Deli Fişek (1984)

Film má nejdřív trochu pomalejší rozjezd, ale nakonec je z toho klasická arkinovská blbina, tak jak to mám rád, se spoustou absurdních akčních scén a rvaček. Nejvíc mě asi dostal únik z trajektu a výbuch auta po nárazu do dřevěné ohrady. A vůbec do všech dopravních prostředků se tady nastupuje i vystupuje zásadně za jízdy. Jo a když ústřední dvojice zrovna uniká na střeše autobusu, tak Arkin drží řidiče v šachu pistolí a ještě mu stihne nabídnout cigaretu. Samozřejmě nechybí obvyklá soundtracková vykrádačka - melodie z Ramba i bondovek jsou tu, dokonce i notoricky známá pasáž z filmu Psycho. Zkrátka ideální oddechovka, když potřebuju totálně vypnout.

Někdo zabil jejího manžela (1978)

Jenny, nepříliš šťastně provdaná, se při nákupech seznámí s Jerrym a stanou se z nich milenci. Poté co je její manžel zavražděn, snaží se společně vypátrat vraha, než sami upadnou v podezření... Farrah Fawcet ani Jeff Bridges nejsou zrovna neznámí herci a přesto spolu natočili film, na který se celkem zapomnělo. Možná je to trochu škoda, alespoň mně se docela líbil. Ale myslím že mohl být ještě lepší - kdyby se odehrával v zajímavějším protředí, oba hlavní herci jsou mi sympatičtí, ale jejich projev mi (hlavně v některých vypjatých situacích) úplně nesednul a hlavně míň prostoru pro uřvaný dítě. Trochu naivní, ale přesto zábavný sympatický film.

You're Next (2011)

Nářez jako prase. A nejvíc mě při sledování šokovalo, že mě to vlastně ani moc nešokuje. Já horory, zvlášť takové masakry, většinou nevyhledávám, ale i tak jsem už zřejmě dost otrlý, protože můžu říct, že tady u toho jsem se dost bavil. Trochu mi sice vadil konec/nekonec a uvítal bych tajemnější atmosféru, ale všechno ostatní bylo v pohodě. Líbil se mi hudební motiv provázející celým filmem, místy až komický nádech ( alespoň na mě to tak působilo, i když jako jeden z žánrů uvést komedii jako na imdb.com se mi zdá trochu přestřelené), postupné odhalování a objevování motivací jednotlivých postav, a hlavně že těm šmejdům nakopala zadek ta nejsympatyčtější holka z celého osazenstva, do které bych to na začátku filmu vůbec neřekl.

Supervan (1977)

Docela zajímavej nápad, "dodávkářský" film jsem viděl prvně. Mladík Clint se chce zúčastnit automobilové soutěže a dostane příležitost řídit speciální dodávku na solární pohon, to se samozřejmě nelíbí bohatému továrnímu týmu... Jenže aby mě to nějak víc bavilo, musel by tam probíhat opravdový závod, ale oni se s dodávkama chvíli projedou po louce a zbytek je spíš takový festival, popíjení, miss mokré tričko... nakonec proč ne. Clint se taky potýká s nespravedlivým uvězněním, ale v cele se moc neohřeje, jeho přátelé ho brzy vysvobodí laserovým dělem zabudovaným v dodávce. Naštěstí film je dlouhý tak akorát aby mě nezačal moc otravovat, ale sliboval jsem si od toho trochu víc.

House on Bare Mountain (1962)

Zapomeňte na film a horor kolem projel v rychlíku, takže ani na ten se netěšte, tohle je prostě jenom taková srandička. Žákyně dívčí školy pod vedením ředitelky Granny Good (hraje jí chlap) absolvují hodiny tělocviku, kreslení a nejradši se opalují. Mimo to ředitelka také zaměstnává vlkodlaka, který ve sklepě pančuje alkohol, nejspíš proto je do školy nasazena policistka v utajení. Jo a dívky jsou skoro celou dobu nahé nebo nahoře bez a díky době vzniku ani stopa po silikonu. Takže nakonec docela pěkná podívaná, jen to nesmíte brát moc vážně.

