Hra o trůny (2011) (seriál)

Jelikož jsem byla informovaná od spousty lidí o tom, že je Hra o Trůny dalším dokonalým výplodem HBO a seriály skutečně miluju, rozhodla jsem se, stáhnout si i GoT. Ze začátku jsem měla velký problém s počtem postav a vztahů mezi nimi a seriál mě nedokázal pořádně vtáhnout do děje, protože jsem ho zkrátka nechápala. Někde zhruba v polovině, když jsem už dokázala vnímat o co jde, se ale mi ale začalo GoT pořádně dostávat pod kůži. Teď už mám za sebou celou sérii a zabíjí mě představa, že musím čekat rok na další. Nakonec to tedy schrnu do jedné věty. Seriál je to skvělý, ale abyste se do něj vžili, musíte ho bedlivě sledovat. 5 hvězd, jedna jenom za Jona Snowa :D Pár týdnů po konci 3. série je čas na její zhodnocení a ještě druhé. Druhá série: Mě skutečně moc bavila, moje oblíbenost se přenesla z Jona Snowa na gay dvojici Loras&Renly. Druhý díl jsem dokonce přečetla, takže můžu kladně ohodnotit jak přesná byla adaptace. Druhá série se mi líbila snad ještě víc, než první, bála jsem se zejména 5tého dílu (poor renly) ale i ten jsem přežila. Třetí série byla kapku slabší, zejména první díly, kdy jsem čekala, že se to rozjede a najednou půlka série odehraná. Hodně jsem si oblíbila Daenerys, začínám jí asi nejvíc fandit. Kromě toho samozřejmě stálice po všechny série Tyrion, naopak Loras u mě klesl tak nízko, že už to víc nejde, nechápu, proč ho museli takhle zkazit, v knížce takový není. Margaery se mi líbí, je to taková středověká bitch a bitches má každý rád (babka Tyrell je nepřekonatelná). Jon a Ygritte mě neskutečně štvali, Starkovic rodina rozesetá po celé planetě mě taky moc nebrala, ale bloody wedding asi z mysli jen tak nedostanu (po smrti Robba už opravdu nezůstal nikdo sexy) - tak, to bylo nechtěné zhrnutí postav a napíšu zase za rok :D

Ti druzí (2001)

Na začátek musím říct, trochu nudný film. Povídat se u něj dalo v pohodě, protože vám téměř nic neuteklo. Ovšem někdy od poloviny to začínalo být zajímavé. Pár slušných lekaček, zajímavá atmosféra velkého starého domu, tajemství a zákaz slunce. Ale musím říct, že 3 *** především za ten skvěle promyšlený konec! Moc zajímavé.

Frozen (2010)

Fajn film s jednoduchým námětem, ovšem skvěle zpracovaný. Toto by asi nechtěl zažít nikdo z nás, osobně si to vůbec nedovedu představit. *SPOILER* Scéna Kevina Zegerse se skokem mě trochu vzala, když to vezmeme, že by to bylo ve skutečném životě, jen pakoň by si ten snowboard sundal, vždyť přece s ním skáčou lidé běžně. *KONEC SPOILERU*. Jinak k tomu asi nemám co říct. Herecké obsazení bylo fain. Čtyři **** za to, že se na něj dá dívat i vícekrát, je děsivý a reálný a kluci s ďolíčkama nikdy nevyjdou z módy :) :D

Je to i můj život (2009)

Ačkoli měl tento film velice smutné téma, musím uznat, že mi přinesl opět něco pozitivního. Baví mě, jak si režizér pohrál s tajemstvím, o kterém jsme do okamžiku pravdy nevěděli, že vůbec existuje. Film nabízí nezpočet různých pohledů, každá postava zde má vlastní názor na věc a je jen na vás, ke komu se přikloníte. Ovšem musím uznat, že jsem ke konci filmu chápala pohled každého hlavního hrdiny. Ačkoli by někomu mohlo vadit, že v tomto filmu přihráli dětem až příliš rozumu a ze smrti neudělali špatnou cestu, já souhlasím. Vždyť, co víme? A na konec je nutno dodat, že herecké výkony byli skvělé, především tedy Sofia Vasillieva podala ohromující výkon. A přeci jenom, kdo netouží potom, aby se v případě ocitnutí v Katině, nebo podobné situaci, mohl cítit tak silný? Čtyři hvězdičky, protože to bylo skvělé, jedna dolu za tu mírnou naivitu. Celkově bych tomu ale dala takových 90%.

Pan Nikdo (2009)

Dokonalý film s velice hezkou výpravou (jsem vděčná, že ho do češtiny ani nenadabovali) a zajímavými záběry, který nechápete až do úplného konce kdy vám znenadání všechno dojde a nutí vás to říct si "páni, je to pravda". Velice se mi líbilo propletení scén ačkoli to někdy bylo velice matoucí konečné rozuzlení nám dalo přesně tolik informací kolik jsme potřebovali a přitom tak málo abychom nad tím ztrávili noc přemýšlení.

Já, padouch (2010)

Skvělá pohádka pro děti ale také komedie pro dospělé. Dobrý námět který někdo dobře ztvární zaručuje z půlky úspěch. Když k tomu ještě přidáte hezkou animaci, zajímavé dabéry a vtip, nemůžete minout úspěch celý. A co dodat nakonec? Z..z...za..zadek :D

Dobrodružství Žraločáka a Lávovky (2005)

Roztomilý snímek, které mu jsem dala plné hodnocení kvůli lítosti, ale také kvůli tomu, že jako dětská komedie by obstál skvěle. Tři hlavní hrdinové, dva, kteří jsou absolutní protiklady a třetí, normální chlapec, který klasicky nezapadá. Hezká říše, snesitelné efekty, pěkný děj. Ačkoli nemohu popřít, že sledovanost tohoto filmu stoupla především od dob Stmívání, neboť malého Jacoba s žraločími tesáky si nikdo nemůže nechat ujít. Tudíž pět, protože to splňuje co má a je to sladké. Však, kdo nesnil o tom, že se projede na cookie lodi v mléčném jezeře?

Panenství na obtíž (2004)

Jsem přesvědčena o tom, že Američané by tento film natočili úplně jinak. Tím ale nechci říct, že by byl lepší. Dle mého se to docela povedla. Je hrozné klišé jak ve všech filmech propagují první sex s někým, koho skutečně milujete. Ale tady se na to nahlíží úplně jinak. Což dělá film zajímavým. Ačkoli konec je trochu předvidatelný. Je to příjemná komedie pro všechny teenage holky.

Jezero smrti (2008)

Jedná se o horor velie realistický, tudíž nemůžeme čekat žádné dívky lezoucí z televizí ani chlápka s ohromnou mačetou. Největší hrozbou tady je jen partička hloupých puberťáků, jejichž zábavou je poflakovat se kolem jezera. Pěkný začátek, kdy máme možnost naladit se na příjemnou notu zamilovaného párečku, který nám tak má šanci přirůst k srdci. A nečekaný konec. I krve tu bylo a co víc horor potřebuje? Neurazil nenadchnul, 50% si určitě zaslouží.