Haló (2012) (pořad) odpad!

Hrozná hovadina, myslela som si, že to bude lepšie :-| v prvých sekundách som síce počula The Doors, ktorých zbožňujem, ale takúto kravinu som naozaj nečakala ... :-O

Holka na hlídání (2007)

Film, pri ktorom som si uvedomila, ako bohatí ľudia vedia perfektne “zametať“ so svojimi zamestnancami (či už so slúžkami alebo pestúnkami, ako to bolo práve v tomto filme). Človek má hneď iný pohľad na svet :)

Dorian Gray (2009)

Ben Barnes dokonale stvárnil rolu Doriana Graya. Samozrejme nechýbala skvelá hudba, ktorá len zdokonaľovala atmosféru celého deja :) tomuto filmu som z týchto niektorých dôvodov, čo som uviedla, dala päť hviezd, i keď v druhotnom ohúrení som chcela dať len štyri .) musím povedať, že takýto scenár by mne osobne asi v živote nenapadol :D chvíľami bol trochu desivý a nechutný, ale k tomuto filmu to rozhodne patrilo! :)

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Kvalitný film so skvelými hláškami. Takže máme tu auto + telo - hlavu v garáži. Na tento film som sa neskutočne tešila, pretože už dávno som si ho chcela pozrieť :D čo viac dodať... úžasné herecké obsadenie, a aj hudba, samozrejme :)

Počátek (2010)

Po zhliadnutí som sa utvrdila v jednej veci - keď snívame a potom sa prebudíme, tak si len veľmi ťažko ak aj vôbec vieme spomenúť na sen, ktorý sa nám sníval... mne sa to stáva takmer stále; totiž len málokedy si na ten konkrétny sen pamätám :D Počiatok je film, nad ktorým som sa musela veľa zamýšľať. Pre moje úplné pochopenie si ho ešte niekedy musím pozrieť; aj tak som sa počas filmu asi tak na polovicu vecí pýtala kamošky, ktorá tento film videla už dvakrát, a tiež nie všetkému úplne rozumela :) ale naozaj ďalšia genialita od Christophera Nolana :) Zatiaľ som nevidela film, ktorý by sa mi nepáčil, čo on režíroval :D ku príkladu Batman začína, Temný rytier (moja srdcovka), Dokonalý trik (genialita) a už spomínaný Počiatok. Takže na záver treba dodať, že milujem Počiatok a filmy od Christophera Nolana :D

Pýcha a předsudek (2005)

Filmy s tematikou 18. storočia si vždy rada pozriem :) milujem to vtedajšie prostredie, atmosféru, oblečenie, tradície a vôbec všetko, čo k tomu patrilo; i keď vydať sa z povinnosti by som sa asi nedokázala; ale to už odbočujem :) musím pochváliť hudbu, ktorú zložil Dario Marianelli, uchvátila ma :D Taktiež herecké obsadenie je skvelé. Keiru Knightley zbožňujem zo všetkých herečiek najviac, a aj tento film milujem z celého srdca, dá sa to vôbec...?

Tajemné okno (2004)

Tajomné okno je momentálne môj najobľúbenejší film s Johnnym Deppom a aj zo všetkých filmov vôbec. Pýtate sa, prečo si ma tento film tak získal? Zdôvodnenie: je tam hudba od Philipa Glassa, pri ktorej ma mrazilo, neskutočne úžasný dej, čo završuje Mortova schizofrénia, ktorá sa filmovému fanúšikovi prejaví hlavne na konci filmu :) a samozrejme to všetko zavŕší finálna scéna, ktorá ma ohúrila :D Shooter Shooter Shooter Shoot her :D keď som to videla, tak som ostala v tranze, také geniálne to je :D keď som tento film videla prvýkrát s najlepšou kamarátkou, tak sa mi zdá, že už bola tma a dokonca aj búrka, čím sa môj strach zdvojnásoboval, keďže je to, dá sa povedať, film plný napätia a strachu, jedným slovom, triller :) teraz, keď si tento film hocikedy pozriem, tak už sa len smejem, svoj prvotný strach som prekonala; ale to sa vážne už nedá nesmiať :D ,,Zabil jsem zrcadlo.“ tak to Johnny (alebo skôr scenárista?) zabil :D najradšej mám tento film po česky, ale úplne najradšej po anglicky s titulkami alebo dokonca aj bez tituliek; tak si aspoň užijem pôvodné hlasy bez dabingu, i keď ten český je naozaj super :) nechápem, ako sú ľudia schopný nemať radi titulky, veď to je super :D väčšina filmov je totiž so slovenským dabingom nepočúvateľných, aj keď to je niečo typu “Piráti z Karibiku“ a podobne, kde preferujem jednoznačne len český dabing alebo po anglicky s titulkami :D