Elektrické děti (2012)

Útek z komunity spojený so spoznaním vonkajšieho sveta. Hrdinka si ma získala hneď na začiatku. Naivná, (pravdepodobne) nevinná 15-tka, ktorá žije sťastne v zajatí mormonskej komunity a netuší, čo všetko je vonku. Páči sa mi záhadný podtext v pozadí. Ako sa dostala do druhého stavu? Všetko je to tak príjemne komorné. Rozhovory, myšlienky. Neviem to však priradiť ani ku kritike, ani k obhajobe náboženstva. Zrejme ide len o kritiku mormónov. Zmätený som len z toho, ako ten svet vonku vnímala. Keď si predstavím, že som 15 rokov zatvorený len v malej komunite, návštevu Las Vegas by som asi tak ľahko nepredýchal. Na koniec nechýba happy end s biblickým podtextom (až tak mi nevadil). Postava R.Culkina prešla počas deja zopár zmenami a on to všetko zahral tiež dobre. Škoda, že som nemal aspoň poriadne EN titulky. Iste sa to nebude páčiť každému, ale za pozretie to stálo. 56% - 3*

War of the Worlds: Goliath (2012)

Na začiatok upozorním, že som značne zaujatý, pretože mám rád bojové stroje, obzvlášť chodiace + ešte SteamPunk. Celkovo je to dielo, ktoré môžem porovnávať s akýmkoľvek anime sci-fi, ktoré som videl, a ktoré za ostatnými vôbec výrazne nezaostáva. K negatívam zaraďujem logické nezmysly - načo pri vývoji bojového robota ľudia kopírovali princíp trojnohého tripoda - to mohli dať radšej 4 stabilné nohy, alebo rovno len dve. Buričský príhovor hl.hrdinu v štýle "kašlite na svoje národy, nepomáhajte im v prvej svetovej, bojujte tu s nami proti mimozemšťanom!" bol riadne trápny a pobúril skôr moje tráviace šťavy... Tie politické kecy mi trošku vadili a tiež sa im nepodarilo rozvinúť tu výraznú emocionálnu rovinu. Čo sa týka súvislosti s filmom WotW, tak som bol zmätený. Film bol zasadený do 21.storočia - a jeho udalosti sa tu spomínali. Pôvodná kniha je však z 19. storočia, takže pokračovanie je iste myslené k nej. 3D animačné vložky prišli celkom ako oživienie, aj keď dnes vidíme X-krát lepšie. Mix začiatku 20. storočia a pseudo-vtedajších moderných bojových strojov by som za SteamPunk považoval a mám ho rád. Aj keď Vám tu veľa vecí môže vadiť, stále odporúčam si to pozrieť. Dávam mu 68% - 3*

Buck Wild (2013)

Taký divný zlepenec, ktorý nebol ani veľmi vtipný, a s horrorom to malo spoločnú len zombie tématiku a možno až príliš umelej krvi. Hneď odzačiatku mi prišli ako prihriati. Moje sympatie si nezískala ani jedna postava. Dej sa v prvej polovici len tak nejako pomaly tiahol. Potom sa to trochu rozbehlo. Výsledkom bolo, že som to aspoň mal chuť dopozerať. Ale kto to neuvidíte, neprídete o nič. - 45% 2*

Ptačí průvodce pro všechno (2013)

Ftákovina. Aj keď celkom pekná, cítil som z toho veľmi málo. Málo emócií, málo humoru, málo príbehu. Veľmi málo sa tam podľa mňa ukazoval Ben Kingsley, pretože práve scény s ním ťahali tento film niekam. Tie decká teda za veľa nestáli, aj keď do budúcnosti z nich nejakí herci môžu byť. Dej a zápletka nič moc, isté momenty prebehli tak nejako nasilu. No ani neviem čo viac povedať, zvažoval som dve, ale nakoniec predsa 3* 52%

Ninja commando (1982)

