Láska a smrt - Zatčení (2023) (epizoda)

Konečně díl, co mě bavil. Hlavně ta scéna v hypnóze, tam byla Elizabeth fakt skvělá. Jsem zvědavá, jestli tam bude víc ukázané, co se stalo, nebo zůstane jen u těch útržků... snad budou poslední dva díly jen a jen lepší, po tom utahaném začátku by to přišlo vhod.

Hercai (2019) (seriál)

Tento seriál jsem sledovala přes dva roky, neustále jsem si dělala pauzy a opakovaně se vracela ke sledování... troufám si říct, že to byl možná i nejdelší seriál, co jsem sledovala. Upřímně se vůbec nedivím, že když někdo náhodně narazí na nějaký díl, že mu to přijde jako naprostý přepal... tady je opravdu potřeba tomu přijít na chuť a vidět to jako celek nebo to prostě nevidět vůbec - jinak se to nedá objektivně ohodnotit. Jsem ráda, že jsem seriál viděla? Ano. Sledovala bych ho znovu? Ne - a to nejen kvůli tomu šílenému počtu dílů (na naše 256 epizod). Seriál nabízí několik zajímavých zápletek, smutných momentů i krásných okamžiků, ale mimo to, nabízí i spoustu omáčky kolem, která dokáže od sledování zaručeně odradit. První půlka seriálu se docela táhne a druhá zase jede na plný plyn a hází jeden zvrat za druhým. Kdyby to bylo nějak přijatelně vyvážené, byl tak poloviční počet dílů, mohla by to být ještě o kus lepší. Během sledování jsem se buď bavila hodně a nebo vůbec, proto jsem v hlavě i často měnila své hodnocení. Nakonec jsem se ale rozhodla, že tomu prostě dám o kousek vyšší. Už jen za ten čas, co jsem tomu dala a i za to, že po tom všem dramatu, to má pěkný konec. (70%)

Hercai - Season 3 (2020) (série)

Když bych měla srovnat všechny série, tak třetí je rozhodně nejlepší a má nejvíc zajímavých scén i zvratů. Bohužel jich má občas tak moc, že je docela vyčerpávající sledovat, jak se postavy řítí z jednoho problému do druhého a nemají pomalu ani čas vstřebat, co se stalo před pěti minutami... první dvě série jsou oproti třetí hrozně utahané a třetí naopak jede na plný plyn. Kdyby se to trochu vyvážilo, myslím, že by to bylo ideální.

Hypnotik (2023)

Nebylo to špatné, ale ani to nemělo ten wau efekt. Přiznávám, že jsem byla nakonec i překvapená, ale pak se vše vyřešilo tak nějak hrozně rychle. Je to docela škoda, protože potenciál to mělo…

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Na třetí díl jsme si museli počkat šest let a přišel v době, kdy Marvel nezažívá zrovna své hvězdné časy, přesto to James Gunn opět dokázal a tahle bláznivá partička se dočkala zakončení, jaké si rozhodně zasloužili! Nechci se opakovat v tom, že Strážci jsou moje srdcová záležitost, ale prostě je to tak a jsem ráda, že si i tento díl udržel svou vysokou laťku a možná ji i o kousek navýšil. Tenhle díl mi přinesl vše, co mám na téhle sérii ráda a ještě o kus víc. Příběh Rocketa dokázal s přehledem utáhnou celý děj, přičemž mi ukradl srdce zase o kousek víc a je mi až líto, že pro mě v prvních dvou dílech byl docela nedoceněná postava... Prostě se to povedlo a nebylo tam hluché místo. Jak by taky mohlo, slyšeli jste tu hudbu? To je prostě třešnička na dortu. Díky za tuhle sérii!

Hercai - Season 2 (2019) (série)

Zkouknout kompletně první dvě série pro mě byl běh na dlouhou trať, i když tu první jsem dala celkem v pohodě a v krátký čas... ale zbytek dílů do konce té druhé mi zabral s dlouhými pauzami dva roky. Ale prostě na tom příběhu něco je, když jsem se ke sledování vracela zase a znova. Přiznávám, že jsem si k seriálu dlouho hledala cestu, některé etapy pro mě nebyly až tak zajímavé, ale stejně ten hlavní příběh dokáže vtáhnout a zaujmout. Drama není zrovna můj oblíbený žánr, hlavně co se týče Turecké produkce, ale nemůžu říct ani to, že by mě to nebavilo... protože bych to už dávno zabalila a seriál by upadl do zapomnění, jenže to se nestalo. Je to často zbytečně natahované, zbytečně ubrečené a občas až bizardní, ale nějak mám ten seriál nakonec asi i ráda... tak jsem zvědavá, jak dlouho mi zabere, než dokoukám i třetí a poslední sérii.

