Hra o trůny (TV seriál)

Game of Thrones

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 40x60 min

Předloha:

George Raymond Richard Martin (kniha)

Ramin Djawadi

Sean Bean, Peter Dinklage, Lena Headey, Nikolaj Coster-Waldau, Emilia Clarke, Michelle Fairley, Mark Addy, Iain Glen, Julian Glover, Aidan Gillen, Ron Donachie, Rory McCann, Jason Momoa, Sophie Turner, Kit Harington, Richard Madden, Maisie Williams, Jamie Sives, Jerome Flynn, Donald Sumpter, John Bradley, Jack Gleeson, Isaac Hempstead-Wright, Natalie Dormer, Harry Lloyd, Rose Leslie, Charles Dance, Alfie Allen, Natalia Tena, David Bradley, Roger Allam, Sibel Kekilli, Kate Dickie, James Cosmo, Peter Vaughan, Bronson Webb, Miltos Yerolemou, Owen Teale, Art Parkinson, Joseph Mawle, Roxanne McKee, Esmé Bianco, Amrita Acharia, Conan Stevens, John Standing, Joe Dempsie, Robert Pugh, Carice van Houten, Liam Cunningham, Stephen Dillane, Emun Elliott, Patrick Malahide, Hannah Murray, Tom Wlaschiha, Nonso Anozie, Roy Dotrice, Gemma Whelan, Lucian Msamati, Gethin Anthony, Gwendoline Christie, Finn Jones, Oona Chaplin, Ian Whyte, Kristian Nairn, Mackenzie Crook, Thomas Brodie-Sangster, Anton Lesser, Kristina Krepela, Aimee Richardson, Nathalie Emmanuel, Antonia Christophers, Laura Pradelska, Elyes Gabel, Conleth Hill, Ben Crompton, Charlotte Hope, Eros Vlahos, Mia Soteriou, Luke Barnes, Kristofer Hivju, Mark Stanley, Callum Wharry, Lino Facioli, Ed Skrein, Ciaran Bermingham, Daniel Portman, Wilko Johnson, Dar Salim, Iwan Rheon, Ciarán Hinds, Ian McElhinney, Diana Rigg, Paul Kaye, Richard Dormer, Noah Taylor, Ellie Kendrick, Michael McElhatton, Francis Magee, Alexandra Dowling, Elisa Lasowski, Jefferson Hall, Indira Varma, Tara Fitzgerald, Jacob Anderson, Roger Ashton-Griffiths, Jon Thor Birgisson, Orri P. Dyrason, Sigur Rós, Philip McGinley, Clive Mantle, Pedro Pascal, Michiel Huisman, Tony Way, Struan Rodger, Mark Gatiss, Jurij Kolokolnikov, Burn Gorman, Tim Plester, George Georgiou, Kerry Ingram, Hafþór Júlíus Björnsson, Paola Dionisotti, Neil Marshall, Octavia Selena Alexandru, Dean-Charles Chapman, Neil Fingleton, Gerard Jordan, Josef Altin, Brennock O'Connor, Mark Lewis Jones, David Fynn, Bart the Bear

Komentáře uživatelů k filmu (2 206)

První díl mě do dění vtáhnul bez nejmenšího zaškobrtnutí. Moc se mi líbí výpravnost i odlišnost jednotlivých království/území. A úvodní titulková sekvence, to je prostě paráda. Po dlouhé době (od seriálu Řím) jsem byla z titulků tak nadšená. Zatím to vypadá na další pětihvězdičkovou záležitost pro HBO. Hodnotit budu ale (jako obvykle) až po třetím dílu. --- Třetí díl je za mnou a já jsem stále nadšenější. Po dvou dílech, ve kterých se toho hodně dělo, přišla třetí epizoda dějově možná trochu chudší, zato plná brilantních dialogů. S klidným svědomím můžu seriál konečně ohodnotit a těšit se na další strhující díly. --- Poslední tři díly jsem zhltla vyloženě jedním dechem. I když jsem z prvních dílů byla nadšená, ty poslední tři byly něco tako úžasného, že se to nedá ani slovy popsat. WOW 1. série - 100% --- 2. série je na tom kvalitativně o trochu hůře, některé díly jsou zbytečně zdlouhavé, jako celek je to ale stále vynikající dílo. A finále řady opět parádní. 2. série - 90% --- 3. série toho mnoho nenabídla a je pro mě celkem zklamáním. A celý ten hype kolem seriálu, který během posledního roku vygradoval do obludných rozměrů, mi tak leze na nervy ještě víc. 3. série - 70% --- Pár skvělých epizod sice 4. série nabídla, ale jinak se v podstatě opakovalo totéž, co v sezóně minulé. V téhle fázi už bohužel seriál nedokáže nabídnout něco nového a veze se na své vítězné vlně, aniž by se tvůrci snažili tu spoustu nudné výplně nějak omezit. 4. série - 70% --- Nejoblíbenější postava: Tyrion Lannister (Peter Dinklage)(19.4.2011)

