Fakjů pane učiteli (2013)

Po 100 rokoch som konečne narazil na film, ktorý som nevypol po 5 minútach. Výnimočne som to pozeral s dabingom, čo nerobim nikdy, ale nemčina nie je zrovna moj šalok kávy a čitát stale titulky by bolo pri komedii fakt napalicu. Inak co sa tyka deja, jasne že je tam nejake to kliše, resp dalo sa predvidat ako to cele dopadne, ale to som vobec nevnimal a bavil som sa od začiatku až do konca, všetky sceny ktore mali byť vtipne vtipne aj boli a to sa dnes len tak často pri tomto žánri nevidí. Ked k tomu priratam dve hlavne postavy, ktore boli naozaj dobre obsadene, nemam tomu filmu co vytknut, všetko šlapalo tak ako malo. Za mna 5* bez zavahania, proste som sa bavil! Nemci velmi milo prekvapili ;-)

Transcendence (2014)

1* s oboma prižmúrenými očami. S jedným vďaka zopár efektom, druhým...no asi som mal dobrý deň. Primitívny film, viac slov si to ani nezaslúži.

Wentworth (2013) (seriál)

Zatial po prvom diely: Prison break bez breaku, recyklacia vsetkeho mozneho a neskutocna fikcia. Tak urcite bude bacharka vysvetlovat väzenkyni po prichode, ze ako to v base chodi, aj bachar sa jej tam pytat, ako sa ma a pojdu si spolu zapalit...Klasicky model, kedy je odsudena odsudena vlastne nepravom a v base na nu hned vyblafne nejaka ta teta-boss a prichadza tazke uvedomenie si, ze v base jednoducho nebude moct kopat sama za seba, ale bude sa musiet zaclenit, aj napriek nevoli. No a potom pride este vacsia teta-boss a ta si znej chcela spravit cvicenu opicku, co samozrejme prehnala, a tak nastupuje linka, kedy si nasa nova vazenkyna dupne-úuuuu. Urcite je na navsteve tiez povoleny fyzicky kontakt-logic off.Bože zatial je to fakt hlupe, predvidatelne a zrecyklovane. Jedine plus-riaditelka, ktora hadam vydrzi v pozicii, že sa snazi dat veci doporiadku a neda si skakat po hlave. Inak v ženskej base by ako bachari chlapi nemali byt, a ani ženy, hadam netreba pisat preco. Mali by tam byt zenske, ktore sa spravaju ako chlapi ;-) 2. dielno nic, bude to ledva priemerny serial-co to zase bolo v tom uvode za saskarnu? parodia na zenske vazenie tento serial, opat vsetko predvidatelne a priehladne, tie veci z minulosti su uplna kravina, az na tie, ktore sa tykaju hl. postavy. Niektore postavy su fajn, ale niektore su velmi ubohe s velmi divnou logikou...

Clona (2014) (seriál)

