Předčítač (2008)

Poslední dobou zjišťuju, že Kate Winslet už neni oteklá a nezajímavá jako v Titaniku, ale naopak. Dokonce jsem se nachytal, že sleduju každý její výtvor. V tomhle filmu mě opět přesvědčila o svých hereckých kvalitách a dokázala, že nepotřebuje, aby jí kdokoliv sekundoval.

Pochyby (2008)

Na tenhle duel Streep vs. Hoffman jsem se těšil a musim říct, že jsem byl mile překvapen. Meryl v roli ředitelky katolické školy, která nabyla dojmu, že místní kněz zneužívá jednoho z žáků. Celou dobu mi v hlavě poskakovala myšlenka, jestli ředitelka nesvádí osobní souboj s někým, kdo se jí prostě nelíbí. Název Pochyby je tu naprosto na místě. Velmi zdařilé drama o vlastním přesvědčení.

Zjizvená tvář (1983)

Určitě nejsem jediný, kdo tvrdí, že je to jeden z nejlepších filmů, jaký byl natočen. Brian de Palma dokázal hodit téma 70-tých a 80-tých let v Americe (to téma je kokain..kokain..a zase jenom kokain) na plátno, za co byl americkou vládou odměněn cenou nejvyšší, stažením ze všech kin. Scénář Oliver Stone a vystihující hudba Georgio Moroder

Wanted (2008) odpad!

sračka všech sraček futrál

Nouzový východ (2008)

Když jsem začal sledovat tenhle film, nevěděl jsem co mě čeká a to pro mě bylo to nejlepší co jsem mohl dostat. Leonardo a Kate předváděj hereckej koncert a nominace na oscara je naprosto na místě. Film o dvou lidech, který vzájemně zjišťujou, že jejich na pohled idální vztah nemusí vůbec být tak ideální jak si ostatní myslí.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Pro mě je to jedno velké zklamání a to o sobě můžu klidně tvrdit, že jsem jeden z nej. fanoušků Indyho. Celý je to tupý, nápad s mimozemšťanama a tak.. některý triky( třeba kreslený opice v pralese) ...křišťálová lebka z umělý hmoty, atd. Buď je pan Spielberg senilní dědek, nebo jsem jeho výtvor nepochopil, každopádně čtvrtý díl Indyho je podle mě pro celou sérii naprosto kontraproduktivní. Dvě hvězdy - jedna pro Harrisona, že u toho neumřel a druhá pro Shiu..

96 hodin (2008)

Tak tentokrát jsem se opravdu bavil, Liam je tady fakt libovej, film má dost rychlej spád, takže se určitě nudit nebudete. Jedinej problém jsem měl s jeho ex a s rozmazlenou dceruškou, ale jakmile se děj přenese do Francie, už toho ta holka nemá možnost tolik říct. Dobrá akčárna s uvěřitelnym Liamem Neesonem.