Poslední výstřel (2021)

Velmi, velmi nevzrušeně vyprávěný příběh. Ono se dá natočit nic i celkem zajímavě, ovšem to není tento případ. Liam pořád celkem ujde, ale zápletka slabá jak kafe v nádražní restauraci, herecky nezaujme nikdo, záporáci jsou nereální a logika kulhá.

Duše (2020)

Nijak zvlášť humorné a dle mě dost na efekt emocionální. Celá ta linka s hledáním smyslu života, načež je to překvapivě život sám, šla mimo mne. Postavy nebaví, nic nepřekvapí, ani animace. Utkvěla mi jen hudba. Aby taky ne, Trent Reznor umí.

Na nože (2019)

Pokud přežijete pomalý začátek, dočkáte se velice starosvětsky vyprávěné zápletky, která je solidně vypointována, i když trochu předvídatelně. Herecky příjemný mix několika generací, náladu to má a není to hloupé. Na čtyři hvězdy se to pro mne trochu vleklo, jinak v pohodě.

Ansisung (2018)

Epická válečná jednohubka s příjemným hereckým obsazením a slušnými triky.

Ip Man 2 (2010)

Slabý příběh s prostinkou zápletkou a až nereálně zlé záporné postavy. Akční část klasicky dobrá a souboje jsou to jediné co mě bavilo. Ta omáčka okolo je nic moc.

Rallye smrti (2008)

Jako béčko to obstojí, navzdory dírám ve scénáři i v logice to typicky Statham utáhne v podstatě sám. Zápletka i akce ujde, to druhé navzdory typicky Andersonově imbecilní zálibě ve zběsilém střihu, který vám téměř zabrání se v čemkoliv orientovat, ale to je nešvar většiny jeho filmů.

Dokonalá loupež (2018)

Realistická akce a pokus o nápaditý heist se hodnotí. Ale jinak není vlastně komu fandit, konec vlastně tak mazanej není a dost se to vleče. Takhle krkolomně a lopotně se snažit o rádoby ušpiněnej komplikovanej charakter poldy pomocí naprosto zbytečné rodinné linky, aby mi v podstatě byl stejně ukradenej?

Můj soused Totoro (1988)

Pocitově příjemný, ale dějově dost prázdný Miyazakiho asi nejznámější film. Pro mě ale určitě ne nejlepší.

Raya a drak (2021)

Parádní vizuál ve stokrát vyvařeném příběhu. Víc humoru a zvratů by tomu hodně prospělo. Ten Disney až moc rodinnej duch hodnot někdy spíš škodí.

Králové videa (2020)

Tuhle éru pamatuju jako kluk a nostalgicky jsem si dokument užil. Zároveň pohled do zákulisí a veselé historky z natáčení pobaví i poučí, byla to vážně šílená doba! Jednu hvězdu přidávám za toho kluka, kterej s partou spolužáků seděl na koberci a s otevřenou pusou dával maraton Rambů, Komand, Amerických ninjů a Robocopů.