Lucy (2014)

No hele, jako ty tři hvězdy dám. Bessonovy akční jednohubky celkem snáším, a ač se toto dle traileru tváří jako akční film, není tomu tak. Filosofie o lidské rase, využívání mozku, o dvojsečnosti téhož, a nakonec, proč ne, i o Bohu. Je to zajímavé, byť po rozjezdu filmu to najednou jede hrozně hrr a šup 10%, 20% a moc se to nezdržuje podrobnostmi. Sice jsem na konci byl trochu zklamán, trochu oblbnut, a hodně zmaten, ale rozhodně jsem viděl horší díla.

Tajemný let (2005)

JF je velice přesvědčivá, námět je dostatečně originální a dramatický, a celou dobu čekáte, jak to dopadne. Sice je hlavní zloduch celkem snadno brzy odhalitelný, ale napínavou podívanou si užijete.

Kung-fu nářez (1979)

Akční část na výbornou, scénář tradičně čínsky šílený.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Hodně feelingu, málo legrace. Je to spíš příjemný polorodinný film, který má ovšem tu výhodu, že je výjimečně civilní a normální. Je to sice trochu moc sluníčkové a nic dramatického se tam nestane, nebezpečí nehrozí a všechno pomalu příjemně dojede do happyendu, ale dobře to uběhne a jako oddechová jednohubka to funguje. Navíc u málokterého filmu dostanete hlad, u tohohle stoprocentně.

Equalizer (2014)

I přes místy klopýtavý scénář a nesporný fakt, že to celé stojí a padá s Denzelem, jde o celkem svižně ubíhajicí film. Občas to drhne trochu víc, ale stačí jedna suchá hláška a jde se dál. Akce je trochu hůř nastříhaná a celé je to trochu moc tmavé, občas se hůř orientuje, a někdy se musíte smát. Spolu se slušnými hereckými výkony to bylo ale celkem snesitelné a zábavné. To ovšem nic nemění na faktu, že kdyby v tom nehrál DW, jedná se o nudnou tuctovku.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Akce a efekty na úrovni, taktéž dramatický scénář. Ale nejsem přímo fanda série, a asi už ani nebudu. Nesmrtelný stárnoucí Wolverine a nastavování dalšími a dalšími díly mě už začíná nudit. Ale Quicksilver vypadá nadějně a zábavně, že by?

Dovolená za trest (2014)

Adam Sandler už sláva bohu ustupuje od ryze fekální zábavy a dovede vytáhnout i pár normálních vtipů. Je to jak rom, tak i com. Svižný film s úžasnou rolí Terryho Crewse a i přes několik blbostí hodnotím slušně.

Na hraně zítřka (2014)

Dramatické a dostatečně akční, k tomu vynikající triky, to vše spolu s originálním scénářem a dobrými herci dává film,který vás nenechá vydechnout. Děj vás strhne a jen čekáte jak to dopadne. Výborná byť mainstreamová záležitost, které se dá vytknout jen pár drobností, například trochu zběsilý střih a Emily je trochu výrazově plošší, ale jinak je to vyvedené.

Peulraenmaen (2013)

Velmi romantické, ne však přeslazené, pomineme-li typicky asijskou patetičnost. Spíše místy i smutné, ale několik scén je opravdu vtipných, hlavně díky hlavnímu hrdinovi, který svoji sbírku fobií prožívá opravdu šíleně. Jeho dívčí protějšek je také střelený a vtipný a celé vás to chytí za srdce.

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Slabší než minule, méně Bella, i když akce je pořád dost. O scénáři už se nedá vůbec hovořit, ale rvačky celkem ujdou a odsýpá to .