No teda nič moc. Prvy diel som cely cas rozmyslal, ze o com tento serial chce byt, kam chce smerovat(popis som necital). Až po 30 minute som zacal ziskavat aky taky obraz, ale moj predpoklad nebol spravny a rozhodli sa ist nudnym stereotypom najviac s dost chybami. Vica je bohyna, ale priznajme si ze jej uloha je tu absolutne nulova, jedine, co sa mi paci na jej postave je to, že hovori po slovensky, na madarsky prizvuk som zvyknuty, ale ked obcas zatrepe cesky, oh moje uši! Hadkova postava ako hlavna(dajme tomu) tiez nic moc, beha po budove s kamerou, tak určiteee, to je logika bože. Ostatne postavy uplne mimo. Sceny predvidave, vela krat primitivne dialogy a o dalsom radsej pomlcim. Ono pozerat to zatial budem, len ci mi to vydrzi, to je otazne...kedze som to nevypol asi len kvoli hadkovi a vice, kedze su to moji oblubenci. zatial 45% 3. diel No to bola zas fraška. Hupacia siet v izbe ako srsly? Dolezite indicie k dolapeniu pachatela som vedel skor ako vysetrovatelia-pruser! No a ten koniec-chces videt doklady ne?-unbelievable!!! Zatykanie este ktomu prepalene a amaterske. bože! 4. diel Zatial najlepsi. Uvodnych 10 minut však bolo priehladnych a vykonstruovanych. Zapleltka ako tak fajn. Psychouš Borek by sa mal dat liecit-hrozne napisana prepalena postava. Hadkova postava je tam tiež stale dost zbytocna, kedze tam len pobehuje s kamerkou, aspon ze dnes ho zakomponovali celkom dobre do deja a natocil pachatela pri "čine"...no som zvedavy, ako to bude pokracovat. 5.diel Hrozne cosi. Naozaj mi to pripada, ze pri tom serialy dokonca clovek aj ohlupne. ABsolutne nic sa tam nedialo, dej umelo natahovany, nelogicke sceny, hrozne dialogy.no proste katastrofa...este ze to ma len 7 dielov, tak uz to nejak doklepem. 6. diel diel opat ncim nerekvapil, a ani som to uz necakal, okrem predvidavosti a klasickych blbostok z predoslych dielov pridal aj detinskost, ked borek siel s pikou z pumpy na vacere(co bolo uplne jasne) a nikola sa zahvala ako 15 pubertiacka a zatiahla do toho hadak. Taktiez ideme do restiky-haha krčma 3.cenovej kategorie. Aspon ten koniec som mal ake take nadeje ale aj to, jednuducho strih a hned nemocnica. velmi zle! 7. diel Opat velmi zly diel, cely cas som pozeral, kolko este ostava do konca, lebo asi po 15 minutach ma to uz absolutne nabavilo. Opat hlupe, skolacke dialogy a sceny. Jednoducho nie. Strata času tento serial. Celkove hodnotenie ledva 40%.

In Your Eyes (2014) odpad!

Uz po trailery som to nevidel moc ruzovo, ale to som este nevedel co ma caka. Scifi je snad len to, že som to vydrzal ani neviem ako pozriet až do konca. Ubohe po všetkých strankach. To uz mohli dat rovno dvoch ludi do dvoch samostatnych izieb a nechat ich "telepaticky" porozpravat. Strata času tento "film". Velmi hlupe

Once Upon a Candle (2014)

...ten pocit, ked ti pride luto sviecky. Fajn pribeh, skvele animacie,hardcore ending.

VIPs (2010)

Celkom dobry filmeček ;-) Nie je na nom nic vynimocne, ale na druhej strane neobsahuje nic, co by ma vyslovene štvalo. Je to tak trochu catch me if u can ale skratena verzia s 2 trochu akwaaard scenami a trochu inou filozofiou. Chybali mi tu sceny, ktore by doplnili/lepsie vykreslili urcite casti deja, ale asi chceli divaka nechat v nevdomosti, nech si sam nad tym lame hlavu. Hlavny hrdina je sympatak a tak trochu mi pripominal Maria Cimarra a Gabriela Machta :o) 65%

Argo (2012)

