• Krátkometrážní

Za zvuků hudby (1965)

Angličtina úplne nevhodná z môjho pohľadu, taktiež od hudobnej stránky som čakal viac, dokonca je to príliš natiahnuté na to, že sa tam toho málo deje, zachraňuje to jemne prestávka, ale inak je to nádherný príbeh, dokonca len za to prostredie by som dal najradšej hneď jednu hviezdu k ďalším. Ten prerod od akýchsi strojov k ľudskému správaniu, navyše ešte aj prerod mníšky na matku rodiny, to bolo krásne.

Madonna: Music (2000) (hudební videoklip)

Žena, ktorá v skutočnosti patrí k takzvanému hlavnému prúdu v pope, no pritom sa paradoxne už dlho hrá na rebelku. Vôbec ju nemusím, jej správanie, hudba, texty, tu ju ten krátky dej zachraňuje, no inak je to opäť plné obscénností, hrania sa na luxus, proste pre mňa otravné.

Christina Aguilera: Beautiful (2002) (hudební videoklip)

Homosexuáli, transvestita, dievča, čo by chcelo asi schudnúť, nuž vybrala si ťažké témy a celkovo sa mi pieseň nezdala byť nejak silná, či krásna, ale tak krásna ako pre koho, takže nubudem vám brať vkus, odkaz to má silný.

No Doubt - Don't Speak (1996) (hudební videoklip)

Tie tóny v tejto piesni mi nesadli, navyše klip ako taký ma pobavil iba na začiatku tým mierne rasistickým vtipom, podľa toho ako to beriete, tou muchou akoby na hovne, no pritom na hlave černocha. Zvyšok s tým poskakovaním a hraním v hale a potom na koncerte ma nebavil.

Britney Spears: Stronger (2000) (hudební videoklip)

Táto baba naspievala mnoho nezmyslov a tak som ich aj patrične ohodnotil, no tento nočný kovový štýl, kde nám aj tancovala so stoličkou, čo je priam nezabudnuteľné, mi v pamäti zostane asi ešte dlho, lebo sa mi tá hudba s piesňou celkom páčila. Mali sme ju na CD nosiči s inými hitmi vtedajšej doby a akosi som si ju ako tak obľúbil, aj keď aj tu ide o triviálne pózerstvo.

Spice Girls: Wannabe (1996) (hudební videoklip)

Toto bol taký brutál vo svojej dobe, že sa to normálne stalo hitom, ktorý hral takmer všade, kde sa púšťal pop. Je to komické, ale tá hudba v pozadí, tá je pamätná spolu s tým tvrdo vyslovovaným ha ha ha.

Nelly Furtado - Try (2004) (hudební videoklip)

Časy keď ešte Nelly Furtado robila klipy s akým takým príbehom, tu navyše s výraznými folklórnymi prvkami. Pieseň sa mi až tak nepáčila, ale dala sa počúvať, bola emočná, taká polosmutná.

Dido: White Flag (2003) (hudební videoklip)

Jedno z najlepších diel od Dido, veľmi emočné s nápadito vytvoreným smutným príbehom. Dobré aj keď smutné a bez nejakej tej čerešničky na torte ako sa vraví, ale aj takto je to jedno z priam nezabudnuteľných diel.

Pink - Just Like a Pill (2002) (hudební videoklip)

Pieseň energická a rebelská a aj klip z časti taký, no zvrhlo sa to tam v taký chaos plný temných, sexuálnych a nevkusných scénok, akoby už nevedeli čo zo sebou a niečím trpeli.

Evanescence: Bring Me to Life (2003) (hudební videoklip)

Ďalšia silne emočná pieseň s ako sa vraví vypiplovanými detailami v klipe, ktorý má opäť veľmi dobre vystihnutú atmosféru, akurát neviem, čo si mám o niektorých momentoch myslieť, lebo bolo tam dosť takých od rozpačitých až po také čierne magické, no celkovo myslím jedno z tých lepších diel v danom roku.