Seržant Bilko (1996)

Táto komédia ani nieje zlá, len je v nej strašne málo vtipných scén. Steve Martin si hlavnú úlohu užíva, ale ani on nieje pr´íliš vtipný a naviac je dosť nevýrazný, tak ako aj Dan Aykroyd a Chris Rock. Scenár je strašne slabý a niekedy hapruje aj dej. Tak vznukla len dosť priemerná komédia.

Černí baroni (1992)

černí baroni obsahujú niekolˇˇko výborných vtipov a skoro každý z hlavných predstavitelov má v rukáve nejaké eso, no nájdu sa aj slabšie miesta a 4 hviezdičky to ešťe niesu.

Předtím a potom (1996)

AJ kedˇ má tento film dobré herecké výkony, scenár je dosť slabý. Táto rodinná dráma má dosť vela prázdnych miest a ani hviezdy ako Meryl Streepová, Liam Neeson, Edward Furlong a Alfred Molina, svojou dobrou prácou nevymanili snímok z priemernosti a tak ostanem pri 3 hviezdičkach.

Tlouštík z Beverly Hills (1997)

Tuctová akčná komédia. Nieje ani príliš akčná ani vtipná. Chris Farley v hlavnej úlohe, je nezaujímavý a nevýrazný, tak ako väčšina zúčastnených, okrem Chrisa Rocka, ktorý je tu asi iba 5 minút, no hlavnú hviezdu jasne prebije, či po hereckej alebo komickej stránke. Slabučké 2 hviezdičky.

48 hodin (1982)

Nadpriemerná akčná komédia. Filmy ako tento sa teraz točia dosť často, aj kedˇďosť nevyrovnanej kvality. 48 Hodín je ale skôr krimi filmom, pretože humoru je v nom prekvapujúco málo. Nick Nolte a Eddie Murphy odviedli dobrú prácu, ale hlavnú úlohu hrá Nolte, pretože Murphy sa dostáva do filmu asi až po 20 minútach. Na 4 hviezdičky to ešťe nieje, ale sú to kvalitné 3 hviezdičky.

Pomoc!!! Já mám rande (2002)

Priemerná romantická komédia, ktorá má lepšie aj horšie miesta. Niektoré postavy niekedy konajú nelogicky, scenár je slabý a hlavnej dvojici to tiež akosi spolu neklape. Ale dá sa na to pozerať, asi vdˇaka kvalitnému hereckému obsadeniu. Celkovo sú z toho také dve a pol hviezdičky.

Puckoon (2002)

Tento film je divný, nudný a nevtipný. Niekedy som sa trošku pousmial, takže to nieje odpad. Scénky ktoré vidíme, pretože scenár nieje skoro žiadny, sú budˇ trápne, nudné alebo nevieme o čo v nich ide. Celé to má len asi 80 minút, no aj tak sa tomuto filmu neoplatí venovať pozornosť.

Útěk z Alcatrazu (1979)

Tento film asi vo väzniciach nepremietajú. útek je vymyslený skutočne dokonale a budete sa na to pozerať s vyvalenými očami. Hlavný hrdina v podaní skvelého Clinta Eastwooda mi zo začiatku pripadal trošku nesympatický, ale postupom času mu začnete fandiť, ako aj väčšine obyvatelov väzenských múrov. A budete sa dobre baviť.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Výborné pokračovanie akčnej paro´die. Jednotka sa venovala predovšetkým filmom o letcoch, dvojka sa sústreduje väčšinou na akčné filmyako Rambo.Kvalita humoru je znovu vysoká. Možno vás trošku sklame že Rowan Atkinson je tu iba asi 5 minút, ale aj tak sa budete výborne baviť.

Brazil (1985)

Brazil je veľmi zvláštny film. A velmi dobrý film. Terry Gilliam natočil temnú víziu budúcnosti, depresívnu a bizardnú scifi, ktorá bude určite pre každého ťažkým orieškom. Vo filme sa strieda čierny humor s rôznymi vynálezmi budúcnosti. Z niektorých scén cítiť podobnosť s Gilliamovým budúcim vrcholom Dvanásť Opíc. V hlavnej úlohe dominuje skvelý Jonathan Pryce. Zaujme ešťe komická kreácia Roberta de Nira. Aj kedˇ sa Brazil rozhodne neumusí páčiť každému, pozrite si ho. Možno v nom nájdete aj niečo pre seba.