X-Men: První třída (2011)

A konečně víme jak to všechno začalo. Co se týče doplnění příběhu, nemohu nic víc než vynachválit perfektní dílo. Podle mě nejlepší z filmů o mutantech. Pár zvláštnůstek, které mi nesedí vyvažuje opravdovost (např. kostýmy, nebo postavy) podle předlohy. Nejsem žrout X-menovských komiksů ale v tomhle se lehce orientuji. X-Men Origins: Wolverine (který byl podle mě jako doplnění celku nejlepší) se odsouvá na druhé místo. Jedna malá maličkost se tam taky vloudila. Trochu mě mrzí že zde nebyl věnován kousek objevení Jean Greyové alias Phénix. Nezbývá než vzdát hold velice zdařilému dílu a samotnému režisérovi.

Zelený sršeň (2011)

Skvěle uklohněnej oddychovák. Zábava od začátku až do konce. Předlohu nemám nastudovanou ale asi bych se o to měl začít zajímat. Seth Rogen hraje v blbinách a tahle mu sedla.Christoph Waltz jako už starší mafián který se rozhodne jít s dobou mne opravdu pobavil. Jediná věc co mi trochu vadí je nesmírná podobnost s filmem Kick-ass. Jiné výhrady nemám.

Superhvězda Superman (2011)

Superman je superhvězda. A tento kousek vůbec není špatný. Kresba tak jak má být, scénář nebyl nudný, i když se film tváří dost vážně. Jen mi trochu vadil chaos v ději, takže sem musel víc přemýšlet nad tím co se vlastně stalo, než sledovat co se děje právě teď. podle mě se tento animák řadí k těm hodně dobrým.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Na vlnách podivna? Myslím že už jsme se ztratily. Scénář slabší, děj je taky nic moc, a hudba, no prostě k pirátům. Nic nezazlívám hercům hlavních postav, ti opět excelují, ale příběh se ztrácí. Černovous? Už je to druhý nejobávanější pirát všech moří. První z nich byl samozřejmě Davy Jones, ale ten měl aspoň minulost a člověk věděl kde se vzal. Za celý film jsem si užil jen pár velice vtipných scén, ale už to prostě nebylo ono. Podle mě je 67% až moc.