Každá minuta života (2021)

Neviem si pomôcť, ale niečo mi v spracovaní silného a diskutovaného námetu chýbalo. Neviem však konkrétne vyjadriť, čo. Nejaká čerešnička, ktorá by tomu istým spôsobom nasadila korunu. Chápem zámer režisérky, že do dokumentu nechcela zasahovať a prakticky surovým spôsobom ukázala výchovu chlapca, ale zároveň som na pochybách, či sa to predsa len nedalo spracovať inak a ešte o niečo lepšie.

Duše (2020)

Pre mňa dačo podobné ako V hlave. Silný príbeh, často taký ten príjemný humor, ale aj nenútené a prirodzene podané poučenie. Duša je film, v ktorom si svoje nájdu dospelí aj deti a obe skupiny pritiahne k sebe.

Rodina na baterky (2021)

Rýchle a moderné, ale takým tým originálnym spôsobom, ktorý ma neiritoval. Práve naopak. Bol to film, ktorý nevyzeral ako ďalší pásovo vyrobený film, len aby bol. Priznám sa, že keď sa príbeh začal posúvať a rozvíjať, bol som poriadne prekvapený (obsah som pred pozeraním nečítal), ale bolo to zaujímavé (aj svojím spôsobom poučné v nadväznosti na dnešnú dobu), takže to nebol krok vedľa.

Space Jam: Nový začátek (2021)

Musím povedať, že tam v konečnom dôsledku bolo veľa vecí, ktoré ma bavili - spojenie s ďalšími rozprávkovými postavičkami a filmami (Yogi, Flinstonovci a ďalší na zápase, spojenie s Harrym Potterom, Mad Maxom, atď.) či vtipné scény s partiou okolo Bugsa Bunnyho. Zároveň tam však bolo veľa vecí, ktoré kvalite a najmä atmosfére, ktorú mala jednotka, uberali. Zmena grafiky v postavičkách na basketbalový zápas bol zlý vtip a krok vedľa. To, že LeBron nie je herec, nekomentujem, ani kvôli tomu neuberám hviezdičky, ale tá emotívna vsuvka v závere zápasu so synom a la Krok za krokom, to bolo fakt oničom. V neposlednom rade to chcelo viac sa pohrať s detailami. Ako som sa dočítal v jednom z komentárov (a 100% sa s tým stotožňujem), vynechať kultový song od Quad City DJ's pri zápase, to bol ďalší z failov. Bohužiaľ.

Útěk z planety Země (2013)

Klasický animák z radu tých, ktoré si pozriete, neurazia, nemáte problém ich dopozerať do konca a aj sa v priebehu filmu občas pobavíte, ale v konečnom dôsledku nie sú v ničom výnimočné (ani postavami, ani príbehom) a o pár mesiacov si ani nespomeniete na to, o čom to vlastne bolo.

Ledové království II (2019)

Tým, že jednotka pre mňa nebola ničím špeciálnym a videl som ju pred nejakým časom, som musel loviť v pamäti, aby som vedel, koľká bije (v postavách a podobne). Pri dvojke sa mi však presne vynorili spomienky, ktoré som mal po jednotke. Animák ako-tak nič moc, najlepší bol Olaf, ktorý ma bavil vždy, keď sa objavil a niečo povedal. Mimochodom, super dabing Maja Labudu. Na to, aby som dal viac ako priemerné 3 hviezdičky, je jedna super postava málo.

Heslo (2017) (pořad) odpad!

Do 10 minút som mal chuť rozkopať hrtany všetkým účinkujúcim, a keď sa objavil Puskailer, tak som nevedel, či sa smiať alebo plakať.

Narcos (2015) (seriál)

Keď som začal pozerať seriál, bol som nadšený, lebo Pablova cesta na vrchol bola spracovaná fantasticky a obsahovala kuriozity, zaujímavosti či bizarnosti ako zašívanie kokaínu do topánok a jeho následné pašovanie, či zakopávanie peňazí do zeme a podobné veci, ktoré pre mňa robia seriál zaujímavým (okrem iného). Keď už bol Escobar na vrchole, seriál trocha otočil a už to bolo viac-menej o ráznej a tvrdej snahe zostať na vrchole a naháňačke dua Murphy-Peňa, ktoré ho chcelo dostať. Seriál ma bavil aj naďalej, ale škoda, že tých vecí, ktoré spomínam v úvode, bolo následne menej (a že by sa dalo vyberať, vie povedať každý, kto nejaký ten článok o Escobarovi čítal). Otázkou, ktorá mi po každej časti v prvých dvoch sériách vírila hlavou, bolo: ako, preboha, z tohto urobia toľko častí a ako to dokázali natiahnuť? Seriál sa začal trochu naťahovať, ale keďže som sa na ďalšie časti tešil, až tak negatívne som to nebral. Prekvapila ma tretia séria, o ktorej som si myslel, že bude po Pablovej smrti nezaujímavá, ale úplne si ma po pár oťukávacích častiach získala. Bola zamotaná, akčná a neskutočne dramatická a v druhej polovici série som ani nedýchal a potil sa.

Dva papežové (2019)

Kedy inokedy uvidíte pápeža jesť pizzu, sledovať futbal či budúceho pápeža v krčme? Priznám sa, že som sa niekoľkokrát prichytil, ako sa sám seba pýtam, do akej miery je tento film (a mnohé scény z neho) pravdivý (lebo v takom prípade ide hodnotenie výrazne hore, keďže spracovanie bolo výborné), ale v celkovom hodnotení ma to až tak neovplyvňovalo. Film ťaží nielen z výborného spracovania, ale aj z kontrastu pováh medzi dvomi pápežmi, takže aj keď ide "len" o návštevu a konverzáciu medzi pápežmi, sledoval som ho so záujmom. A to naj je vyzliekanie pováh pápežov, ktorých počujete možno tak prihovárať sa kresťanom, ale ich povahu a pozadie za oponou už nemáte šancu vidieť. Odhalenie nového pápeža v druhej polovici filmu to všetko vyšperkovalo a preklenulo ťažisko a sústredenie z bývalého pápeža na budúceho.

1917 (2019)

Nápad v spracovaní na jeden šup s kamerou zaujímavý, aj myšlienka s putovaním a jasnou úlohou. Prvú polhodinu som bol s filmom v pohode s dodatkom, že uvidíme, aké zvraty prinesie, keďže ich bude musieť priniesť, aby to neboli len dve hodiny nudného putovania. Viaceré nápady, myšlienky a hlavne ich spracovanie boli pre mňa tak chaotické, čudné, nepochopiteľné a mnou nepochopené, že som vlastne stratil veľa času tým, že som nechápal, na čo sa to vlastne dívam. Grafická stránka parádna, o tom potom, ale na kvalitu a lepšie hodnotenie potrebujem viac.