S první sérií jsem bojoval. Toho plácání prázdné dialogové slámy, pletichaření, které nikam nevede a šukání zezadu je tu tolik, že to diváka spíše unaví. Jenže s přibývajícími díly a sériemi člověk začíná žasnout nad promyšlenou provázaností jednotlivých osudů, nad tím, jak do sebe všechno s chirurgickou přesností zapadá, jak se G.R.R.Martin, potažmo tvůrci seriálu nebojí šokovat a dovolí si ty dopředu nejméně odhadnutelné (a přitom logické) zvraty, ze kterých vám spadne čelist, zamrazí v zádech a zbyde vám jen utrousit bezděčné „No ty vole!“. To, jak se vyvíjí osudy Aryi, Sansy, Tyriona (a tak bych mohl pokračovat) těmi nejméně předvídatelnými cestičkami, nad tím prostě srdce diváka, který touží po košatých příbězích, jenom plesá. Skutečná divácká rozkoš, která graduje ve fantastické čtvrté sezóně, kdy opravdu netuším, čím to chtějí přebít v té nadcházející. A skutečnost, že seriál disponuje na TV poměry bezprecedentní velkofilmovou výpravou, kulisami a atmosférou, kde je znát každý promyšleně investovaný dolar štědrého rozpočtu, jenom utvrzuje kvality tohoto vyjímečného počinu.(11.7.2014)

Noční poluce fanoušků fantasy dostaly reálné kontury, a tak tu teď všichni můžeme sborově masturbovat a ulepenou rukou chrlit superlativy, jak se povedlo tu Martinovu Dunu skvěle vizualizovat. No, bylo už načase, aby někdo ukázal paní Rohlíkové, že nezletilý dement v lenonkách není to pravé ořechové, a že by měla okamžitě odinstalovat Word a nadále se věnovat výhradně charitě! A nám nezbývá, než se modlit ke Starým bohům, ať to Džordž po téhle injekci konečně dopíše, a ať HBO neustálým opakováním deset let starých sraček do té doby nekrachne. Ale abych nebyl zas až tak pozitivní, jako zbytek stáda, dovolím si na závěr poukázat na celou řadu negativ a nedostatků tohoto seriálu, kterou ve své tuposti a nesečtělosti tak velkoryse přehlížíte. Takže: .(25.7.2011)

-CO OČI NEVIDÍ, SRDCE NEBOLÍ. -HLOUPÉ RČENÍ. OBVYKLE NÁS ZABIJE TO, CO NEVÍME. Chvíli jsem přemýšlel, že znovu vskřísím svůj starý komentář k Máji...obojaké je na tomhle seriálu ta historická fikce a fakt i to, že pokud se neslouloží, tak se o tom mluví a když ještě někdo souložit nezačal, mluví se o tom, kdy bude moct začít. Konverzace je hlavní náplní první série, tvůrci na to jdou chytře, pomalu přidávají na gradaci, takže se jim povedlo docílit toho, že i mě, kterému se pro výše popsané atributy tenhle strašně se vážně tvářící seriál zdál směšný, začíná mírně zajímat. Zda dám i další řady ale fakt nevím, mám teď poměrně málo času a dost pečlivě si vybírám.(12.6.2012)

