El trailer asesino (1986)

Trochu mě vlastně překvapilo, že je to docela normální film. Podle názvu jsem čekal víc akce, nakládačku a krvák, ale ono je to opravdu spíš drama a to není zrovna můj šálek čaje. Takže i přesto, že to bylo dobře zahrané a vlastně i docela napínavé, tak mě to trochu nudilo a spousta chlapů tady nosí knír, tak se mi trochu pletli. Film to ale není vůbec špatný a španělština se poslouchá pěkně.

En büyük yumruk (1983)

Hodně zábavná šílenost. Neuvěřitelný co jsou některý borci schopný natočit. Jestli jsou ostatní Arkinovi filmy alespoň tak zábavné jako tenhle, tak mám nespíš nového oblíbeného herce. Když na mě zezačátku vyskočily ty půjčené záběry z bondovky, říkal jsem si, že to bude nekoukatelný, ale opravdu to stojí zato. Film jsem viděl v originále, takže jsem samozřejmě nerozuměl ani slovo, ale o to tady snad ani nejde. U těhle méně známých, levných filmů se mi taky občas stane, že na mě někteří herci působí prostě nesnesitelně, ale tady byli všichni dost v pohodě. A docela dlouho jsem se u akčních scén a hlavně rvaček nezasmál tak jako tady.

Delta Fox (1979)

No teda čekal jsem trochu víc. Nejsvižnější byla úvodní přestřelka při předání zásilky a i později, když je ve filmu nějaká akce, tak se na to kouká dobře, ale to ostatní mi připadalo trochu utahaný. Hudební doprovod a prostředí/lokace skvělé. Richard Lynch na mě působil jako chlápek u kterého nevíte, jestli vám dá pěstí nebo podá ruku, což se tady výborně hodí, ale herecky mě zrovna nepřesvědčil. Vozový park má ale zajímavý, to se musí nechat, škoda jen, že se tak rychle zbavil svého Camara. Nevýrazný závěr mohl být více výbušný, doslova, ale Priscilla je kočka, takže bylo na co se dívat.

Hollywood Man (1976)

Zaujala mě zápletka a Mary Woronov ve vedlejší roli, ale žádné zázraky jsem neočekával, takže jsem byl celkem příjemně překvapenej. Bavilo mě to. Hlavní záporák je správně úlysnej, policie dotěrná a nakonec ještě zkorumpovaná. Líbilo se mi celé to prostředí natáčení/výroby filmu - skoky na motorce, výbuch motorového člunu, rvačka na molu a taky mě bavila ta děsná paruka a knír, co nosí Rafe ve svém bijáku. Dobrá scéna je na pláži, kdy vůdce motorkářů chytne rapl a jeho gang má hned o pár členů míň, finále se sniperkou v přístavu je taky dobrý. Úplný závěr bych si představoval trochu jinak, ale k tomuhle filmu to ta nějak pasuje, takže v pohodě.

The Great Texas Dynamite Chase (1976)

Dvě holky, které se potkají při přepadení banky - jedna z nich ještě jako oběť, spřátelí se a začnou vylupovat banky s pomocí dynamitu. Super film! Skvěle namíchaná akce, komedie a trochu drama. Navíc 70. léta jsou jedny z mých oblíbených filmových období a na tenhle kousek se kouká fakt pěkně - jsou tu automobilový honičky, výbuchy, fajn hudba, sympatický herci, obzvlášť dvě hlavní herečky, těm to moc slušelo a nakonec happyend. Prostě paráda.

Double Nickels (1977)

Je to taková zábavná přehlídka starejch aut - Chevy SS, Corvette, pár Mercedesů, policejní plechovky, taky motorka a skvělá buggy. A jezdí se tady zásadně na plný plyn, taky je z toho pár slušnejch bouraček. Nečekejte ale nějaké zběsilé tempo, celý je to spíš na pohodu. Nechybí tady ani, u těhle filmů tradiční, honička v povodňovém kanále, takže u mě jasná spokojenost. Bacha až ho budete hledat, někdy bývá zaměňován s filmem "Speedtrap" ze stejného roku.

Andělská pěst (1993)

Mně se na tom hlavně líbilo, jak to pěkně odsejpá, žádné zdržování, rovnou dojde na přepadení, jak naznačuje obsah a celý film pak uplyne v dobrém tempu. Hlavní hrdinka nejen pátrá po vrazích své sestry, taky přitom stihne vyhrát turnaj v karate. I ve zbytku filmu je dostatek bitek, nahoty, trocha střílení a v kombinaci s krátkou stopáží ani na chvíli nenudí. Je to prostě skvělá zábava, zvlášť jestli jste viděli verzi s maďarským dabingem jako já - děj filmu není nijak složitý, takže to vůbec nevadí, spíš naopak. A scény kdy Kat skáče z okna na lešení a dvě patra se propadne, protože jsou snad z papíru, nebo jak v zavěrečném boji probodne chlápka, ten udělá otočku, aby nikdo nepochyboval, že meč fakt prošel skrz naskrz a teprve potom padne - ty prostě nemají chybu.

Some Girls Do (1969)

Tak Hugh Drummond zase nahání padouchy, tentokrát na souši, po vodě i ve vzduchu a opět má v patách partu nebezpečných agentek. Nalákal mě pěkný plakát a správně bondovsky ujetá zápletka a dobře jsem se bavil. Není to tak dobré jako "Deadlier Than the Male" co jsem viděl nedávno, děj je celkově trochu zmatenější a třeba ta scéna s kursem vaření byla dost mimo, ale jinak je to pořád zábavná oddechovka.

Něžné pohlaví (1967)

Jo, jo, na neznámé krásky, které se z nenadání vynoří u vás na pláži si prostě musíte dávat pozor, taky byste mohli skončit provrtaní harpunou. Tohle je prostě boží film. Přesně ve stylu šedesátkovejch bondovek, včetně hudby, jenže je mnohem zábavnější, protože se vůbec nebere vážně a je udělaný s větším nadhledem. Můžete se těšit na obvyklé hračky - třeba časované bomby nebo smrtelně nebezpečné doutníky. Taky mě docela dostala ta mechanická šachovnice. A zatímco Bond je - slovy M - sexistický dinosaurus, tenhle agent Drummond je prostě sympaťák. Ale hlavní slovo tady stejně mají agentky. Krásné, elegantní a stejně tak nebezpečné. Charlieho andílci se můžou jít zahrabat.

Tajný život Waltera Mittyho (1947)

Žánrové zařazení berte s rezervou, je to hlavně komedie. Mně to vlastně přišlo jako groteska a to hlavně díky Mittymu, který je prostě trochu pošuk. Šéf v nakladatelství mu dává pořádně zabrat, navíc mu krade nápady a když se k tomu přidá taky povedený kamarád, Mitty raději utíká do svých představ, kde je z něj frajer. Nakonec ale prožije i opravdové dobrodružství. Nejspíš bych se úplně obešel bez Mittyho kabaretního čísla a jeho matka mohla být trochu míň otravná, ale jinak je to v podstatě pohodovej film. Pobavil mě hlavně konec, kde Waltra chytne takový menší amok, upraví "kamarádovi" ciferník a teprve potom se konečně šéf rozhodne Waltra povýšit.