Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

V kine jsem byl vcera a musim rict , ze film ponekud zaostal za mym ocekavanim. Instalace trosky lidskeho rozmeru myslim nebyla na skodu ale duch serialu , ktery stal a padal na situacne komedialnich scenach se trochu vytratil. Krobot je super ale Vetchy podle me nemel zas az tak dobre napsanou roli a nedostal tolik mista - skoda v serialu je topovej. Jinak samozrejme povedena komedie s nadhledem prezentujici narodni sport - myslim tim buranstvi samozrejme. Nekolikrat jsem se fakt zasmal takze dobry. 3 Hvezdy takze film co byste meli videt - vic asi nic a za mesic o tom nebudu vedet.

Vetřelci (1986)

Po openeru muselo byt tezke vzit tenhle job a tak muzu jen rict ze Cameron ma teda koule a to ze dokazal udrzet tak neskutecne vysokou uroven je az zazrak.Tohle dilko natocit za 18 millionu dolcu to proste musite vedet co delate a snad mit i neco od boha jinak z toho musi vyjit sracka - a to se tady teda nekona. Muj nejoblibenejsi dil - hlavne kvuli hlaskam Vasquazove ale i bishopovi. Brilantne zvladnuty konec - kdyz Weaver vyleze z pretlakovy komory a je nasoukana do chodiciho jerabu tak proste padam na hubu no a kdyz po totalni rezanici s kralovnou bishop zahlasi "not bad for human " tak jsem pohlazenej po svy divacky dusi. Rikam 4 hvezdy a "not bad for human" Mr. Cameron

Vetřelec (1979)

Tohle je opener velice neobvykle vyrovnane serie , ktery nema obdoby. Vzpominam jakou manii film vyvolal a vubec se tomu nedivim - Ridley Scott je nebesky talentovany reziser a je neuveritelne jak dobre tento film pusobi i po tolika letech.S ohledem na dobu vzniku a moznosti jez produkce mela - tezko se v zanru sci-fi hleda srovnatelny kousek. Nejsem fanda sci-fi ale tohle je teda klenot .Davam 4 hvezdy a bejt sci-fi muj zanr tak je jich tam 50

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Pro me osobne celkem zvlastni film , protoze jsem do kina sel s pocitem ze jdu na totalni brak a spatlaninu nejvetsiho kalibru.Nicmene i kdyz snimek asi vsechna ocekavani tak nejak naplnil tak jsem se nevim proc nemohl zbavit dojmu , ze to bylo proste lepsi nez jsem cekal. Slepeny pribeh usity na miru dvema slavnym filmovym stvorenim nedosahuje kvality snimku Vetrelec a Predator ani omylem , ale zpracovani Vas neurazi. Rozhodne jsem docenil odvahu nechat vychcipat komplet vsechny "sympaticke" postavy a do uplneho finale poslat hlavni zenskou postavu.Jinak proste akcni film a od tech ja cekam jen zabiti casu takze nevim a davam 2 hvezdy ale malem jsem dal 3 protoze mam rad Bishopa Henriksena

Mrtvý muž (1995)

Kdyz je neco dokonale tak neni potreba o tom moc kecat a staci to vychutnat. Genialita rezisera Jarmusche dokazala z westernoveho zanru vyzdimat ojedinely rozmer jako je vsemoznymi emocemi nabita existence s vidinou blizici se smrti a vsude pritomnou extremni psychotikou situace a postav . Depp v zivotni roli , Henriksen ve skvelem vykonu a samozrejme Neil Young se svym zazracne jednoduchym riffem a boostrem vytocenym total doprava.Kdo v tomhle nevidi krasu tak zije chudej zivot . 5 hvezd za nestarnouci umeni

Počátek (2010)

