Vyměřený čas (2011)

Takhle promrhaný potenciál, přitom jenom trochu zabrat a bylo by to super sci-fi. Hrajeme na city, ale už nehrajeme na napětí, logičnost a celkový spád děje, příběh je bohužel naprosto předvídatelný. Hlavní role celkem ok, Cillian výborný.

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Hrozná ptákovina, ale to dělá asi příběhy Harolda a Kumara tím ojedinělým a Neal Patrick Harris v roli sám sebe je nejbožejší! :)

Černobílý svět (2011)

Název filmu celkem vypovídá o tématu, které se prolíná celým filmem. Nerovnoprávný život zbohatlých bílých a jejich "barevných" sloužících v 60. letech 20. století v USA. Mladá nadějná novinářka však všem brzy rozbouří klidnou hladinu monotónního upjatého života. Hlavní herecké role perfektně obsazené, jen ta BD Howard mi už celkem leze krkem.

Květy války (2011)

Emocionálně vypjaté válečné drama z dob dobývání Nanjingu, které se historicky zapsalo svými děsivými akty zabíjení civilistů a znásilňování žen a mladých dívek. Příběh sleduje život Američana Johna (excelentní Christian Bale), jeho vývoj z opilého budižkničemy v člověka bojujícího za poslední zbytky lidské hrdosti.

50/50 (2011)

Příběh neveselý s pár úsměvnými momenty, dokáže se hlavní postava se svou nemocí poprat a pokud ano, jaký dopad to bude mít pro okolí. Film bohužel (nebo bohudík) nezklouzává do velkých dramat a otázek života a smrti, nicméně některé okamžiky by stály za propracovanější scénář. Joe je pohodář, o tom žádná, Annu nesnáším už od Twilightu, Seth vnáší lehkost do tíživých okamžiků.

Zlatý Glóbus 2012 (2012) (pořad)

Jo, odsejpalo to, hezké šatičky holky měly, ale jenom na srandě Ricka Gervaise zábavný pořad o dvouhodinové délce nepostavíte. A prý už to bylo naposled, co je moderuje, velká škoda.

Dům snů (2011)

Z tohoto snímku jsem na rozpacích, do poloviny to vypadalo na zajímavé psychologicko-tajemné téma, něco jako Shutter Island (http://www.csfd.cz/film/235492-proklety-ostrov/). Najednou se celá linie zlomí a nestačíte se divit, na jakou slátaninu koukáte. Druhá půle je odbytá, nedává smysl a konec je v podstatě takovou tichou tečkou, hlavně ať už to skončí, je jedno jak. Přitom herci výborní a věřím, pokud by se zamakalo víc na scénáři, je z toho dobrej temnej biják.

Dva v tom (1995)

Milujte se a množte se! Příjemná rodinná komedie, ničím nepřekvapí ani neurazí. Čistě náhodou to je už třetí film v poměrně krátké době s Robinem Williamsem a pořád překvapuje. Toho pána začínám, jakožto herce, hodně obdivovat.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Sociální drama z prostředí puritánské chlapecké školy, literárně, dramaticky a poeticky zpracované. Výborné hlavní role, pan Williams se role učitele zhostil s grácií i když nejdůležitější zůstávájí mladí herci (Ethan Hawke a další). Nenápadné dílo s výjimečně působivým koncem - Carpe Diem!

Pařba v Bangkoku (2011)

Ano no tak, to je přece jasné, že na stejnou notu se nedá hrát pořád dokola. Možná přidali trochu exotiky, babochlapů a dalších "šokujících" momentů. Jenže pak zbývá nudná omáčka, žádný nový nápad, žádné posunutí děje .. zkrátka se po dvou letech zase probudili s opicí (doslova) a zastřenou pamětí.