Tak, ako niektorí hodnotiaci: 80-te roky, sopliak a jeho ninja VHS s nem.dabingom. Z deja som predtým veľa nechápal, ale ten nebol až tak podstatný. Hlavne že tí dobrí nakoniec vyhrali. Zábavné bolo objaviť moje vtedajšie omyly. Napr.že polovica smejúceho Budhu a ten čierny prívesok od ninja-otca nebola čokoláda :) Choreografia súbojov je skvelá, ťažko sa v nej hľadajú chyby. Humor nič moc, ale celkom dokáže udržať atmosféru na menej vážnej úrovni, takže je to radosť pozerať. Dej jednoduchý, ale načo veci komplikovať. Hudobná téma príjemná, ale mohli ju ešte rozšíriť. Na to, že je to bojový film, vyslovenej brutality je tu málo. Všimol som si tiež, že nemci vtedy aj tých zopár krvavejších scén ustrihli. Spravili dobre, lebo na atmosféru mi pôsobili trochu rušivo. Pri hodnotení priznávam silný vplyv nostalgie, ktorá sa ozvala pri každej scéne. Ale myslím, že počet hviezd by sa nezmenil. 96% 5*

Alan Partridge: Alpha Papa (2013)

Nezačalo to zle. Ukecaný brit a jeho vtipné hlášky. Dva krát som sa dobre zasmial a potom ešte pár krát potichu. Zvyšok vtipov však strieľal mimo mňa. Hrdina samotný mi bol nesympatický (záporák tiež), niektoré situácie citeľne umelé, a teraz po zhliadnutí si vravím, že dej vlastne nebol o ničom. Pokus dobrý, a skoro som dal tri. Skoro. 46% 2*

Re lang qiu ai zhan (2011)

Čínska ftákovina. Dej je detinský a miestami až nereálny (možno je to len tou Čínou). Humor som akosi nepostrehol. Postavy však boli na smiech, ale skôr pre ich trápnosť. Herecké výkony prinajlepšom priemerné. Otázkou je, prečo teda 3* ? Vizuálne ma to bavilo. Volejbal celkom môžem, hlavne plážový. Sem troška volejbalu (celkom dosť), tam troška kung-fu, a hlavne k svetu vyzerajúce hráčky plážovo odeté, často aj v spomalenom zábere. Nuž, nebude to poprvé, keď moje hodnotenie zachránil pekný vizuál, akurát teraz nemyslím CGI. 54% 3*

Dosáhnout na měsíc (2013)

Lesba, kvôli ktorej Brazílska lesba opustila inú lesbu, a nakoniec je touto tiež opustená kvôli mladej lesbe... Tož negatíva. Nie som však homofobik. City týchto žien boli citeľné a zahrané presvedčivo. Doplnené krásnymi básňami a myšlienkami stvorili bravúrny romantický snímok, možno len trošku atypický. Divák je svedkom spletitej cesty poetky. Cesty plnej lásky, romantiky, ale aj depresií, strachov, podvodu a ... alkoholu. Romantická mňamka. Ale nie pre každého. 78% 4*

Zakázaná říše (2014)

Veľa chuti som stratil už na začiatku. Je veľmi chaotický a to, o čo tam šlo mi dokvaplo až neskôr. Ťažké je hlavne vyznať sa v tom, čo je realita, čo fantázia/rozprávanie a čo skok do reality minulosti či do Británie. Efekty sú fajn, ale často (hlavne pri interakcii s hercami) veľmi nešikovné. Na Horror je to trošku slabšie, ale zasa na rozprávku príliš drsné. Viac by som sa priklonil k horroru s prvkami rozprávky. Príbeh bol zaujímavý, rozuzlenie tiež, mohli tam ukázať viac krásnych Slovanských dievok :) Jednu * uberám za mierny chaos, ďalšiu za chyby animácie. Zaslúžených 62% - 3*

95ers: Time Runners (2012)

Podľa mňa riadna pecka. Vôbec ale nie vďaka hercom a ich výkonom. Áno, tie sú slabé, silno B-čkové a občas mi dosť vadili. Keby šlo len o to, viac ako jednu hviezdu nedám. V mojom prípade to ale ako na Nitro-Booste doplnila tématika cestovania časom. Do toho rátam scenár (nápaditosť, teoretická rozpracovanosť), sci-fi prvky (zobrazenie línie času + multi-pokus, ozveny), konšpiračná časť - nech robila, čo chcela, vždy boli na ňu pripravení + pôvodný vynálezca. Veľmi som trpel tým, že som nemal titulky (ani EN), takže som si istý, že keď budú, uvidím to znova. 87% - 5*