Bez nutnosti vyblít ze sebe po prvním díle komentář plný ať už oslavných tamtamů, či naopak kýblu špíny, jsem v klidu a pokoji dosledoval tuto třetí řadu seriálu Řím. Pravda, prosluněné amfiteátry vystřídala chladná atmosféra mohutných hradů, avšak postavy zůstaly. Ty krásně nejednoznačné, nečernobílé, skvěle propracované a výtečně zahrané figurky, opět utvrzují důvěru v to, že i když v seriálu (filmu) řinčí zbraně, nemusí nutně dojít k bitvě, neb vždy je dostatek šedých eminencí, intrikánů a s nimi spojených náhod, jenž dokáží děj posunout i jinak, než bychom zrovna čekali. Jestli jde něco mimo chválu, tak režie posledních dvou dílů, neb prvnímu chybí pořádná gradace a tomu závěrečnému zase silnější rezonance epilogu. Až v knihovně přestane být in půjčovat si Martinovy knihy a nebude se na ně stát řada až na Svoboďák, stavím se také, ten svět mě opravdu zaujal. [PS: Osobní sympatie vysílám směrem k seru Jorahovi a Arryi Stark, ke kterým se už od počátku druhé série přidává Tyrion Lannister.](21.6.2011)

Tolik povyku kvůli jednomu trpaslíkovi… ne, takovou jízlivost si seriálová Hra o trůny nezaslouží, ač je pravda, že nejpřesvědčivěji vítězí v nejknižnější z disciplín – v dialozích. Slovo vládne, obrazy neuchvacují. Do jednotlivých rolí mi nesedli ani herci (včetně málo statného Tyriona), což bych ale měl vyčítat své představivosti, nikoli lidem, kteří knihu zfilmovali. Zfilmovanou literaturou, ničím (na)víc, je Hra o trůny. Naštěstí jde o literaturu mimořádně kvalitní. 80% Zajímavé komentáře: Marigold, DaViD´82, Morien, Džebe, Orthank, tartan(20.9.2011)

Scénář: David Benioff, D.B. Weiss, George R.R. Martin .. Pecka, událost, móóc. Viz ser Ish.](20.6.2011)

Hra o trůny se nejprve jevila jako naprosto originální, neuvěřitelně zajímavá, filmová série, kterou si HBO stočilo do seriálové podoby z knihy, o které jsem nikdy neslyšel, ale teď se o ní mluví, jako o jedné z nejlepších fantasy sérií vůbec. Dobře, věřím tomu, že knihy opravdu dobré jsou a mám děsnou chuť si je přečíst, ale zajímalo mě, jak na tom bude samotný seriál, který si HBO nachystalo. Četl jsem, že tím chtěli nadhodit konkurenci i Pánu Prstenů. Vždyť to byl jeden z nejdražších seriálů, co kdy natočili. Taky proto jsem od seriálu čekal opravdu hodně. Nakonec jsem ale dostal co? Klasický HBO výplach. Tudíž...hromada postav, pár příběhových linií, hromada problémů, které se mezi postavami řeší a vlastně nic jiného se v seriálu taky ani neděje. Takže jsem se vlastně dočkal seriálu z prostředí perfektního fantasy světa, který svým obsahem přípomíná další seriály z HBO jako jsou Řím, Tudorovci, Borgiové a bůhví co dalšího...Někdy v půlce seriálu mi to přišlo skoro jako derivát všech těhlech příběhů, jenom převlečených do jiného prostředí. Je to skoro jako kdyby jste koukali na vznešenější rodinná pouta. Tady se ale se ženskými nespí za účelem průseru, tady se pro změnu vraždí. A do toho se ještě míchá fakt, že je to vlastně fantasy seriál, což mi prakticky došlo až na konci první série. Každopádně i přesto ve mě Hra o trůny dokázala vyvolat hromadu pocitů a emocí. Hlavně v posledních dvou dílech, které mě dokopali k tomu, abych seriálu udělil plnou palbu. Teď už jenom musím sehnat všecky knihy, co vyšli a ještě vyjdou a počkat si na další sérii, která brzo přijde. Po první sérii je totiž velké množství nezodpovězených otázek. A já bych opravdu hodně rád znal odpovědi. HBO...snaž se.(27.7.2011)

GoT mit uns! Splnený sen fanúšikov dospelej fantasy a momentálne zrejme vrchol televíznych možností, čo sa týka výpravnosti a filmového looku.(19.4.2011)

