla prežiť. Naozaj vizuálne perfektne poňaté, dramaticky inšpirujúce. Na tento film som sa naozaj tešil a stálo to za to. V telke si na to zaspomínam, ale 3D kino ten pocit len umocnilo. Silne.

Oggy a škodíci (2013)

Je to klasický Oggy, akurát tu je priestor aj pre nejaký ten príbeh. A práve tieto WTF momenty to pekne držali pokope. Rozmýšľal som medzi tromi a štyrmi hviezdičkami a ten záverečný soundtrack rozhodol. Tam už museli byť tí tvorcovia dobre rozbláznení.

Jmenuji se Sam (2001)

"Chcela som povedať sudcovi, že mu viem dať ten druh lásky, aký ešte nedostala. Ale chcem sa vám ospravedlniť, lebo by som klamala..." Príjemný filmík, ktorý neurazí.