Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Na moderni filmove standarty je Epizoda VII lehce nadstandartni film, nicmene ve me vyvolala pomerne zklamani. Nemohu rict, ze film je spatny, protoze v soucasne dobe se filmy toci presne takhle a divaci na to slysi a rozhodne je lepsi nez Epizody I,II,III, ale stoprocentne nedosahuje kvality starych originalnich dilu. Pribeh v podstate kopiruje New Hope, ale dej se vyvyji tak nejak nekontinualne a rychle (mozna chyba necitliveho strihu, kdo vi). Kazdopadne co zoufale chybi je nejaky hlubsi vztah jednotlivych postav. Z puvodnich dilu jde citit vyvoj ve vztazich jednotlivych postav, vedou spolu hlubsi dialogy, predavaji si pocity, zkusenosti, informace, atd., zde to chybi. Tem postavam to proste neverite. Zaroven hlavni villain prinasi velke zklamani, Andy Serkis vypada extremne digitalne(snad v pristich dilech ho uvidime nazivo) a Kylo Ren je hodne citove nevyrovnany chlapik a zatim pro me absolutne bezstavovy herec, ktery se snazi mluvou kopirovat Toma Hardyho z Dark knight rises. Pripada mi to, jako by se J.J. Abrams snazil nacpat spoustu veci do jednoho balicku, coz je mozna chyba, protoze pomalejsi vyvoj by filmu vyrazne prospel. Jinak se samozrejme nejedna o spatny film, i kdyz ja mela pocit lehce drazsiho pilotu, urcite nemohu rict, ze by me to nebavilo. Objevuji se stare dobre postavy, uzasny BB-8, ktereho proste chcete doma, vyborne humorne scenky, hudba Johna Williamse... Urcite pro fanousky i nefanousky Star Wars je to prijemne odlehceni v kinech. Pozn. Napodruhe byl dojem lepsi, vzhledem k tomu, ze uz jsem se psychicky pripravila na nedostatky, ktere tento film ma. Nicmene porad je to v podstate vykradena verze predchozich dilu, s nevyraznymy villainy a zanedbanymi star wars pravidly. Snad to dalsi dil napravi.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Myslim, ze tento film je pomerne nadceneny. Do poloviny byl dej misty pomaly, misty chaoticky a dialogy slabe. Druha pulka byla mnohem dejove zajimavejsi. Herecke vykony samozrejme vyborne - ve spojeni Redforda s Newmanem to snad ani jinak nejde, ale presto na me vyznamny dojem neudelal.

Ghoul (2015)

Zanrove tento film splnuje naprosto vse, co ma. Neprinasi nic noveho, nicmene pocit napeti tu je po celou dobu. Natoceny je kvalitne a zcela urcite se muze hrde zaradit k hollywoodskym horrorum, ktere leckdy ani takovou atmosferu nevyvolaji. Jakl vi, co dela a me bavi sledovat jeho praci. Celkove hodnoceni trihvezda, jen proto, ze zde neni moznost dat 70%.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Kazdym dalsim dilem mam akorat sto chuti si teda konecne precist knihu, abych zjistila, jestli puvod vsecho toho zla tkvi uz tam, nebo je to jen dalsi klasicka holywoodska zdimacka na prachy, ktera jenom zprznila literarni predlohu.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Z kina jsem odchazela v soku s jedinou otazkou: je toto skutecne film rezirovany Riddley Scottem???

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Je opravdu tak tezke natocit kvalitni komiks? Musim uznat, ze dvojka tohoto filmu je rozhodne o pid lepsi nez jednicka, ale i tak... Prece naservirovat predvidatelne situace a trapne preslazene momenty je mozne vynechat. Je to prece Spiderman a ne West Side Story. Garfielda opravdu nemam rada, ale role mu az na urcite momenty sedi. Misty jsem se opravdu pobavila a nektere casti se mi na filmu libily. Ale celkovy dojem tech 60% neprekona.

Ona (2013)

Velike prekvapeni. Velice prijemne natocena zalezitost na originalni tema v kvalitne pojatem provedeni s vynikajicimi hereckymi vykony.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Jsem v soku. Zarucene nejhorsi verze X-Men, co jsem kdy videla (krome posledniho Wolverina). Lacine fraze, lacine efekty, jednoduchy nekorespondujici pribeh naprosto nenavazujici na znama fakta. Nedomyslene, nelogicke, hloupe a misty vykradene z jinych filmu. Jsem naprosto zklamana. BTW Xavier na konci trojky vubec nebyl v komatu, ze...