Bez urážky, ta hra na drsnou a jinou fantasy se tu odbývá především tím, že mezi všemi možnými klišé, režijními i příběhovými, se hojně souloží zezadu, mluví se sprostě a sem tam se někdo vymočí. Jinak se v prvních dvou dílech především hodně mluví, aniž by to ale v člověku neznalém předlohy nějak probouzelo zájem o mytologii fikčního světa (u fantasy docela problém). Postavy jsou fajn, některé vysloveně skvělé (hlavně dekadentní trpaslík Tyrion), ale jaksi jsem se ostupem času přistihoval, že mi vlastně moc nesejde na tom, co se s nimi bude dít dál. Chybí mi tu vysloveně kulervoucí a okouzlující scény, něco, co by tuhle sérii odlišilo nad rámec vyměšování a souložení. Nemám příliš náladu dívat se na další díl - u seriálu HBO celkem průšvih.(18.4.2011)

__/1.Séria/__Rozpočet $-miliónovTržby za predaj Blu-ray v USA $36,750,529 //počet predaných kusov 835,429Tržby za predaj DVD v USA $41,606,381 //počet predaných kusov 1,202,782║ Po prvom diely nadmieru spokojnosť, hoci menšie výhrady by boli ale má to slušnú dávku napätia, dejové čaro, tajomno, dobré herecké obsadenie, možno až nadmieru agresivity, nechutností, nahoty a krvavosti ale zatiaľ sa to dalo zniesť. prvý diel =/80%/__ //// po pozretí 10dielov musím ísť z hodnotením dole, príbeh na nás chrli množstvo postáv až z toho vzniká slušný guláš, k tomu dobré príbehové pasáže striedajú až otravno zbytočné vatové naťahovačky, plus premrštenosť v rámci nahoty, otvorenosti, ostrej výrečnosti, sekania, rezania, krvilačnosti,... toto moc do filmov nepatrí aspoň v takom množstve, tažko pochopiť čo týmto štýlom prednesu tvorcovia chceli dosiahnúť, že by chceli byť až moc originálny v tomto žánry? asi ťažko, takýmto spôsobom to asi nepôjde __/1séria=60%/__ ║__/2.Séria/__Rozpočet $-miliónovTržby za predaj Blu-ray v USA $18,384,865 //počet predaných kusov 539,505Tržby za predaj DVD v USA $20,384,529 //počet predaných kusov 646,933║ _____No druhá séria začína byť riadne statická, minimum zaujimavého a samé zbytočné otvorené sexistické scény, no neviem ale začínam strácať význam tohto seriálu. Po 3časti to vzdávam dejová výstavba skoro žiadna, k tomu sú tam napratané ďalšie zbytočné postavy, začína to byť riadna uspávanka, len sa to snaží zakladať na šokujúcich "samoúčelných" erotických scénach, ktoré skoro nemajú kúska účelu pre dej, vzdávam to končím s týmto seriálom. /2séria=35%/__/3.Séria/__Rozpočet $-miliónovTržby za predaj Blu-ray v USA $15,701,411 //počet predaných kusov 510,449Tržby za predaj DVD v USA $7,634,051 //počet predaných kusov 294,751(4.9.2011)

Nejlepší fantasy seriál všech dob, to bezesporu. Skvělý nápad svázat fantasy ságu s alegorií středověkého boje o moc a o žezlo krále a natočit tak, řečeno s nadsázkou, seriálového průvodce encyklopedickým pojmem machiavellismus, televizní produkt s vysokou přidanou hodnotou. Jestli jsou dějiny politologie nudným vysokoškolským oborem, tak tady se tvůrcům podařilo neuvěřitelné - natočit je coby neopakovatelně sofistikovanou zábavu... Bez nadsázky pak lze konstatovat, že Hra o trůny je malou revolucí v seriálové tvorbě, neboť HBO přišla s rozpočtem, který seriálu umožnil hrát skutečnou první ligu. Nádhera se na všechno to pletichaření a boje o moc dívat... Série 1: 90% Série 2: 90% Série 3: 100%(3.7.2011)