Vykradani podvedomi behem spanku , vstupovani do snove roviny a hlavne konstrukce vlastnich predstav vlozenych do podvedomi druhe osoby - v obdobi hluboke scenaristicke krize myslim skvely napad a hned rikam ze i provedeni je famozni. O narocne rezijni konstrukci uz toho bylo napsano hodne takze jen jeden muj postreh. Prolinani vlastne 3 dejovych linii je opravdu slozite a mene pozorny divak se musel ztracet - Nolan + ostatni tvurci to vedeli lip , nez kdokoliv jiny takze si v te treti rovine velmi obratne pomohli tim , ze dej zasadili do zasnezenych hor - skvelej nastroj - co je bily tak je posledni treti rovina - fakt dukaz vysokych rezijnich schopnosti.DiCaprio nesnasim ale uz podruhe u me zabodoval takze asi plati ze s vekem proste zraje a jeste mu snad prijdu na chut. Vyborny pocit hned po shlednuti a samozrejme nutkava otazka - co ksakru ta camrda - zakymacela se nebo jak teda :-) - Davam 3 hvezdy ale je to kousek od 4 - skvele zvladnuty test reziserskych schopnosti.

Moneyball (2011)

Sam jako hrac baseballu mam za sebou tuny filmu o tomhle narodnim sportu USA ale tenhle je vyjimecny. Baseball je hra , ktera zachycuje a vyhodnocuje nejvetsi objem vsemoznych statistik a to tak , ze hra , ktera je na druhem miste je nekde tak na 20% procentech. Kazdorocne MLB vydava rocenku "MLB stats 2011" napriklad a je to kniha co ma 1800 stranek. Miller zpracoval latku dle skutecne udalosti a duraz kladl prave na fakt , ze tato hra se sestava z tolika komplikovanych a odlisnych vykonu , jez se podileji na vysledku , ze se vitezny team da sestavit matematicky na zaklade techto statistik. Generalni manazer Oakland Athletics - zkracene A's (acka ale taky spellingove esa) to v roce 2002 zkusil a to ze v pristi sezone zacali stavky hracu kvuli platovym stropum je asi jasne.Obrovske prekvapeni v tom , ze se skvely film o baseballu da natocit i bez finalniho grand-slamu na full-hands - proste ten posledni nadhoz po kterym to rana za plot vsechno rozhodne. Divak neznaly baseballu je hodne ochuzen , ale i tak porad velmi dobre stravitelne i pro mimoamericana potazmo laika a to je hodne narocne rezijni zadani. Muj neprilis oblibeny Pitt me uz podruhe presvedcil , ze kdyz nehraje nejakyho superborecka tak je velice ale velice dobrej herec no a ten hlavni bonbonek Johan Hill - naprosto unikatni hereckej vykon to muselo prekvapit uplne kazdyho divaka co na nej koukal jak se tvari kdyz rekne "nevim proc jsem zalhal" . Davam 4 hvezdy - dokonale prekvapeni a kvalita.

Barva peněz (1986)

Filmova mekka vsech hracu kulecniku. Naprosto skvely film a takhle nejak by mel pocin kteremu se rika volne pokracovani (The Hustler) vypadat . Billiardovy sampion "rychly Eddie Felson (Newman)" se 20ti letech vraci tak kam ho tahne srdce i kdyz ten prvni impuls k navratu jsou prachy. Zauceni talentovaneho Vincenta (Cruise) je katalyzatorem comebacku do sveta spickoveho poolu spojeneho s gamblingem nejvyssiho kalibru a film zachycuje prave tuto cestu vcetne zakulisnich triku a sazkarskych manipulaci. Newman jako vzdy naprosto dokonalej v sakra zaslouzeny oscarovy roli a Cruise v jednom z pouhych dvou filmu ve kterych dobre hraje. Pokud mate trochu srdce hrace tak zde najdete spoustu skvelych hlasek (Whitaker v epizodni roli "myslis ze bych potreboval zhubnout?" , "presna davka vola" , "nechovej se jako holka co ji nekdo osahaval v kine") no a taky hlavni motto a zarucena zivotni pravda "vyhrany prachy jsou lepsi nez vydelany ". Byt proffesionalni sportovec tzn. vydelavat prachy tim ze hrajete neco co Vas bavi je jedno z nejvetsich stesti co Vas muzou v zivote potkat - ovsem neda se to srovnat s tim , kdyz neco hrajete protoze tu hru proste milujete a myslim ze zaver Scorseseho snimku tohle jasne ukazuje. Dobra muzika - skvely varhany pri navratu do herny sampionatu , Dire Straits ale i Sinatruv dovedne odimprovizovany hit v baru. Puvodne jsem dal ctyri hvezdy ale opravuji na pet - co jinyho by melo mit 5 nez takhle skvelej film.

