Trosečník (2000)

Tom Hanks je herec nevídaného formátu, v Stroskotanci toho síce veľa nenahovoril ale aj tak svojim výkonom nechával diváka len nemo hľadieť s polootvorenou sánkou do steny. Zemeckisova voľba vybrať si Hanksa opäť vyšla. Obidvaja vytvorili obdivuhodné dielko, ktoré pobaví, rozveselí ale aj rozplače. Ja som sa bavil a nuda išla tentokrát bokom. 85%

Potomci lidí (2006)

Po druhom zhliadnutí zvyšujem hodnotenie. Krásne odprezentovaná výprava za budúcnosťou, kde sa opäť budeme radovať s detského kriku a plaču. Alfonso Cuarón mi ponúkol duševnú očistu. Ďakujem. 90%

Bratři z donucení (2008)

Tupá antikomédia s dvomi extra tupými hercami, ktorí hrali ako dvaja najväčší kokoti na opustenom ostrove s názvom Kokotizmus. Trpel som, vtipné dialógy neboli vtipné ale príšerne detské a nesmierne ale nesmierne trápne. Boli momenty, keď som si myslel, že spácham samovraždu. Samozrejme som si film pretáčal, lebo pozrieť plný film by žiadalo odo mňa enormne úsilie. Som rád, že je to za mnou, už nikdy viac. Taký film a takých hercov treba poslať niekam, kde normalita nemá žiadnu cenu. 15%

Věc (1982)

Ešte teraz ma zviera pažerák. Carpenterova Vec ponúkla mnoho aspektov, ktoré vás zatnú ako do päste a nepustia, ste zhíčkaný krvavou kolískou, ktorá po každej novej scéne rodí ďalšie zohavené dieťa chystajúc sa adaptovať na vás nie pekným spôsobom. Žiadne vtipné dialógy, kde by ste sa aspoň na malý moment odreagovali a nemysleli na Vec, ste v jednom kole, samoúčelová atmosféra ubíja posledný odpor prepoteného diváka, občas si jednou rukou zakrývate oči, aby ste unikli späť do reality, no ste nenásytní a chcete viac. Po skončení filmu som sa ešte trochu triasol. Napil sa studenej vody a rýchlo zabúdal na práve videný film. No nešlo to a film som si s odstupom času pozrel už tretí raz. Asi preto, že to najhoršie, najkrvavejšie, najstrašidelnejšie láka najviac. 90%

Revolver (2005)

Takže ego je diabol?!... 45%

Kurs sebeovládání (2003)

Môj obľúbenec Jack Nicholson opäť herecky úradoval. Sandler je iba do počtu... 60%

11-11-11 (2011)

"Ty piješ? Aj Ježiš pil." Žiadny kasový trhák. Film o číslach, ktoré otvárajú bránu medzi dvomi svetmi. Všadeprítomne jedenástky ohlasujú blízky príchod neživých bytostí, ktoré by mali pravdepodobne zvrhnúť cirkev. Námet celkom zaujímavý, film mal dobre nabehnuté (prvých desať minút) no sľubná atmosféra sa vytráca už po miliónovom zobrazení démonických bytosti, ktoré začínali byť už otravné. Horor dosť vlažný, temnota prevládala no aj tak som si celý čas iba v dlani žmolil prsty. Nezalieval ma studený pot, netriasol som sa od hrôzy, nemotorne som sa vo svojom kresle prevracal z jednej strany na druhú a hľadal to najpohodlnejšie miesto. Po polhodine som definitívne prijal fakt, že ani tento horký horor neprispeje do mištičky úspechov. Neprišiel si pre mňa nejaký zohavený démon ani anjel s hadmi obmotanými okolo vlastných nôh len nekončiaca nuda, ktorá bola čiastočne ale iba čiastočne znesiteľná. 11 11 11, dátum, ktorý mal rozhodnúť o zajtrajšku a priniesť konečný koniec všetkého živého na Zemi. No prišiel iba nízkorozpočtový film, ktorý stojí za deravý groš. Zhrňme si to. Slušné tempo, atmosféra ako cez kopirák, herci mierne kolísaví, réžia do počtu aj so scenárom. Podpriemer. 40%

Pod povrchem (2000)

Majster tesár sa tiež raz utne. V tomto prípade to nevyšlo Zemeckisovi spolu s jeho akože strašidelne vyzerajúcim thrillerom, ktorý mal po každej scéne naháňať hrôzu no naopak nechával ma chladným a ľahostajným. Už na začiatku som mal tušenie, že takýto žáner pánovi režisérovi proste nejde. Obrovská nuda od prvých minút, po každej "hrozivej" scéne som sa nebál, skôr čudoval čo sa pre Boha deje. Ten kto napísal scenár tak by sa mal nad sebou poriadne zamyslieť. A ešte k tomu prehnaná dĺžka už tak nudou nasiaknutého filmu, len tak tak som ostal prilepený k obrazovke. Jediná dobrá scéna bola tesne pri konci, kde sa bezmocne Catwoman vo vani topila. Inak všetko šablónovité a údesne zdĺhavé. 60%

Predátor (1987)

Od začiatku zbesilý hon po niekom, kto nie je ani z tejto planéty. Ostrieľaný tím zložený z najzdatnejších mužov majú jedinú úlohu, ktorá však bude mať aj nasledovnú. Po jatkách v zajateckom tábore budú prenasledovať niečo, čo im poriadne a krvavo znepríjemní výlet v tropickej džungli. Chcú za každú cenu nájsť vraha ich priateľov a zúčtovať si to s ním, no na druhú stranu dostávajú skôr oni poriadne zabrať. Po postupnom vyhľadení celej skupiny ostáva už len ten najlepší, ktorý si to s likvidátorom a zberateľom lebiek rozdá v rozhodujúcom pästnom súboji. Pre mňa jeden z najlepších akčných filmov vôbec. Skvelá akcia, všadeprítomný strach, atmosféra a celkové tempo filmu výborné, dej je mierne lineárny a diváka občas vedie za ručičku no sľastné pasáže, kde si to Predator rozdáva so svojimi trofejmi tento chabý nedostatok desať násobne prekryje. Schwarzenegger ako inak, ikona tvrdej akcie a kráľ akčných filmov. Kojil som sa od samého úvodu až po úžasný koniec. Tomuto filmu proste nič nechýbalo. 90%

Tři království: Vzkříšení draka (2008)

Dobrý vojnovo-historický film o zjednotení národa. Dej je na hrane štandardu, scény sú pôsobivé no zlý strih uberá na epickosti. Dĺžka ujde a herci sa do svojich rôl vžili. Slušná ázijská záležitosť. 60%