V nitru Llewyna Davise (2013)

Obrovsky atmosférická věc, s dobrou muzikou a výbornou kamerou. Ovšem je to tak nostalgicky a melancholicky utahané, že se to vleče a vleče... Děj je v podstatě jen útržek ze života jednoho věčně prohrávajícího muzikanta s dětskýma očima, který pořád doufá, a hledí kupředu v očekávání lepších zítřků. Jak do jeho příběhu nastoupíte, tak z něj zase vystoupíte, a to je vše.

(Ne)zadaní (2013)

Dobré obsazení, Efron celkem i hraje, a Imogen je k sežrání. I pár vtipů je dobrých. Ovšem klasický scénář o odvržených a opět nalezených láskách vysloveně sráží imbecilní a asociální chování hlavních hrdinů, kteří se kvůli přiblblé sázce chovají jako nelogická paka.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Byl jsem opravdu zvědavý jak si Branagh poradí s akčním žánrem, a dopadlo to jak jsem čekal. Výsledek je vcelku neurážející napínák co bohužel nenapíná. Děj celkem odsýpá, scénář je poměrně klasický a na slušné úrovni. Taktéž herecké obsazení ostudu nedělá. Ale akce je zoufale nastříhaná a zrežírovaná. Zbytek filmu v dramatických pasážích a dialozích je dobrý, ovšem jakmile se začne něco dít, je to podivná podívaná. Čímž neříkám, že to bylo špatné, jen takové nemastné neslané. Uměle přilepený hrdina Jack Ryan k průměrnému filmu o špionáži.

Ptačí úlet (2013)

Celkem milá, bohužel však nevtipná blbinka, která má sice ucházející animaci, což je ale všechno. Párkrát se usmějete, nic víc.

Duch pablb (2014)

Dobrý nápad, a několik originálních gagů. Jen konec dost podivný.

Památkáři (2014)

Zvláštní kočkopes, který neví v některých místech kam dál. Kvalitní výprava a skvělá kamera, k tomu slušné herecké výkony, zejména vynikající Cate. Na druhé straně líné vypravěčské tempo a naprostý nedostatek dramatičnosti. Námět je dostatečně zajímavý a nosné téma šlo rozhodně víc vyždímat.

Frajeři ve Vegas (2013)

Celkem neurážející komedie s kvalitním obsazením, ovšem naprosto předvídatelným scénářem, krotkými vtípky a děsivě, ale děsivě rozplizlým a moralizujícím závěrem.

Divergence (2014)

Neuvěřitelně plytká záležitost, plná nelogičností, nevysvětlených souvislostí a místy až směšně klišovitých proslovů. Hlavní hrdinka ač není ošklivá, tak celý film vypadá jako hospodyňka a její fyzický a mentální vývoj v sebevědomou uvědomělou bytost jsem jí jen těžko věřil. Celá struktura civilizace rozdělené zcela nesmyslně do pěti frakcí je jen lehce načrtnuta, nic není vysvětleno, takže v podstatě vám musí stačit co kdo dělá a jak se obléká. Frakce bojovníků vytváří nové členy podivnou nesmyslnou kombinací šikany, trochy fyzického výcviku a vzájemného nepřátelství, kdy nutí zcela nelogicky své nováčky aby se v podstatě vyhladili. K čemu tato frakce, kromě neustálého běhání, šplhání a naskakování do záhadně se na čas objevujících a nikdy nezastavujících vlaků vlastně slouží, a před čím má chránit, se nedozvíte. Ale je jich jak psů a vypadají všichni jako kombinace pankáčů a banditů z Šíleného Maxe. Obsazení zachraňují pouze Zoe a Maggie.No a zbytek je standart. Nemluvný drsňák se zlatým srdcem, ke kterému si hrdinka najde cestu. A spolu po několika týdenním výcviku překonají veškerá protivenství, všechny zachrání a odjedou jedním z těch tajemných vlaků dál, pořád dál, až co budou stačit koleje, vstříc dalšímu dílu. Tenhle film je prostě odsouzen k úspěchu.

Líbáš jako Bůh (2009) odpad!

Byl jsem bohužel jeden nudný večer nucen sledovat tento prý zábavný film. Již od prvních minut se mi v obličeji usadil nevěřícně zhnusený výraz, a zůstal tam až do konce. Naprostá snůška nesmyslných situací, poslepovaných rádoby gagů, a oblíbeného kousku paní Poledňákové - hláškujících dětiček. Haha to je bžunda, ono to žvatlá, polévá se to... Přidávají se i dospělí, viz. Bílej tesák. Navíc pády, zamotávání se do všeho možného, ač to není dětský film, používá dětský humor. Šíleně ztvárnění dospělí chovající se jako idioti... Poslední hřebíček do mého přesvědčení nesledovat české filmy.

Klub poslední naděje (2013)

Filmařské řemeslo výborné a co hlavní dvojice předvádí, je neuvěřitelné. Herecky je těžko co vytknout. Ovšem byť je téma zajímavé, není strhující a film plný umírajících a nemocných lidí mě prostě nebavil víc než na tři hvězdy.