Zloba - Královna černé magie (2014)

Musím povedať, že z Angeliny Jolie som mala veľkú radosť. Maleficent zahrala dokonale, tá postava jej nesmierne padla. I jej výzor bol veľmi príhodný. Miestami tam boli scénky, pri ktorých som sa škerila ako ten kocúr z Alice v krajine zázrakov, čo ma veľmi tešilo. Avšak, film mal dosť nedostatkov, kvôli čomu by som ho radila medzi priemerné. Poslať Auroru niekam na vidiek, ďaleko od hradu len so sudičkami mi prišlo veľmi hlúpe. Aj keby to urobil kráľ, neverím, že by to kráľovná nechala tak. Ďalej, ako to, že ked bola Maleficent v hrade, Aurora ležala v izbe len s vílami? Žiadne stráže, nič, pritom kráľ dobre vedel, že je už v hrade. Skutočnosť, že bozk z pravej lásky bol od Maleficent, som predvídala. Presne ako to bolo v OUAT. Ale tiež - páni, ako mi tá Aurora liezla krkom! Stále sa chichotala, až som premýšľala o jej mentalite. Celkovo by som film zhodnotila na tých 70%

Dia no Ace (2013) (seriál)

Odpad aj 5* je prehnané. Povedala by som, že je to pekný stred. Ani čas venovaný tomu veľmi neľutujete, ani si to nechcete zopakovať.

Itazura na Kiss: Love in Tokyo (2013) (seriál)

Vskutku som ani neverila, že sa nájde dorama, ktorá by sa mi tak páčila. Spočiatku som bola veľmi skeptická - nalejme si čistého vína - Itazura na Kiss je už skutočne dosť a ja som si hovorila - no super, ďalšia hlúpa dorama. Kotoko síce je tak trochu dosť hlúpa, no táto dorama nie. Už len tí herci... Honoka Miki bola dokonalá Kotoko. Pekná, roztomilá a keď sa usmeje máte chuť jej oplatiť ten úsmev. Tie trápne situácie mi neprišli až také otrepané, keď v nich hrala ona a smiala som sa na nich. A Yuki Furukawa bol perfektný Irie. Buď nemá žiadne srdce, alebo je taký dobrý herec. Spočiatku som si myslela, že to bola chyba obsadiť ho - mohli vybrať predsa väčšieho fešáka, nie? Odpoveď je však - rozhodne nie. Je dokonalý presne tak ako je. A keď sa títo dvaja spojili na jednom obraze všetko bolo tak ako malo byť. Či už to boli trápne situácie, romantické scény, smutné... vo všetkých hrali perfektne a sedeli tam spolu. Potom tu boli ešte kamarátky Kotoko - je mi skutočne jedno ako sa volali - tie sa ako správne kamarátky zastali Kotoko, keď bolo treba pekne to natreli Iriemu! Taktiež Kin-chan - uh, páni, na moment som po ňom chcela skočiť. Ako mohol byť taký fešák? Nechcem krivdiť Iriemu, ale... no, wuau (so hooot). Každopádne, milá, zábavná dorama, ktorá, dovolím si tvrdiť, je najlepšia verzia Itazura na Kiss. Dokonca moja najobľúbenejšia dorama. Zatiaľ sa mi žiadna ešte tak veľmi nepáčila, takže... ak bude druhá séria, určite si ju pozriem, no radšej nech nie je. Ďalšie série veci len kazia, bola by som šťastnejšia keby túto doramu natiahli na tých - povedzme 24 epizód a nenarvali tú najväčšiu bombu do poslednej epizódy, no už sa tak stalo.

Naege geojitmaleul haebwa (2011) (seriál)

Dorama s jednoduchou zápletkou, ktorú sa snažia všemožne ťahať do 16 epizód, pričom pred ich vzťahom neskôr nezmyselne uteká Ah Jung a Hyun sa ju snaží dohoniť. Trápne momenty, roztomilé momenty... no dorama. Čo k tomu viac dodať? (Pomaly prestávam veriť, že sa nájde dorama, ktorú by som považovala za originálnu) Pozn.: Ah Jung mala na sebe počas celého seriálu skvelé outfit-y a tie kabelky jej neskutočne závidím.

Maojú maó júša (2013) (seriál)

Už z počiatku bolo toto anime nudné a sama som vedela, že mi neponúkne nič. Celkovo story, dej, postavy... nemá to ten správny nádych..

Zero no cukaima - Season 1 (2006) (série) odpad!

Ak uvidím v blízkej budúcnosti ešte jednu ružovlasú Tsundere, ktorá je absolútne useless asi si hodím mašľu.

Tonari no Kaibucu-kun (2012) (seriál)

Úprimne neviem čím to je, že práve jedny z tých najobľúbenejších anime mi hrozne lezú krkom a iritujú ma, ale hold je to už môj osud - mať absolútne iný vkus než ostatný. 2* a to priemerné. Keby tomu venujem o trošku viac času ide to ešte nižšie.

Zecuen no Tempest: The Civilization Blaster (2012) (seriál)

Kto by si bol pomyslel, že to nakoniec skončí dobre? Každopádne čo sa týka ZnT - dej bol... ťažko sa k nemu vyjadrovať. Tú vec so stromom som nikdy úplne nepobrala, skôr ma zaujímali postavy a tie bitky na čo som sa aj sústredila. Zaujímavý bol fakt, že vlastne z nepriateľov sa stali... spoločníci. Spojili sa a začali bojovať bok po boku. Každopádne, čo sa týka postáv - Yoshino bol skvelý charakter, dosť sa mi páčil a veľmi som sa tešila keď som zistila, že sa doňho Hakaze zamilovala (k tomu sa ešte dostanem), no neskutočne ma štvala Aika (úprimne, ako mola uloviť Yoshina? Yoshina! Milého, sladkého Yoshina! Taká čarodejnica! Neberiem to, že všetko robila pre záchranu... proste som ju nemala rada)... bola už po smrti a vlastne celkovo sa to točilo okolo nej, lenže... ona mi prišla ako hrozný charakter. Neviem čím to bolo, ani výzorom mi nepadla do oka, ani charakterovo. Mahiro... zlí chlapci sa mi páčia, ale na Mahirovi vážne nebolo nič čo by som si mohla obľúbiť. Bol zamilovaný? do svojej nevlastnej sestry (nie je to zvrátené, beriem to, ale tá vec, že o tom vedel aj Yoshino a bol toho súčasťou ako v nejakom veľkom sendviči mi prišla zvrátená). Hakaze - no, zo začiatku som sa tešila, že je tam, cítila som vo vetre, že tam bude nejaká romantická zápletka (z tých pohľadov do minulosti AikaxYoshino, AikaxMahiro mi bolo už pomaly zle a pretáčala som ich), no nakoniec som nej mala plné zuby. Nečakala som, že bude až tak visieť na Yoshinovi. Každopádne som rada, že to skončilo ako to skončilo a beriem to tak, že... že mám ďalšie priemerné anime za sebou.

Amnesia (2013) (seriál) odpad!

Za čo by som mohla dať čo i len 1*? Povedzme si to úprimne - za čo? Za to, že som dievča a sú tam 5 bishíci (ktorí nie sú zas takí pekní)? Za hlavnú hrdinku, ktorá pôsobí ako nemá? Za dej, ktorý nebol ničím skvelý? Za hudbu? Kdeže. U mňa rozhodne strata času.