• Thriller

Goyovy přízraky (2006)

Moc povedené historické drama s děsivými prvky, u kterého se určitě nudit nebudete. A Natalie Portman zahrála roli pomatence naprosto skvěle.

Ženy v pokušení (2010)

Film Ženy v pokušení by se bohužel bez skvělého výkonu Elišky Balzerové neobešel a nestál by téměř za nic. Její postava Vilmy, která se bojí stárnutí, je zahraná naprosto bravurně. Celkový dojem z filmu však kazil například nechutný vztah matka – dcera – přítel. Na milostnou scénu matky s přítelem její dcery se nedalo dívat. Dále mně přišlo divné, jak může být taková odbornice na vztahy ve skutečnosti úplně hloupá! Dojem také kazí neustále se objevující Macháček, který je snad v každém filmu. Můj upadající zájem o děj zachránilo finále s Vilminou nemocí a dojemnou scénou v rakvi.

Co ty jsi za číslo? (2011)

Romantická komedie What's Your Number se dá zařadit mezi tu většinu, kde už na začátku víte, jak to dopadne. Tato komedie však předčí ostatní v tom, že v ní hraje skvělá Anna Faris, která má humor v krvi. Uvidíte spoustu šílených scén, které vás rozesmějí k slzám. Skvělá Anna zvedla svým talentem průměrný koncept na 4*.

Tlustá jako já (2007) (TV film)

To Be Fat Like Me dějově trošku strádá, ale za to přináší zajímavý pohled na obézní lidi a jejich většinou těžší život. Filmem Vás provede sympatická Kaley Cuoco známá ze seriálu Charmed nebo The Big Bang Theory. Také určitě potěší účast skvělé komediální herečky Caroline Rhea, která hraje její mámu. Film s náměty k zamyšlení si zaslouží 3*.

Nový svět (2005)

Film The New World vás zatáhne do neposkvrněné Virginie 16. století, kam přijíždí vůbec jedni z prvních evropských osadníků. Poznáte příběh slavné Pocahontas a Johna Smitha. V celém filmu zazní velmi málo slov, která jsou nepodstatná, lyričnost celého snímku slova nahradí. Krásný příběh lásky v překrásné přírodě si zaslouží 5*. Pouze mně mrzí, že se tvůrci nedrželi faktů a nechali Pocahontas zamilovat se do Smithe, i když se ve skutečnosti zamilovala do Rolfea, který ve filmu také vystupuje.

Simple Life 2: Road Trip, The (2004) (pořad)

Odvážnější a ještě šílenější jízda Paris a Nicole, kdy svými hláškami a svou prezentací odrovnají lidi od Floridy až po Californii. Ještě luxusnější než první série. Bohužel víc než pět * dát nemůžu.

Zlatý holky (2003) (pořad)

The Simple Life je jedna z mála reality show, která mě zaujala natolik, že jsem ji zařadil do své sbírky. Naivní pohled Paris a Nicole na naprosto zásadní věci maloměsta ( např. K čemu je studna? Co je to Wallmart?) je strhující a opravdu dokáže pobavit. Skvělé jsou též pasáže, kdy berou všechno automaticky, dokáží použít svůj "look" pro svůj prospěch nebo kdy vůbec nějak pracují či se o to pokoušejí. A určitě vám zůstane dlouho poté v hlavě hláška "That's hot". O úspěšnosti této show svědčí fakt, že se natočilo 5 sérií. Je jenom škoda, že málokterý český divák tuto show zná. (5*)

Zone of the Dead (2009)

Jeden z nejhorších zombie filmů. Děj žádný a když u nějaký, tak naprosto stejný jako u nejznámějších filmů tohoto druhu. Pokud hledáte film, u kterého se dá odpočinout a nepřemýšlet, tak by vás bezduchá střílečka zombíků mohla zaujmout.