Overlord (2018)

Úprimne povedané, na film som sa fakt celkom tešil, ale čakal som niečo teda podstatne lepšie.. 2* dávam za slušné Gore efekty a občasný fight. Inak film pre mňa celkovo oničom. (70%) dejovej línie úplne zbytočných kecov, ktoré sú doslova oničom a zvyšných (30%) už tvorili len bitky a efekty. O absurdnosti a ne-logickosti postáv, ani radšej nemá zmysel hovoriť. Ako jasné, od takéhoto typu snímku sa asi nedá veľa očakávať, ale predsa len, mohlo to byť podstatne lepšie prepracované..

Skleněný (2019)

Z filmu mám velmi rozporu-plné pocity. Pre mňa je to síce najslabšia časť celej trilógie, dávam slabšie 4*, no rozhodne nemôžem povedať, že nezaujímavá. Máme tu všetky postavy pokope. Dejová línia sa tiahne pomaly, čo ale podľa mňa nie je na škodu. Záver je, poviem, silno všelijaký, aspoň pre mňa. A otvorené dvere pre ďalšie potenciálne príbehy..? Každý nech si urobí vlastný názor..

Amelia (2009)

Velmi nezáživne a plocho urobený film, ktorý bol pre mňa vyslovene nudný. Skvelé herecké obsadenie, ktoré ale ostalo absolútne nevyužité. Miestami zbytočne rýchle časové strihy. V 1 scéne sa leží v posteli a v ďalšej sa hneď už letí. Škoda, mohlo to byť aj podstatne lepšie zvládnuté..

Zpívání v dešti (1952)

Absolútne nádherný muzikál s geniálnym a povedal by som, až nadčasovým prevedením. Úžasní herci, nádherné piesne, perfektné tanečné kreácie, rozmanité pestrofarebné kostými a scény, strih, tá neskutočne pozitívna energia, ktorá z celého filmu priam srší, krásna ukážka prevedenia technického prechodu z nemých filmov na zvukové - dialógové, proste audio-vyzuálny SKVOST - TOP !!! Odporúčam všetkým, i keď si myslím, že tento film je už sám o sebe dávno notoricky známy.

Hříčky přírody (2015)

Hrozná blbosť, ktorá ma ale neskutočne bavila.. Paródia na viac filmov z viacerých žánrov.

Vesmírný lov (2018)

Tú 1* dávam za celkom slušné prevedenie CGI monštier, ktoré vyzerali celkom dobre, na rozdiel od množstva iných filmov v tomto žánri, s podstatne vyšším rozpočtom. Ale to je asi tak aj všetko. Inak pre mňa doslova nezáživný film, bez nejakej zaujímavej štruktúry deja, postavy oničom, zobrazenie vesmíru rovnako oničom. Celý film je akási naháňačka za vesmírnym drakom.

Úniková hra (2019)

Dávam 1* za pokus o relatívne nápadité pasce, ale inak film je čistá vykrádačka, či už série "Saw", alebo žánrovo podobných filmov ala ďalšie verzie "Escape room", a pod. ..a btw, fakt "zbožňujem" trailery na filmy, v ktorých je prakticky ukázaný celý práve ten "zaujímavý" dej a obsah filmu, a samotný film už potom neukáže vôbec nič nové - prekvapivé..

Robin Hood (2018) odpad!

Neviem, čo týmto chceli autori povedať, či dosiahnuť (?), no každopádne to v mojej pamäti skončí niekde na smetisku zabudnutia.. Dnes sa síce točí naozaj všeličo, ale toto je skutočne zrejme len vyššie rozpočtový - BRAK. Akurát, že má malé hviezdne obsadenie.. 1 zo scén, ktorá ma fakt pobavila a dostala do "kolien", bola s digitálnym ohňom v záverečnom battle (ak sa to dá vôbec tak nazvať..?). Kde "ťažko-odenci" so svojimi šťítmi len tak "otvorili" väčší plameň digitálneho ohňa, ako dvere do nejakej izby, aby mohol prejsť ich "šéf", to už bolo fakt čo povedať.. No čo už, zabitý čas v kine..

Zločin na palubě (2017) odpad!

Lundgren musí byť asi velmi zúfalý, keď sa upísal k natočeniu takejto ... Alebo, práve naopak, možno mu práve kráľovsky zaplatili, aby natočil takúto ... Každopádne, skutočne totálna ...

V pasti (2018)

Na moje milé prekvapenie, celkom solídny film. Malo to atmosféru a napätie (i keď s drobnými ne-logickými chybami), príbeh, nevysvetlené ostalo nevysvetleným, čo ma potešilo, nakoľko to diváka držalo celý čas v istom napätí a aj herecké obsadenie - Bullock a Malkovich, slušné.. Myslím, že Netflix si nechal aj zadné dvierka pre prípadné pokračovanie. Ak ano, som zvedavý..