96 hodin: Odplata (2012)

Kim je superdívka. Nejen, že je dost duchapřítomná, aby stíhala zvládat otcovy instrukce pod velkým tlakem, taky umí házet přesně granáty, skákat přes budovy nebo bez řidičáku řídit jak Jason Statham ve filmu Transporter.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Byl bych rád, kdyby Hollywood přestal dělat ostudu ninjům a katanám. Začínám být na tyto věci velmi alergický. Akce je průměrná a hlavně vyžaduje kompletní vypnutí mozku.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Měl jsem chuť dát 3 hvězdičky. Strašně hodně nepřesností a nelogičností. Ale nakonec - co jsem od toho filmu očekával? Akci. Dostalo se mi jí? Rozhodně.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Skvělý pohodový sitcom, který mě dokáže pravidelně rozesmát. Po maličko slabší 2. a 4. řadě mi pak pátá řada znovu ukazuje, proč tento seriál tolik miluji.

Prometheus (2012)

Na to, jak jsem se na film těšil, tak mě holt maličko zklamal. Vizuální stránka je samozřejmě naprosto úchvatná, ale příběhové mám výhrady. Zdá se mi, že spoustu pasáží je vynecháno (jak reagovala posádka na toho dědu?). Sice jsou to nepodstatné scény, ale výsledné dílo vypadá neuceleně a s dírami. Také mám pár nesrovnalostí (jak ti dva mohli zabloudit? Jak kapitán došel tak rychle k závěru ohledně nádob? Proč Shaw tak rychle změnila svůj postoj? Proč se během zákroku nikdo neozval, nic se nestalo?). Chování archeologů k parazitům mi logikou naprosto ohromuj. Ne, film se mi moc nelíbil. A ne kvůli nějaké vyvražďovačce, o které zde lidé píší. Podle mě to prostě bylo nepřátelské setkání, nic slasherovské.

2 $ocky (2011) (seriál)

Už dlouho (naposledy tedy BBT) jsem se u sitcomu nepřipadal tak příjemně a nezasmál se tolik. Je to jednoduché, svižné, nechodí do zbytečných detailů (HIMYM) a hlavně neztrácí humor (opět - HIMYM). A Max je okouzlující. S vtipným Olegem a roztomilou Caroline vytváří perfektní dojem.

Po přečtení spalte (2008)

Nuda, nuda a znova nuda. Snad největší moje zklamání. Čekal jsem komedii. Nesmál jsem ani jednou. Zde bylo napsáno krimi. Nic takového tam není. Je to jen prapodivný příběh několika lidí, není to napínavé, zajímavé, herci nesympatičtí.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Souboj dvou géniů, skvělá atmosféra, vynikající příběh i propracované postavy. Ačkoliv se jedná o anime, narozdíl od většiny zde nedochází ke krvelačným bojům a polosvlečené prsaté hrdinky tu nejsou. Po příchodu Misy kvalita klesla, po urcite udalosti jeste vice. Prvni cast ale rozhodne 4 hvezdicky.