Válka růží i dění na Apeninském poloostrově za Borgiů ve fantasy hávu v podobě ságy, pro kterou je „fantasy“ škatulka příliš omezující a svazující, byť to tak zpočátku nevypadá. Žádní špičoušatci, trpajzlíci, orkové a podobná havěť. Za to kvanta živoucích nečernobílých postav (v čele s Claudiem... ehm, Tyrionem, který ční nade všemi) a politiky. Tuny a tuny politiky skrze tuny a tuny intrik², kutí piklů² a pletichaření² a až kdesi v pozadí a vlastně spíše "tak jakoby mimochodem" epické bitvy, o kterých se více mluví než se jich účastní; nikoli náhodou jsou tedy nejlepší pasáže předlohy ty "přechcávací čistky" à la čtvrtá Tyrionova kapitola ze Střetu králů. To platí o předloze. Hledejte v ní pokračovatele pochodně, kterou zažehli Waltari s Gravesem spíše než-li náhražku Pána prstenů či nekonečné generické ságy XY. Proto je dobře, že to vzalo na svá bedra HBO, protože tohle JE (a ostatně i nadále bude) jako jejich Řím ve fantasy kulisách. Prostě adaptace formou seriálu, který se sice v mnoha ohledech nepotkal s mou po mnoho let budovanou představou (není to dělané pro fanoušky knih, ale především pro nezaujaté diváky a mělo by to tedy obstát především samo o sobě jako svébytný seriál; což se HBO zatím daří), ale i tak jsem nadšen, jelikož tvůrci jen zbožně neilustrují předlohu a nebojí se i "tnout do živého", byť je to někdy dost "hrrr" a nenechávají některé situace v divákovi správně doznít. Také používají mnohdy spíše divadelní postupy než regulérní filmovou řeč (ta se objevuje až s příchodem Alana Taylora a druhé sezóny). Což není v žádném ohledu zápor, pouze konstatování. Navíc jde o seriál HBO i v tom ohledu, že jednotlivé epizody příliš nefungují sami o sobě, ale až jako součást jednoho celku. Typickým příkladem budiž finále první sezóny a úvodní díl té druhé. V každém je tolik linií, že každý dostane tu svou "minutku na výsluní", ale honí se toho tolik, že je to ve výsledku roztříštěné, kde je toho od všeho trochu a ve výsledku vlastně nic. Pokud je však vezmete jako součást celku, tak je vše rázem tak jak má být, protože HBO si jak známo na sezóny příliš nehraje. Pro ně je prostě start nové série "pouze" další kapitolou jednoho příběhu; a tak jsou od sebe jednotlivé série rozeznatelné vlastně jen stále narůstající (již tak nemalou) produkční hodnotou. Tvůrci dělají sice mnohé značně po svém (od druhé sezóny to spadá do škatulky volně inspirováno Hrou o trůny spíše než-li adaptace Hry o trůny), ale přesto zůstávají vždy duchem věrni předloze. A co je věrnost předloze v případě Hry o trůny? Ani ne tak držení se zuby nehty bohatých dějových peripetií; o ty zase až tak moc vlastně nejde, vždy se dají pozměnit, pokrátit, sloučit apod.; ale spíše o věrnost postavám. Tvůrci je mnohdy vedou zcela jinými cestičkami než-li autor předlohy, ale vedou je do stejného cíle. Což vzhledem k jejich výjimečným kvalitám, charakterizaci a vývoji, je myslím samo o sobě nejlépe vypovídající.(18.4.2011)

Hodnotím to, jako vášnivý čtenář předlohy. Strašně mě potěšilo, že jí je seriál téměř dokonale věrný. Samozřejmě spousta jemných vztahových nuancí mezi postavami ubylo, ale já byl unesen. V rámci děje je to prostě zadaptované asi nejlépe, jako to šlo. Co se týče výpravy, už to tak slavné není. Ano, vypadá to moc pěkně, ale kniha je prostě epičtější a ty davové scény tam jsou. Khal Drogo měl k dispozici cca 40 000 Dothraků, turnaji na počest jmenování Eddarda Starka pobočníkem přihlížely stovky lidí a samozřejmě tam byly i nějaké ty bitvy. To není výtka, ale konstatování a také trochu obava do budoucna, protože na to dostát dalšímu vývoji ságy se ctí bude potřeba víc, než 60 mega na sérii. Možná se zdá, že kritizuji a jsem kverulant. Nic není vzdálenější pravdě. Opravdu jsem se seriálem spokojen na nejvyšší míru a vzdávám hold HBO s jakou pokorou ke knize přistoupili a jak dokonale přesné herce vybrali.(26.6.2011)

// Production Companies: Home Box Office (HBO) // Pilotný diel vyšiel na výbornú, čiže začiatok si za 5* určite zaslúži. Čo ma teší ešte viac, že sú do seriálu dosadení herci,ktorích mám v obľube, takže zatiaľ úplná spokojnosť. Po druhom pozrenom dieli sa moje dojmy nemenia, akurát rastie môj obdiv čo raz viac a viac. Po siedmom pozrenom dieli nemôžem nič iné, len si Game of Thrones pridať medzi obľúbené seriály.(5.5.2011)

