leila22

Čakala som niečo iné, dostala som niečo iné. A zatiaľ celkom neviem ako s tým, čo som dostala zaobchádzať. A mrzí ma jedna vec. Don Jon mi ukázal, že aj také herečky ako Scarlett a Julianne (ktoré mám obe veľmi rada). ma dokážu v určitých polohách iritovať. A to nevytýkam ich postavám, ale ich herectvu. Hodnotenie zatiaľ takto. ()

JohnnyD

Strašne čudný film. V prvom rade to nie je žiadna komédia. Zo všetkého najviac mi to pripomínalo európske drámy. Film nemá úvod, nemá záver, nemá hlavu ani pätu. No najmä nemá koncept. Nie je to nihilistický moralizmus, aký predvádza Bret Easton Ellis, čo je trochu škoda, lebo Jersey Shore lifestyle (famózna Scarlett Johansson, ktorá hrá jedinú zaujímavú postavu!) a white trash rodinný background hlavného hrdinu sú skvelé. No to je iba kulisa, ktorá nikam nesmeruje a kde by mal prísť nejaký klimax, prichádza z ničoho nič smiešne moralistický monológ na konci, ktorý to celé pochová. A nie je to ani vulgárna komédia, lebo Gordon-Levitt sa veľmi o humor nesnaží, postavy nie sú groteskné a dialógy sú štandardné papierom šuštiace fuckovačky. Koniec koncov je to rovnako prázdny film ako ten Jersey Shore lifestyle, porno a romantické fláky, ktoré pranieruje. ()

swamp

Joseph Gordon-Levitt natočil velice rozporuplný celovečerní debut. Spoustě lidí (jako mně) se líbil, ale zbytek ho považuje za oplzlou blbost (a já je až na tu oplzlost chápu). V podstatě je to ale o tom, že když to nejdřív berete s nadsázkou, přijmete za svůj fakt, že tady Scarlett Johansson prostě hraje neskutečnou krávu a ke konci jste schopni přepnout na dramatickou notu, musí se vám Don Jon zkrátka líbit. Když ne, tak co naděláte. :P Jen mě překvapil ten konec - tak trochu problém s předčasnou ejakulací... čekal bych ještě tak 15 minut. Třeba to byl záměr, ale já bych duu Joseph / Julianne dal trochu více času. "There's only a few things I really care about in life. My body. My pad. My ride. My family. My church. My boys. My girls. My porn." ()

Tsuki

Nejedná se o hlubokomyslný ani nijak převratný snímek, naopak - je to svým způsobem jednoduchý film, který si vůbec na nic nehraje. Postavy nejsou líbivé, ale zato jsou skutečné. A i když se více či méně chovají lhostejně, nepříkladně či sobecky, právě ta jejich lidskost je svým způsobem sympatická. Tak nějak pro jejich charakter dokážeme mít pochopení. A proto jsem se ve výsledku s Jonem (J. Gordon-Levitt) dokázala vlastně sžít mnohem víc, než v některých jiných filmech s mnohem mileji vystiženými postavami. I to konečné vyústění, kdy hlavní postava došla aspoň k nějakému poznání a pochopení, bylo tak nějak naturalisticky vkusné. ~(3,5)~ ()

Fiftis

Film dokáže veľmi dobre pracovať s hudobným prevedením a melódie výborne podfarbujú dej. Mínusom je, že časom príbeh uviazne v zabehnutom kruhu a ku koncu stráca tempo. Chytrejší divák odhalí smerovanie pointy asi od polovice inak akurátnej dĺžky filmu. Ale i tak sa Levittovi vo svojej prvotine podarilo zachytiť aktuálny pohľad na povrchnosť, s akou príslušníci mladej generácie pristupujú k nadväzovaniu jednorazových sexuálnych vzťahov. Servítku si pri tom pred ústa neberie, tá sa zíde na niečo iné. Lásky Dona Jona sú sviežou oddychovkou, plnou hravých dialógov, ktorú rozhodne odporúčam. ()

• Na jednom z plakátů v kině je Russell Crowe z velkofilmu Gladiátor (2000). Plakát přitom propaguje fiktivní film „Holy Blood - Battle For Glory“. (ArsenalEagle)
  • Když Jon (Joseph Gordon-Levitt) vyhazuje ubrousek do koše, ozve se vždy totožný zvuk. Jedná se o přidaný zvukový efekt. Ten samý efekt ve stejném znění je při vysypání koše v Apple Mac OS. (machonza)