Lásce navzdory (2015) (seriál)

K Lásce navzdory jsem se dostala díky tomu, že se na seriál dá konečně mrknout s dabingem. Říkala jsem si "a tak, když už jsem viděla tolik seriálu s Canem, podívám se i na tento" a neměla jsem přitom nijak závratná očekávání... no, to jsem ještě netušila, jak moc si mě tento seriál získá! Vážně jsem si ho užila a i když je to občas bláznivé, až přitažené za vlasy, prostě mi seriál sednul se vším všudy. Can a Açelya mají skvělou chemii a jiskřilo to mezi nimi na míle daleko, což byla třešnička na dortu, co mě do sledování vtáhla ještě o pořádný kus více. Mimo to si myslím, že herecky tady Can je opravdu výborný a konečně mohl ukázat i širokou škálu emocí, které jsem v dalších jeho rolích až tak moc neviděla, což je velká škoda. Hrát umí a nemusí jen ukazovat pěkný obličej a vypracovanou postavu. Myslím, že když někomu seriál po pár dílech sedne, dokáže si ho užít až do konce, stejně tak, pokud je to naopak, asi to nebude úplně jeho žánr. Ale tak je to asi u všeho. Jediná věc, co mě tady zamrzela je dost otevřený konec, předčasně ukončené natáčení tady dost praští do očí a i když pro hlavní dvojici je konec vlastně všehovšudy dobrý, i když trochu "neučesaný"... pro další postavy je to tak nějak na půl cesty. Ještě aspoň jeden díl by byl fajn no, ale zase je tu i prostor pro to, vytvořit si konec podle svého.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Okay, tak tohle byl nejlepší díl ze všech čtyř a to z mnoha důvodů. Jedním z nich je třeba velmi nápaditá filmařská práce - styl záběrů, nasvícení, celá akce a choreografie dělá z těch "nikdy nekončících střílečkových scén" prostě něco víc. Kolikrát jsem se soustředila jen na to, jak dobře to celé vypadá. Postavy a jejich motivace a cíle dokázaly vtáhnou do děje a celé to zakončení mi tam sedělo. Jo, ta stopáž je hodně dlouhá, ale člověk ani nemá prostor se tady nějak nudit (i když chápu, že té akce se dá všeho všudy taky přejíst). Možná hodně dělalo i to, že to byl první z dílů, který jsem viděla v kině, ale já si to užila.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Velmi příjemné překvapení! Na film jsem šla více méně náhodou a bez nějakého většího očekávání a o to víc jsem se bavila. Je to taková pohodová oddechovka, obsazení si mě získalo (ano, hlavně Chris Pine) stejně jako lokace a hudba. Rozhodně se někdy ráda mrknu znovu. Tyhle praštěné a nesourodé týmy jsou prostě nejlepší. :)

Láska, rozum, pomsta (2021) (seriál)

Při sledování seriálu jsem se neustále pohybovala mezi tím, že mě to bavilo buď moc a nebo málo (asi i proto jsem měla docela dlouhou pauzu, než jsem se rozhodla seriál dokoukat) stejně tak jsem si stále nebyla jistá, jak seriál nakonec budu hodnotit... ale mám za sebou finále a dopadlo to tak, že tomu prostě musím dát o jednu hvězdu navíc... a to i přesto, že seriál vlastně není nijak prudce originální a je v něm spousta klišé věcí. Pokud někdo zná více turecké tvorby, všimne si, že je tady hodně ale opravdu hodně podobných nápadů, scén a zápletek (jako já tady třeba viděla velkou podobnost s Láska klepe na dveře a Sladkou pomstou) ale i přesto mě tady držela hlavní dvojice, která spolu měla prostě takovou fajn dynamiku, měla jsem z nich pocit, že si Burcu a İlhan dobře rozumí i za kamerou a dost scén s nimi se mi vážně líbilo... i když děj byl často už hrozně protahovaný a zbytečně zamotávaný (mít to třeba o třetinu méně dílů, asi by to ničemu nevadilo). Tady tomu seriálu asi musí člověk přijít trochu na chuť a znát všechny ty okolnosti, aby si ho mohl užit. Po tom mém sledovacím maratonu mi snad budou i chybět. Nelituju toho, že jsem se k seriálu nakonec vrátila a dala mu druhou šanci.