• Krátkometrážní

Evanescence: My Immortal (2004) (hudební videoklip)

Veľmi citová záležitosť a tie emócie vyjadrené klipom som si prežíval s tým a tiež v spomienkach. Veľmi silné a nadčasové, škoda, že tomu chýbala tá povestná čerešnička na torte, ale bolo to veľmi vkusné.

Apocalyptica: Bittersweet (2004) (hudební videoklip)

Hudba skvelá, klip veľmi ponurý, no prišlo mi to ako také hranie sa s čiernou mágiou a tou už na mňa dobre nepôsobilo a pritom tie rôzne prvky boli ako z nejakého kvalitného hororu.

Blue - One Love (2002) (hudební videoklip)

Túto pieseň som v detstve veľmi nemusel, navyše klip je také to potulovanie sa po mestskom predmestí, nič neobyčajné, len taká pohodovka.

Blue ft. Elton John - Sorry Seems to Be the Hardest Word (2002) (hudební videoklip)

Veľmi vkusné, akurát Elton John tu pôsobil najlepšie podľa mňa a dal najlepšie svoju slohu, tá Ryanova bola príliš homosexuálna, čo tu vyznieva paradoxne pri Eltonovi Johnovi. Je to jednoduché, ale malo to svoje čaro a nepôsobilo to strojene.

Blue - All Rise (2001) (hudební videoklip)

Občas príliš strojené, tá synchronizácia, tá vojenskosť, to veľmi nechápem, pôsobilo to rozpačito, navyše to nemalo nejakú silnú myšlienku a tie pohyby boli akoby homosexuálne a rap v piesni sa mi tam tiež nehodil, ale prostredie nebolo zle vybrané.

Blue - Curtain Falls (2004) (hudební videoklip)

Prázdny Londýn, jednoduchý beat, hravý text, no v celku nezáživné, aj keď frejerské a skryto pózerské, myšlienka, ktorá by ma zaujala mi tu však chýbala.

Fergie feat. Will. I. Am - Fergalicious (2006) (hudební videoklip)

Brutálny farebný a dekoračný mix, z ktorého mi nie je zrovna príjemne a ani ten beat sa mi nikdy obzvlášť nepáčil, pieseň tiež nie je.

Fergie - Big Girls Don't Cry (2007) (hudební videoklip)

Nikdy som tento klip nemusel, navyše v jeho predĺženej verzii je tá piseň vlastne dvakrát. Bolo to pre mňa príliš otravné, nešťastné, zatrpknuté, Fergie sa mi tiež nikdy nejak extra nepáčila, ten príbeh tiež pomimo mňa, takže nič moc.

Fergie - London Bridge (2006) (hudební videoklip)

Zábavné, taký pop s rapom, provokatívne, ale v celku mi tu chýba nejaký odkaz, niečo výpovedné a potom mi to vyznieva prázdne.

Fergie feat. Ludacris - Glamorous (2007) (hudební videoklip)

Vyznieva to ako splnenie si svojich snov a ani ten luxus tu až tak nevadí, no občas to prehnali, ani pieseň nie je príliš s nadhľadom, akoby to mohlo vyzerať, ale zábavné to je.