Livide (2011)

Za mňa celková spokojnosť. Malo to svoje chyby, to áno, ale bolo to atmosferické, temné, chladné, znepokojivé, ponuré, slušne krvavé, príbeh na pozadí ostal nevysvetlený a tajomný, masky veľmi dobré, celé netradične poňaté.. Akurát mi vadil vlečúci sa začiatok a občasne trochu až "temne rozprávkové" sekvencie. V 1 chvíli to malo správnu temnú gradujúcu atmosféru / intenzitu, no v ďalšej prišlo akoby "uvolnenie" deja a strácalo to drive. Ale inak, fajn..

Všechny staré nože (2022)

Pre mňa, hrozne uťahaná, zbytočne prepletená / pomotaná, priemerná záležitosť.. Veľmi dobré obsadenie, no slabé prevedenie..

Den díkůvzdání (2023)

Film, pre mňa, sklamanie.. Nuda, nuda a ešte raz, nuda. Čakal som, kedy sa to nejako slušnejšie rozbehne a nestalo sa. 2* dávam za scény so stolovou pílou a s večerou - ktorá však bola, podľa mňa, zúfalo nedotiahnutá. Mala veľmi slušný potenciál + nábeh a ...., nič. Rotha síce nemám v obľube, no očakával som od neho teda viac..

Nezvěstná (2023)

Samozrejme, lebo všetko by išlo prakticky hneď a až tak neuveriteľne ľahko, a pod. A mladá slečna by mala takmer ihneď také nápady s "pátraním", a v zápätí realizovala. Nápad určite nie je zlý, no prevedenie je deravé, ako ementál a bez atmosféry.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Za mňa je toto "dielo" dosť zbytočný kúsok. Chémia medzi hlavnými postavami je z môjho pohľadu len rýchla, umelá, nepresvedčivá. Naviac mi hlavná herečka prišla nevýrazná, nesympatická a liezla mi na nervy. Panem, po vojne, bol dobre ponuro zdevastovaný a zvládnutý, designovo zaujímavo poňatý. Avšak arená a zápasy prakticky iba jednoduché, rovnako, ako vyobrazenie distriktu 12. Film pre mňa nemal ani nejaký chytlavý drive, či nejakú hlbšiu emocionálnu rovinu k hlavným hrdinom, či celkovo k niekomu. Nevzniknúť to, myslím si, nič by sa nestalo.

Přízraky v Benátkách (2023)

Úprimne povedané, všetky "dôkazy", čo zrazu zo seba tak vychrlil, boli akoby jednorázovo bleskovo z "prstu vycucané", či z "päty vytrhnuté".. Z traileru som myslel, že to bude podstatne viac atmosférické, možno malinko mysteriózne a podstatne napínavejšie, viac prepracované. Veľmi som sa mýlil, išlo iba o formu, nie obsah / príbeh.. Pre mňa osobne, čistá nuda.

The Last Voyage of the Demeter (2023)

Za mňa 1 z najhorších filmov o stvárnení Draculy - Nosferatu, aký som videl.. Teda Nosferatu (keďže sa oveľa viac podobal stvárneniu úplne pôvodného Nosferatu) ako nevyzeral zle, určite lepší, než mnoho jeho predchodcov, i keď tu išlo prakticky iba čisto o kreatúru, ktorá sa len kŕmi, ide čisto po krvi a síli. No po dejovej línii, atmosfére, charaktere a správaniu sa postáv, či celkových CGI, to bolo, z môjho pohľadu, ako fakt oničom - zlé, mdlé až nudné. Zo začiatku som si nevedel dosť dobre predstaviť pri takmer 120 min. dĺžke filmu, odohrávajúcej sa prakticky celej na 1 lodi - plachetnici o dĺžke možno 30 metrov, o čom to celé bude ? Teda pardon, vedel, len sa mi nechcelo veriť, že skutočne celý dej filmu bude narvaný len týmto smerom. A skutočne je, a tak to celé potom aj podľa mňa vyzerá vo výsledku, teda, žiaľ..

Mluv se mnou (2023)

Za mňa sú to také slabšie 4*. Veľmi obstojné CGI so svetom "after life", originalita, sugestívne "posadnutie" človeka duchom a atmosféra, sú veľmi slušne a dobre urobené. Ale hrozne mi liezlo na nervy správanie sa postáv, ihneď všetko automaticky náhrávanie na MT, zo všetkého mimoriadna sranda a až keď zrazu začne ísť do tuhého, v momente panika a útek.. Prakticky neustále zľahčovanie situácie. Záver, nie prekvapujúci, ale ani nie zlý..

Cena lidské duše (2017) odpad!

Film sa zúfalo tvári byť niečím, čím proste nie je. Potenciál by bol veľký, ale asi po všetkých stránkach, z môjho pohľadu, nefunguje. Cage sa v kariére "prepadáva"..

Ghostwatch (1992) (TV film)

K tomuto, myslím si, nie je veľmi čo dodať !!! Doslova pôvodný originál (alebo pra-otec), už v predošlých komentároch spomenutých xy snímkov. Dnes je už človek zvyknutý asi na hocičo, najmä pomaly "kópie kópií", ale v tej dobe, verím tomu, že to musela byť pecka !!! Akurát je veľká škoda, že takto padol do zabudnutia. Nuž, originál je vždy iba 1. Skutočne, klobúk dolu, pre mňa - klenot medzi filmami vo svojom žánri !!!