HBO pro ztvárnění svého pojetí „ýbrdrsné, špinavé, realistické, pletichářské a překvapivě moderní době podobné“ historie už léta používá jeden a ten samý, neměnný mustr: hodně nadávání, hodně tělesných tekutin, nahoty, vleklých politických dialogů a víc než štědré množství sexu, jehož odosobněnost je samozřejmě naznačena – jak jinak – polohou zezadu. Fungovalo to u Říma a Tudorovců a očividně to funguje i napasováno na Hru o trůny, páč seriál je od dvou zmíněných v podstatě k nerozeznání. Ve Hře o trůny jsou všechny tyto okoukané zbraně nasazeny v plné míře, ale stejně jako dřív nic nesdělují, mají pouze zakrýt skutečnost, že se koukáme na televizní a značně infantilní ekvivalent užvaněného macha hrdě se chlubícího svým obřím pérem: okázalého, hlasitého, ale jinak úplně impotentního. Jde jen o prostředek k zneviditelnění toho, že nikdo nic NEDĚLÁ, všichni jen neustále namachrovaně žvaní, vyměňují si informace nebo pronášejí expozici, jejíž účel není znám. Jako výpravná ilustrace je to fajn, ale raději zůstanu u předloh, u těch aspoň neřvu nudou. 2. série: Hm, příjemné překvapení. Neodůvodněné šukání značně utlumeno a od bezobsažných žvástů se přešlo k myšlenkám, tématům a vizuálnímu vyjadřování. I přes to že větší část každé epizody má pořád podobu dialogů pronášených vsedě, mizí dojem, že se vůbec nic neděje, v rozhovorech se nic podstatného neříká a nikoho necharakterizují. Zvedám na čtyři. Oblíbené postavy: Lannisterovic famílie, Starkovic holky, Theon, Bronn, Ohař a především plešatý kastrát Varys. 3. série: OK, napotřetí zvedáme na totáč. Dějová linka je oproti dřívějšku výrazně lépe poskládána a přechody mezi jednotlivými dějišti a scénami jsou zcela přirozené (na rozdíl od předlohy), postavy doznávají až shakespearovských kvalit a konečně se dočkáváme vynikajících rozuzlení nejen nově nadhozených motivů, ale i témat provázejících seriál už od samého počátku. Třetí řada dokonale zachycuje klíčový prvek ságy, a sice dojem vzájemné propletenosti. Víc než kdy jindy se vyplácí nevnímat Hru o trůny jako jednolitý příběh, epizodu od epizody, ale jako propracovanou a podrobnou tapisérii, jejíž jednotlivé pozapomenuté, dávno představené a zdánlivě nedůležité nitky se zničehonic splétají dohromady a dávají vzniknout úžasnému výjevu (z tohohle pohledu zpětně začínám brát na milost užvaněnou, pooomalounku se rozjíždějící první řadu). Plus jsem se oficiálně zamilovala do ženských postav – můžu je nesnášet (Cersei, Maergery), můžu jimi opovrhovat (Catelyn), můžu na jejich charakteru a způsobu uvažování nich nacházet desítky vad (Daenerys, Sansa a Arya), můžu v nich vidět typické masturbační fantazie (Yara/Asha, Ygritte a Brienne), a přesto nelze popřít, že na rozdíl od 99% feministických idealizovaných výmyslů se jedná o skutečné, trojrozměrné, chybující lidi z masa a krve, kteří se ze všech sil snaží nějak poprat s podmínkami, do nichž byli vrženi. Tak samozřejmé, a přesto tak těžko k nalezení. PS: Každý, kdo si stěžuje na „rasismus a koloniální tendence“ závěru, je nedovzdělaný profesionální urážeč propadnuvší z antropologie, na popsání jehož neskutečného kreténství a idiocie by nestačil ani godzillí facepalm.(18.11.2013)

