Čelisti 3 (1983) odpad!

tak môj úplne prvý film, ktorý som ohodnotil ako odpad. Paradoxne jedinou časťou, ktorá sa ako tak dá pozerať je prvá polovica kde sa absolútne nič nedeje. To čo nasleduje potom je už len kopa hnoja a keby som bol jeden s tvorcou vyborného prvého dielu tak tých géniou čo stvorili toto monštrum asi hodím žralokom. Len som si neni istý či by to chceli žrať.

Černočerná tma (2000)

Veľmi príjemné B-čko s niekoľkými zaujímavými nápadmi a v tomto prípade aj s výborným Dieselom. Príšerky sú tiež zaujímavé a celkovo tu prevládajú lepšie momenty najmä jedna prekvapivá smrť :)

Matrix (1999)

Vždy som vedel, že svet v ktorom žijem nemôže byť skutočný. 5* bez debaty

Rivalové (2013)

Nie som veľký fanúšik motošportu a nič o ňom neviem a o Niki Laudovi viem len to ako prišiel o uši. Preto som veľmi rád, že sa tento film nezaoberá problematikov závodenia ale dvoma pretekármi, rivalmi ich súkromím a vzájomným vzťahom. Musím povedať, že je to natočené bravúrne od kamery, castingu až po hudbu. Zatiaľ film roka.

Ošetřovatel (2011)

Ďalší film kde sa hovado Kevin James párkrát neohrabane drbne o zem (ten chlapík snáď ani nič iné nevie). Trápnych momentov je tu toľko, že totálne prehlušia aj tých zopár vtipných "zjavou" a áno ksicht Kena Jeonga rátam medzi tie najvydarenejšie. Takže 2* sú za tie dve-tri vydarené hlášky a Rosario Dawson (fakt nechápem ako sa herci ako ona dostatú k takýmto somarinám). Jedno pozretie bolo viac ako dosť.

Leon (1994)

Vynikajúce po všetkých stránkach. Sledovať ako sa rozvíja vzťah profesionálneho zabijáka Leona a malej Matildy je istým spôsobom až povznášajúce, takmer je mi ľúto , že príde ten výbušný záver našlapaný emóciami a plný lietajúcich guliek, slzákov, tiel. Plus som jeden z tých, ktorý si zakladá na na dobrom soundtracku a tu je vynikajúci, navyše keď začne hrať na konci Sning tak musí byť aj ten najväčší drsňák dojatý.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Totálna recyklácia prvého dielu čo je trošku škoda. Kevinove ksichty a dvaja dlhoprstí banditi však stále vedia pobaviť + je tu jedna dokonalá scéna z hotelovej izby.

Sám doma (1990)

To čo je pre niektorích 3 orechy pre popolušku je pre mňa Home Alone, jednoducho vianočná klasika, ktorá nesmie chýbať ani jedny vianoce a neomrzý ani po 100krát. Čo však musím vyzdvihnúť je absolútne dokonalý soundtrack.

Úkryt (2011)

Je blázon alebo má vízie katastrofickej budúcnosti. Touto myšlienkov sa prakticky zaoberá celý film, no a keď už sa ako tak zmierite s "diagnózou" tak vás tento film nakope do gulí. Celé to má výbornú atmosféru, ktorú dokresľuje prostredie amerického vidieka. Michael Shannon je vynikajúci a na Jessicu Chastain sa vždy dobre pozerá.

Don Jon (2013)

Film v ktorom mi asi ani jedna postava nebola sympatická. Porno není život asi tak by som to celé zhrnul a fakt je mi ľúto ľudí, ktorí to vidia inak. Postava Scarlett Johansson ma doslova vytáčala. Zopár lepších momentov to malo kupríkladu pesnička od Markyho Marka.