• Pohádka

Králova řeč (2010)

Úžasné historické drama, které se odehrává na území Velké Británie, Vás vtáhne do děje hned v úvodu filmu a nepustí Vás dřív, než bude jeho konec. Film Králova řeč je bezpochyby jedním z filmů, které nám umožní nahlédnout do soukromí ne pouze slavné osobnosti, nýbrž do soukromí jednoho z otců VB, a sice krále Jiřího VI. Herecké výkony Colina Firtha, Geoffreyho Rushe a Heleny Bonham Carter jsou naprosto uchvacující. Abych se vyjádřila přesněji - uvěřili byste jim i to, co není pravda. Neumím si představit, kolik týdnů, ba dokonce měsíců, musel Firth svou koktavost trénovat na svou roli a kolik úsilí museli vynaložit ostatní herci, ovšem výsledek stojí rozhodně za to. Bezchybně zahrané, úsměvné i smutné, naučné a kouzelné - to je shrnutí Královy řeči. Snad ke konci ještě jedna poznámka: Škoda, že nenechali Heleně víc místa na projev. Mám dojem, že z celkových 5 minut, ve kterých se vyskytne v jednom dílu Harryho Pottera, máme větší zážitek než z celého filmu Králova řeč, což ovšem rozhodně nesnižuje ani kvalitu filmu a ani celkový dojem!

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Hvězdná brána je rozhodně jedním z nejlepších seriálů, které běžely na našich televizních obrazovkách. Těší se velké oblibě nejen u nás, ale i v zahraničí. Film Hvězdná brána byl přelomový nejen svým nápadem, ale také svým nenásilným podáním. Seriál jen úspěšně navázal na velkolepý film a rozvedl se v úžasnou podívanou, která potěší jak mládež, tak i dospělé. Na herce se dobře dívá, jednotlivé díly srší vtipem a jsou dynamické. Pokud se chcete uvolnit a máte rádi fantasy, určitě doporučuju.

Správci osudu (2011)

Musím říct, že než jsem šla do kina, schválně jsem se dívala na hodnocení filmu na těchto stránkách. Řekla jsem si, že 74 % je už dost na to, aby film stál za zhlédnutí. Bohužel musím říct, že asi po půl hodině jsem měla tendence odcházet z kina. Veškerá akce byla shrnutá v prvních patnácti a posledních deseti minutách filmu. Mezi tím se jen zbytečně přemýšlelo, bloumalo a minutové záběry na to, jak prší nebo na to, jak svítí slunce se hodí do filmu o přírodě. Ne do sci-fi. I přes hvězdné obsazení jsem byla zklamaná - bohužel ani hvězdy to nedokázaly zachránit. Film hodnotím jednou hvězdičkou na nápad, který je zatím neotřelý, ale víc si podle mě opravdu nezaslouží.