Priemernosť môže byť geniálna len v priemernosti. 6/10 P.S. Po druhej sérii by som možno prifaril jeden bodík naviac ale uvidíme čo spraví tretia...snáď dovtedy stihnem prečítať knihy. Moje základné problémy s GoT sú prítomné i v druhej sérii - často samoúčelná nahota a sex (nič proti sexu vo filme ale musí to celé niekam posúvať, nielen robiť servis fanúšikom a honiť ego tvorcom, akí sú nekonformní), "moderný" jazyk a nedotiahnuté postavy (samozrejme toto je sčasti problémom diváka ako i ddôsledkom rozsiahlosti predlohy a počtu postáv). Najlepšie príbehové línie sú Daenerys Targaryen, Arya Stark a Tyrion Lannister. P.P.S po prečítaní série vraciam hodnotenie seriálu dole a škodoradostne čakám aké oslie mostíky si scenárista seriálu pripraví aby pokryl to, s čím mal začať už v prvých sériách - Harrenhall tournament a jeho následky, proroctvá etc. House Targaryen + Martell. A hľadajte otca, nie matku, lebo drak má tri hlavy :-) UPDATE po III. serii : hodnotenie nemením (načo mrhajú materiál na Podricka a štetky?!), aj keď niektoré scény (Astapor) boli skutočne nezabudnuteľné. Len stále krútim hlavou, prečo sa sakra ešte neriešia proroctvá a dôvody Robertovej rebélie proti Targaryenom...ale to už by asi príliš naznačili že Ice and Fire sú hlavné postavy :-)(9.6.2011)

Po pravde receno, mam z toho drobet rozpacity dojmy. Na kazdy novy fantasy se tesim a obzvlast takovy, ktery ma hodnoceni pres 90 a v podani HBO to je radne brutalni, skvele natoceny, se zajimavym a kvalitne hrajicim hereckym obsazenim, kde nikdo vylozene nevycniva, perfektnima filmovejma trikama a bohuzel spoustou kecu. Rek bych klasickej problem HBO, kde sebezajimavejsi latku zabije zbytecnym diskutovanim. Tady totiz vetsinu dilu vyplnuje jen politikareni a reci a na bitky dojde jen minimalne, navic, kdyz uz se zaclo schylovat k nejaky ultimatni rubacce, tak sezona skoncila. Je to skoda, protoze ubrat kecy a pridat akci, mohla to bejt dokonalost.(12.7.2011)

