Na návštěvě (2015)

Mal to byt horror, preto sme to pozerali na chate. Bol vecer, vonku snezilo, drevena podlaha, periny, vrzganie... Celu pripravu, vsetko sme podriadili tomu, aby sme sa bali. No nebali sme sa. Jednoducho, nebolo to vobec hororove. Bohuzial, nebolo to ani dejove. Cele to vyznelo jak holy prd, ktory mal smrdiet, no necitil ho nikto. Strasne zle. Jedna hviezdicka je udelena starej mame psychoske, ktora mala na svoj vek celkom dobru postavu / 15 %

Carol (2015)

Zo vsetkeho vyrazne cnela Carol / Cate. Film je usity pre hlavnu postavu, ostatne je uz take priemerne a zabalitelne do novinoveho papiera. Vyrazna a skvela Carol, nevyrazne vsetko ostatne / 65 %

Dánská dívka (2015)

Vau, Eddie je herec. Nikoho ineho si v hlavnej postave clovek ani nevie predstavit. Jeho zena Gerda vsak nebola o nic horsia. Vynikajuci namet + excelentne herecke vykony = nadsenie, spokojnost / 80 %

Spotlight (2015)

Neotravna novinarska detektivka, brilantne prepracovana, filmu nie je co vytknut. Dej vas cely cas drzi v pozore, navyse sa ide podla skutocnej linky, takze sanka bude dole, a to je vzdy garancia kvality / 75 %

Kukuřičný ostrov (2014)

Premeny v sirokom spektre. Tesne po zaverecnych titulkach nemam slov. Hlboke, silne, stiesnujuce aj uvolnujce zaroven. Vsetko. Nadhera / 90 %

Babai (2015)

Vynikajuci film, emotivny zazitok, slusne spracovana aktualna tema. Rodina, migracia... Urcite sa oplati vidiet, film ma vsetko co treba na to aby sme ho oznacili za kvalitny. Skoda dalsich reci / 80 %

Nekonečná řeka (2015)

Jeden nikdy nevie co ho caka za rohom. Mna cakal tento film, hlavneho hrdinu nestastie, atd. Jednotlive casti na seba pekne nadvazuju, dej je plynuly, leje sa az sa niekedy pred koncom nejako zabrzdi, zasekne. Zrazu nie je co objavovat. Cele je to vsak fajn drama s peknou zapletkou / 65 %

Steve Jobs (2015)

V hlavnej ulohe som vcera videl oskarovy vykon. Film bol pekny, dialogy vypiplane, jednotlive sekcie resp. kapitoly zaujali. Ani som netusil, ze sa da o jednom cloveku tolko tocit .... a ono je to stale nieco nove / 70 %

Křížová cesta (2014)

Dlhe strihy, co strih to kapitola - podobenstvo. Silny pribeh, mnozstvo otazok na konci, husia koza. Jedna z najlepsich dram roka 2014.

Little Boy (2015)

Neuveriteľne nudné, tuctové až otravné. Čudujem sa ako je možné, že sme to dopozerali celé. Asi sme mali naliate dobré víno.