Že drama a thriller tak urciteee. V prvom rade si opat treba uvedomit, ze ten film nezobrazuje skutocnost/skutocne udalosti. Je len na nich zalozeny. A to je to, co si vela krat ludia neuvedomuju, a na com hollywood stavia. Jedine, co na tomto filme je dobre, je vsetko okrem scenara :D Ale vážne! Je to ako prist do obchodu a kupit si nieco, len preto ze to ma vycancany obal a je to odvsadial propagovane. Ked to však doma človek rozbali tak zisti, že to chuti/vyzera ako hovno. Ako tento film. Rychlo k pozitivam: Hudba, kamera, prostredie atd atd, ale co z toho, ked ten scenar je vazne ubohy a klamlivy. Negativa-mini nedostatky, ktore kazili dojem z filmu: (SHITLOAD)-> Zaner, raz sa to hra na dramu a thriller-pritom kriteria to vobec nesplna a naviac je tam xy minutova pasaz, kde sa film snazi byt komediou. Naozaj vysmech! Taktiez urcite by branu na ambasade drzala pokope retaz(brain off) Amici na kanadskej ambasade si v pohode vychutnavali vinecko, papanicko, vysmiaty ako keby sa ani nechumelilo. Samozrejme tu mame aj hrdinu: Affleck.Kanadsky velvyslanec bez kanadskeho prizvuku-tjn. Preco affleck cestoval do turecka British Airways,ked potom nemali problem spravit reklamu KFC? omg. Urcite by v politicko napatej situaci dali amikovi v turecku vizum do iranu.Affleck oboznami 6 amikov s planom na zachranu a oni este pyskujú-no to je vrchol-on tam kvoli nim riskuje zivot, co sa na nich mohli vysrat. proste ´murica. Robili by iranci kvoli 6 amikom "skartovaciu" brigadu? :D Samozrejme nechyba american logic twist-zatrhli sme vam operaciu-pojde tam elitne komando alebo ktory ancikritst-lebo to nemohli od zaciatku vymysliet ze?! Iranci urcite uveria 6 kanadanom, ze su kanadania, ked hladaju 6 amikov, a zrovna im chyba biely papier na colnom o navsteve-tak urciteee. Hlavne ze ukazali, ze chyba len jednemu a ostatnych uz nepreverili sak pohoda. Americka propaganda krasa, vsetci ostatni su tupi ze? Napatie nula bodov aj jarmok ci co to bolo-absolutne nevyuzity potencial. Potom klisoidne "napatie" ala amerika. Na sekndu presne im vybavili letenky aj hovor zdvihli haha :D Taktiez ukonceny nastup a ich samozrejme pustili :D A extremne rychle vzlietnutie, v reale by ich vypoklonkovali prec a dokym lietadlo vzlietne, stihne si clovek pozriet dve casti dva a pol chlapa. Za mna rozdhodne nie, snaha sa sice ceni, ale bolo to hlupe a nedrzalo sa to faktov, tak ako malo. Americka propaganda 40% BTW:Affleck ala opica-moc to nepomlo, aj tak to jeho hranie bolo "eflekovske". BTW2: treba si zapamatat podstatnu myslienku z filmu: "za týždeň urobíš režiséra aj z opice."

Holky na hlídání (2007)

Naco vobec spracovavat takuto tematiku, ked to odflaknu? Naviac vsetko toto(v utrzkoch) aj tak vidime v kazdom tretom americkom filme, a ak to chceli spravit osobitne, mali si na tom dat naozaj viac zalezat. Cely dej je sice postaveny na realite, ale ma rychli spad a je neskutocne priehladny, predvidatelny a sceny umelo vykunstrovane, ked ani nenechaju divakovi priestor, aby sam porozmyslal, preco sa znich stali kurvy. Vsetko je to podsuvane, ako by bol divak uplny dement, pritom skor film je dementny. Jedina vec kvoli ktorej davam mozno 40% je ta, ze zobrazili realitu, pekne od pociatku: Pička, ktora moc kamaratok nema, sa zadiva do 40tnika, lebo kluci v jej veku su proste nevyzrale prasata. Tatka, ktory ma klasicky s manzelkou krizu, sa do nej zahladi a rovno to nanu vyskusa, ona sa nebrani, a on jej dokonca aj zalati. Jej sa to zapaci a casom dokonca rozbehne biznis a stava sa znej CEO babysitting-whores. No a samozrejme si bere svoj podiel, co sa vsetkym jej oveckam nepaci, a tak zacina tvrda konkurencia, no a naoknoniec sa samozrejme cely biznis zosype. Naozaj, keby to nebolo tak priehladne, keby to nebol len obraz dnesnej spolocnosti, kedy su podobne veci uplne bezne, uzil by som si film ovela viac.Naviac to nie je ziadna drama ale do zanru mohli rovno napisat zivotopisny, dokumentarny, podla skutocnych udalosti xy nie len americkych kurviciek.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013) odpad!

To, že maju ludia rôzny filmovy vkus a aj zmysel pre humor chápem, ale tento "film" je ubohost najvacsieho zrna a to hodnotenie nechapem. Hold zatial to videlo len 1,5k ludi, ktori sa zrejme na to tesili a sli do kina, lebo to bol prave ich žáner a časom to možno pojde dolu. Tak či tak za mna je to odpad