,,KDYŽ HRAJEŠ ,,HRU O TRŮNY“, BUĎ ZVÍTĚZÍŠ, NEBO ZEMŘEŠ. STŘEDNÍ CESTA NEEXISTUJE“..... /// Tak teď sedím doma na ,,trůnu“ a přemejšlím co napíšu o tomhle mixu fantasy pohádky a historie, umořeným spoustou keců prodlužujících děj. Prďácká role pro S.Beana (hned po ,,matematikovi“) – KDO JINÝ NEŽ ON BY MOHL CHRÁNIT KRÁLE? Jinak klasika. Tehdejší život prostě byl plný překvapení. Nejvíc sympatií si proto získává trpaslík, mající v srdci cit pro bastardy, mrzáky a zlámaný věci. CHCI VÍC INTRIK, VÍC AKCE, MÍŇ KECŮ! Až od 5týho dílu to začíná chytat potřebný tempo. Říše sedmi království je plná bodání ze zadu (přeber si to jak chceš!), intrik, lízání zadků a shrabování peněz. Bohužel je mi to servírováno dost ,,vlažně“. Co na tom, že království ve skutečnosti slouží jen ,,někdo“. ZABIJEME JE VŠECHNY! Chápu i vlažnější hodnocení...., ale přes všechny zápory přiznávám, že jsem se na každej další díl těšil. A nejvíc mě překvapilo, že se stanu ,,závislej“ na DRUHÝ ŘADĚ! Protože ten poslední – byl fakt parádní! (NO JO, UŽ JDU!!! Napsal bych víc, ale snědli jsme párek nevalný chutě a začíná naše soukromá hra ,,o trůny“). /// 2.série SEDM KRÁLOVSTVÍ JE VE VÁLCE....“ /// Nový postavy, nový místa a spousta hráčů ,,o trůny“, kteří rozehrávaj příliš mnoho her. Moc je podivuhodná věc a sídlí tam, kde lidé věří, že sídlí. 2.série (řekl bych) o kousek lepší tý první (nejen kvůli fantastický bitvě v 9. díle) a zvedám hodnocení na 5*. 3.SÉRIE ,,ROD, KTERÝ STAVÍ NA PRVNÍ MÍSTO RODINU, PORAZÍ ROD, KTERÝ NA PRVNÍ MÍSTO STAVÍ ROZMARY A PŘÁNÍ SVÝCH SYNŮ A DCER. DOBRÝ ČLOVĚK UDĚLÁ VŠE, CO MŮŽE, ABY VYLEPŠIL POZICI SVÉ RODINY.…“ /// Možná, že i trochu zdlouhavý vyprávění o zemi plný duchů bojujících v temnotě. Možná spíš vykecávání, než extrémně poutavý dobrodružství. Jakoby nastal čas, poznat víc, jak že se věci mají. HOVNO! Říše plná bastardů a královský krve, ve který je moc, jen prostě nabaluje další a další osudy. A přes všechny ty svatby a probouzející se schopnosti, můžem pomalu přemejšlet, kdo že by na konci mohl stát na ,,bedně“. Devátej a desátej díl – toť seriálová paráda! /// 4.SÉRIE ,,KRÁL NENÍ NIKDY V BEZPEČÍ...“ /// Nejdřív jsem myslel, jestli voni z toho nechtěj udělat knížku. Prostě spousta keců…, tak jako minule. Brzo vím, že nechtěj (že to tak jen chvilku vypadá!). Tahle sérka překonává moje vočekávání, páč – jak praví klasik: POŘÁD SE NĚCO DĚJE! Můj smysl pro dobrodružství (a intriky) si libuje, i když zamrzí, že o přátele začíná bejt nouze. A Starků ubývá a ubývá… no jo, no. Hold středověk! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Já koblížek koblížek , na másle ...... neutekl mi ŘÍM, SPARTACUS, PILÍŘE ZEMĚ a z tebe, Hro o trůny, se taky neproseru! 2.) Konečně si užiješ středověkou romantiku svatební noci. 3.) Zjistím, proč je lepší mít doma místo psa vlka. 4.) Moje oblíbený slovo je ,,BASTARD“. 5.) Když jdu z hospody, říkaj mi Kheleesi (jsu krásnej a samej drak). 6.) Thx za titule ,,lord Hlawoun z Pilsnerfellu“ and ,,ser bechr05 z Nachodbergu“ and ,,lady Katherine z Apple's Landing“ and ,,ser bakeLit z Havellfordu“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(25.7.2011)

• Flipnic

Ha!! To mi může někdo říct, co je na tomhle seriálu tak cool???? To fakt nechápu co jako?? Totální brak o hovně, kde pojem fantasy je naprosto pošpiněn a zadupán do země, pojem akce se neobjevuje a když ano, je to fakt naprostá tragédie. Tak furt kecá asi 20 postav v dvjojsmyslech, dělaj ze sebe, ... nebo ten film dělá z nich hrozný hrdiny. Zůstane vždycky jen u keců, který vedou od nikud nikam. Nic,nic,nic!!!!! Osobitost postav je tak trapně a uboze navržená, že to přece nejde brát vážně!! Psychologie postav?? Rodů?? Jaká??!! Kde??!! V čem??!! Totální nuda, otrava a trapárna, na kterou se můžou dívat jen konzumní vypiplanci této doby, kteří si ani nepamatují, o čem asi byly to opravdové fantasy filmy a videohry ... Exploatace?? Naprosto samoúčelná fraška, že tam ukážeme stříkanec krve, tam hlavu, ruku, či střevíčko letět ve vzduchu... Proboha proč??!!! Proč tak samoúčelně??!! Fakt tohle nepochopím ... Naprostej hnusnej konzumní trapnej brak, který svojí oblibou poukazuje jen na čirou demenci a "rádobyjít-s-proudem" vlastnost všech nadšenců ... Ne!!! Hovadina!!! PS.: dokoukáno 21.7.11 a názor se nezměnil. Je opravdu "umění" natočit 600 minut filmu bez děje. To, co se v seriálu uděje, by se dalo shrnout do 30 minut a ne do tíživých a nudných deseti dílů. Nehledě na to, že hlavní hybatel změn a vývoje děje je náhoda či praštěná fantasie (že by proto fantasy subžánr??!!) tvůrců. Ne, na dalších 5 sérií si rozhodně nepočkám, tohle u mne propadlo na plné čáře ...(16.7.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 29 56 84 111