Vzpomínka na Titány (2000)

Film podle skutecne udalosti a hned rikam ze propadak nejvyssiho kalibru. Jsem si jistej , ze tenkrat v roce 1971 to musel bejt na jihu mazec a jsem si i jistej ze ti kluci to tam tenkrat asi zvladli skvele a to jak sportovne tak lidsky. Pokud ovsem tohle mela byt oslava jejich charakteru potazmo sportovnich kvalit tak je to tedy spis ostuda. Rasismus obecne je naprosty nesmysl a potlacovani prava na osobni volbu a tenhle film je toho dukazem. I vysoke hodnoceni snimku svedci o tom ze lidi jsou proste pitomci a manipulovatelni idioti a to specialne v otazkach kdy maji projevit svuj charakter - jako prave rasismus a pohled na nej.Tenhle film na to hresi opravdu v kazdem zaberu a to me teda nastvalo.Pes je pes ale pudl neni doga - jak si zacnete hrat na to ze pudl je i doga tak jste srab a presne tohle ve filmu tvurci dokola a neunavne serviruji. Tuny scen kdy cernej a bilej resej roztrzky , narazej na "nepochopeni v particce" a jiny emocne naprogramovany situace.Jsem si jistej ze ti kluci tenkrat vedeli ze proste pes je pes a bud druhyho psa beres nebo ne ale nesnazis se predstirat ze ten druhej pes je stejnej. Ze sportovniho hlediska taky ne moc povedene , protoze typ skladek jako je v tomto filmu jsem videl mozna ve wrestlingu ale ne v americkym fotbale + jsem nikdy nevidel ze by quarterback cekal s balonem v ruce 7 sekund nez k nemu dobehne obrance a slozi ho.Jedinej moment co me zaujal byla neopetovana prihravka od bily holky , kdy cerna holka uhne s tim ze ma namalovany nehty - dobry a v tomhle duchu to melo byt.Dal jsem dve hvezdy ale jdu to opravit na jednu - tohle je fakt neomalenost pro blbecky co si nechaj mozek ojebavat radoby dojemnejma scenama.Ostuda natocena pro titany , kteri si to urcite nezaslouzi.

Krev na křídlech (2010)

Tak ja tady musim souhlasit s "predators" - film se mi libil a dost mile me prekvapil. Maly , rychly pribeh brousici hranu mezi snem a realitou , mezi cilovou stanici a planovanou trasou a mezi tim jak blbe jste skoncil navzdory tomu jak skvelej ve skutecnosti jste. Nate Pool (Rourke) se na svy zivotni ceste dostava k okamziku pokleku v pousti s kverem u ksichtu a v tu chvili dostane film divaka do snove polohy deje , kdy Poola zazracne zachrani bandicka indianu , kdy v zajeti objevi a nasledne "osvobodi" andela (Fox) s kridly a kdy se rozhodne jednou v zivote porvat za spravnou vec namisto tradicniho posilani zivota do hajzlu. Myslim ze tahle zmena polohy dejove linie , ktera je uznavam dost matouci ale rozhodne bohate odmenena v zaveru filmu , je nejvetsi devizou tohoto snimku. Potkat tu pravou , prehrat bidaka , dostat se zas nahoru a nakonec i litat jsou asi touhy , jaky ma kazdej chlap kteryho zivot dostal na kolena. Film podle me provazi vkus a to od castingu (vetsi chlap nez Rourke v hollywoodu neni a Fox je opravdu majitelkou andelsky tvaricky ) , pres famozni outfit Rourka , Armani bolerko Fox , GFF retro bryle Murray az po zabery projektovaneho backroundu v krajine snu a touhy. Velice dobra muzika. Bojim se ze rezijne to neni az tak dalece dotazene , protoze jedine voditko pro rozpoznani snove polohy od realu jsou kridla Fox a jak napovidaji komentare nize tak vetsina divaku vidi jen pohybujici se obrazky a tudiz povazuje tenhle film za neco jineho nez je. FIlm je poctou pro TU pravou a ja rikam ze je to vkusne a ok pokud jen nesledujete framy jak se mihaj. Davam 3 hvezdy coz je v mem prisnem hodnoceni film , ktery by jste meli videt