Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Spider-verse má evidentne neobmedzené možnosti a v rámci comics - animé, je to zrejme nevyčerpateľná látka. Animé je absolútne vyšperkované do najmenších detailov a je sa na čo pozerať, hoc nie som úplným priaznivcom tohto sveta - bolo u mňa kedysi dávno, v detstve. Nadupané nápadmi to rozhodne je a rovnako tak brilantne spracované. Viac už asi nemá význam písať, kto je priaznivcom, treba jednoducho vidieť..

Ve jménu otce (1993)

Brilantný film, úžasný výkon Daniel Day-Lewise. Mohol by som vymenovať kopec superlatívov, ale proste treba vidieť, film hovorí za všetko..

Mastema - Anděl zkázy (2022)

Vyzeralo to tak veľmi slubne. Minimálne začiatok, tak 1/4 filmu, bol, podľa mňa, na veľmi slušnej úrovni. No potom sa z toho stal len akýsi audio-vyzuálny blábol. Jediné, na čom stavia film, sú zvukové efekty, častý zbesilý strih a nejaký soundtrack, ktorý sa tomu všetkému snaží dodať grády a drive. No tam to zároveň aj končí. Celý príbeh je 1 chaos, ktorým vlastne aj ostane do konca. Z prvu fakt sympatická doktorka, sa nakoniec stáva prakticky "závislou" na svojvolne predpísaných liekoch a aj za "pomoci" svojho pacienta, sa nakoniec stanú čím vlastne ? Film sa snaží vysvetliť celú svoju pointu vlastne akú ? Celé je to z môjho pohľadu úplná slabota, ktorá nevedie odnikiaľ nikam..

Škvára a kvéry (2023) odpad!

Nerozumiem, čo sa týmto chcelo sledovať / dosiahnuť ? Má to snáď byť chápané, ako nejaká "paródia" na niečo ? Nakoľko vôbec nič tam nefunguje - akcia, príbeh, komédia, proste nič.. Divím sa, že takéto "niečo" dokáže niekto vôbec financovať. Myslím si, že ako úplná strata času a $..

Renfield (2023)

Strašná kravina, pri ktorej som sa ale neskutočne bavil. Gore, na veľmi slušnej úrovni (v rámci svojich možností) a nič iné som ani neriešil. Pre mňa oddychovka, ako sa patrí..

Oppenheimer (2023)

Film by som očakával s podstatne väčšou dávkou atmosféry a gradácie deja, viac vedeckej analýzy + prípadných testov a výrazne menej politicky zameraných dialógov, v ktorých sa človek dosť stráca. I keď dialógy + strihy + soundtrack a celkové ozvučenie, boli skutočne dokonale zladené, vymazlené a na špičkovej úrovni. No film mi vďaka svojej dĺžke prišiel značne "uťahaný" a miestami aj nudil..

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Páčilo sa mi to. Nebolo to prehnané / predimenzované. Čas ani neviem, ako ušiel. Malo to príbeh, akciu, čiastočné flashbacky spojené s minulosťou, postavy a klobúk dolu pred Cruisovou kondičkou..

Šéfová (2022)

Veľmi slabé. Začínalo to zaujímavo a sľubne, no priebeh a koniec, podľa mňa, oničom. Nudné a nezáživné.

The Covenant (2023)

Malo to svoje silnejšie, aj slabšie miesta. Podľa mňa by si to zaslúžilo o trochu viac rozvinúť dej - trochu dlhšiu stopáž, ale inak, veľká spokojnosť. Survival, akcia, zachovanie totálneho kľudu, "železné" nervy a skutočne silné odhodlanie prežiť + pomôcť. K birokracii sa vyjadrovať nebudem. Herci podali veľmi slušný výkon. Za mňa je to niekde medzi 4 a 5* - prikláňam sa k 5*.

Insidious: Červené dveře (2023)

No, za mňa rozhodne najslabší Insidious celkovo. 1 a 2 boli pre mňa výborné, 3 a 4 už sa začalo "vymýšľať", no a toto je, povedal by som, už len "varenie z prevareného".. Zbytočný diel, už to mali nechať tak a snáď aj nechajú.