Çöl (1983)

Çöl AKA Turkish Jaws, Spielbergovu klasiku jsem zatím neviděl, takže nemůžu porovnat, ale mám podezření, že je to jen kvůli té jedné žraločí scéně. A na žraloka si počkejte, dává si na čas, ale stojí zato. Soundtracková vykrádačka pracuje dokonale, odchytil jsem Rockyho, Ramba, snad i něco z bondovek a taky Led Zeppelin, většina hudebních motivů mi byla povědomá, ale kdybych si jen vzpomenul. I když by se název dal přeložit jako poušť nebo pustina, většina děje se odehrává na pobřeží a hlavně na lodi. Ke konci jsem si chvíli myslel, jestli se ve filmu neobjeví ještě upíři, to když se Arkin ozbrojil dřevěným kůlem, ale asi i pachatelé takového díla mají své hranice. Každopádně docela mazec - dobrý tempo, krátká stopáž, spousta rvaček, souboje řádně krvavé... bavilo mě to.

Su (1981)

Su neboli voda je na konci filmu opravdu úplně všude. Exploze přehrady je totiž absolutně spektakulární, všude strach a zděšení lidé... no dobře tak ne, ale sranda to je. Po stráních se valí papírové kameny a v některých záběrech - místo rozbouřené vody - lidi prostě jen kropili hadicí. Druhá polovina, hlavně závěr je celkově zábavnější, včetně pár rvaček. Zato zbytek filmu je spíš vážný, Arkin se sice občas proběhne, a chvíli visí z mostu, to jsou ale jen takové záblesky a mezi tím drama. A nebylo to úplně blbý, jen to na mě nějak nezabralo.

Kara Murat Şeyh Gaffar'a Karşı (1976)

A mně se to zdálo celý trochu normálnější, aby ne když se z dvojice pachatelů Inanç/Arkin na tomhle podílela jen polovička. Žádné vyložené WTF momenty mě do očí nepraštily, ale i tak je tady obvyklá dávka ptákovin. Arkin statečně kosí padouchy a všemožné skoky by mu mohl závidět i Spider Man, hlavně když se vrhá do boje jako by skákal šipku do bazénu. Nezapomenu souboj na věži a zvukové efekty (koňský trysk a klus zní úplně stejně). Milá dobrodružná oddechovka, levná takže často nechtěně zábavná - nebo možná chtěně, kdo se v těch Turcích má vyznat. Každopádně jsem se dobře bavil.

Ölüm Savaşçısı (1984)

Ani na podruhé Arkin nezklamal. Tentokrát jako komisař Kemal a proti němu banda zabijáků. Takových kříženců mezi ninjou a rytířem jedi, kteří můžou rozpárat protivníka a na jejich meči nezůstane ani kapka krve. No a když zrovna nemá komisař co na práci, fláká se u moře s hezkou blondýnou. A aby toho nebylo málo, nechybí tady ani škrtící rostliny a příšera s obrovskými tlapami. Schválně jestli vám taky bude povědomá melodie ke konci filmu.

Zombie Hunter (2013)

Není to žádná katastrofa, snad by se dalo říct, že je to i stylový. Prostě je vidět, že si s tím někdo dal práci a obarvit části zombie filmu na růžovo, to je teda celkem odvážnej nápad, to mě docela zaujalo. Pár věcí mi tady ale dost vadilo. Nejvíc asi ten nesympatickej cucák v hlavní roli a jeho dementní pohledy - ani trochu jsem mu nefandil a dokonce jsem doufal, že ho nějaký zombík brzy odpraví. Film na mě působil lehce utahaně (když zrovna neúřaduje Trejo se sekerou) a trapná postelová scéna tomu taky moc nepřidá. Chtěl bych, aby to bylo svižnější, akčnější, zábavnější a kdyby tu Danny Trejo měl hlavní roli, bylo by to úplně nejlepší.