Útok na Bílý dům (2013)

"Den nezávislosti roku 2013." Neskutečně pobavilo! Směju se ještě teď, protože tohle parťáctví (nehledě na všechna klišé) skoro ve stylu Smrtonosné zbrani uteklo jako voda! [92%]

Box (2009)

Syrová stylově hutná retro atmosféra, odpovědi na to, co to vlastně vidíš, si z půlky musíš sám vykoumat a z druhé snad i vymyslet a když začneš kroutit uprostřed filmu hlavou, zjistíš že to byl vlastně autorův záměr. To já rád....[75%]

Tísňová linka (2013)

Nadějná atmosféra, právoplatné stavy tíživosti umě převedené na diváka a konec, který jinak výtečnému thrilleru zabodne nůž do zad...a ta kudla mi požitek otrávila solidně. [60%]

Star Trek: Do temnoty (2013)

No.. jak to slovy (ne)popsat? Skvělý scénář, parádní casting/herci (Sherlocku, Tys jim dal!), dechberoucí režie a oslnivá hudba. Plus když na tváři vytvoří nenucený úsměv nejedna scéna a hned posléze jiná promění oči ve dvě vykulené bowlingové koule, tak i jakožto nefanda původního universa Star Treku (ale nadšenec do sájns fikšn), jsem byl unešen stejně jako při prvním díle (tudíž koho bavil, nemá dle mého co řešit). No.. a jak si to užít? 1. Jít do kina, a to co na největší možné plátno, jaké má člověk po ruce. 2. S klidným svědomím zapnout mozek na plné obrátky a vnímat každou drobnou nuanci 3. Létat uvnitř své fantazie spolu s hrdiny a snad natáčet hlavy podle míry gravitace, která na ně/vás působí... PS. Jsem moc rád, že trailery skoro nic nevyzradily! [95%]

Rychle a zběsile 6 (2013)

Někde na rozhraní mezi 80 až 90%. Postrádající čerstvost druhého překvapivě nově nabitého dechu pátého dílu. Na druhé straně přinášející nové (a vtipnější) hlášky. I z předešlých dílů známá nereálnost některých scén se dostává dál - až by to někomu mohlo přijít příliš, ale s pocitem "jdu si to užít" u spousty scén člověk je přinucen sedět jen s otevřenými ústy a tupě zírat na plátno..! [85%]

Iron Man 3 (2013)

Ačkoli 3D zbytečné, tak na velkém plátně se na všechno moc krásně dívá, film dokáže překvapit, rozesmát (a to tak, že chvílemi hodně!), uvést do stavu mentálního ztuhnutí, prostě chytne a nepustí. Tak proč ne absolutní nadšenost? Protože se dle mého zapomněli rozhodnout, jestli to brát vážně nebo ne. I spolu s od myšlenek odpojenou tou věcí na krku, ta přepálenost mě tak trošku popálila. [88%]

Imaginaerum (2012)

Krátký dlouhý film. 4x mi trvalo než jsem se dodíval, a to polemiku a filozofii ve filmech obvykle zbožňuji. Snad byla chyba na mé straně, ale jako bych všechno hned na začátku prokoukl a potom jen (zdlouhavě) čekal než skončí fantazie, jejíž vizualizace se mi ani krapet nelíbila...[30%]

Sunshine (2007)

Skvěle rozehraná pastva pro oči i pro duši mi v průběhu filmu zakopla balón do autu a já jej bohužel dokonce nedokázal najít. Rozhodně ne však hloupá - na mé poměry nejspíš snad jen příliš zvrácená. PS. Samozřejmě "tíživost" kdesi uvnitř, kterou Danny Boyle umí vyvolat jako málokdo, všudepřítomná..[70%]

Nevědomí (2013)

Vizuální rozkoš prošpikovaná starou školou sájns fikšn s doprovodem hudby přímo epické. Film, jehož jednoduchost mi vůbec, ale vůbec nevadí. [90%]