Dogville (2003)

Skvelé! Divadelné kulisy tomu dodali veľmi zaujímavý efekt, ktorý sa mi páčil. Doteraz som nevidel nič na podobný spôsob. Výborne spracované, zahrané, a celý dej veľmi pekne zobrazil ľudskú pretvárku a niektoré charakterové vlastnosti.

Bratrstvo (2009)

Výborné! Skupina ľudí, ktorá hlása svoju ideológiu a s nečakaným zvratom, ktorým sa ich názory výrazne porušia. Napokon z toho vznikol veľmi zaujímavý, napínavý a nezvyčajný príbeh :)

Odpor (2008)

Výborný film, mám rád tému druhej svetovej vojny a tu som sa opäť dozvedel niečo nové a zaujímavé, čo sa počas toho obdobia dialo.

Deník mrtvých (2007)

Netradične spracovyný zombie film. Na rozdiel od ostatných, pri tomto je veľkým plusom, že sa tu nenachádzajú masové stirelania, požierania a žiadne prílišné krviprelievanie. Nemám príliš v obľube kameru točenú z prvej osoby, ale tu som s tým až taký problém nemal. Ale aj tu sa našli prvky scén, ktoré bli až príliš trapné, ako keď chlapík natáča svoju priateľku, ako ju naháňa mŕtvola a ani jej nepomôže, no čo už :)

Stan Helsing (2009)

Úplná kravina, ale je to paródia a našli sa tam nejaké chvíľky, ktoré celkom stáli za to. Podľa mňa je už dnes veľmi náročné natočiť dobrú paródiu, myslím, že Leslie Nielsen v Bláznivej strele a Charlie Sheen v Horúcich strelách nastavili laťku príliš vysoko, a myslím, že to len tak ľahko nikto neprekoná ... :)

Nezvaný host (2007)

Veľmi príjemný a dojemný film, plný ľudskosti a emócií,páčil sa mi, ale najsmutnejšie na tom je to, že tieto veci, ktoré sú tu vyobrazené, sa naozaj dejú. Je pravda, ako to tu bolo spomenuté, "Vládu to nezaujíma!" ... ale každá minca má dve strany.

Jana Eyrová (2011)

Veľmi pekný príbeh lásky známeho románu, síce som knižku ešte nečítal, ale dovolím si tvrdiť, že to musí byť oveľa krajší zážitok, ako toto filmové spracovanie, páčili sa mi tu tie rozhovory a zmysluplné vety, ale autorka ich v knihe určite krajšie vyjadrila, určite si ju raz prečítam a môj celý dojem to len umocní :)

Pod jednou střechou (2010)

Milý príbeh, ja osobne mám veľmi rád dieťatká, a malá Sophie je naozaj rozkošná :) Samozrejme, že sa opäť jedná o šťastný koniec, to sa môže stať naozaj len vo filmoch, realita je síce úplne iná a šťastná láska nerastie len tak na stromoch. A neviem ako to je v skutočnosti, ale kto by už písal záveť a odkazoval svoje čerstvo narodené dieťa do opateri cudzím ľuďom? Nejka jednoducho sa k Sophie dostali aj cez právny systém, kiež by aj naše súdnidtvo bolo také bleskové a jednoduché :D

Válečný kůň (2011)

Pekný príbeh o živote chlapca a jeho koňa. Toto sa bude páčiť každému nadšencovi koní. Celý príbeh je síce trochu sentimentálny, ale na celkovom dojme mi to neubralo.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Sklamanie, tento diel už nemá s dobou ľadovou veľa spoločného. Tvorcovia sa riadne odviazali a do ríše obyvateľov doby ľadovej zakomponovaly až príliš veľa moderných ľudských prvkov a tým pádom celý príbeh ďaleko uletel od mojich očakávaní. Dobu ľadovú mám rád, najmä prvé dve časti, ale tento diel si už len tak ľahko nepustím ...