Avenged (2013)

Tak tento kousek pro mě osobně zcela naplňuje označení "ultimátní náser".

Vzteklina (2010)

Battle Royale po izraelsku. Skupina náhodných osob, kteří zabloudili i před tu kameru, se bez vysvětlení ocitne v lese, kde se začnou chovat jako retardi, kterými ale zjevně byli i bez toho lesa. Nejlepší kámoši si kvůli holce rozbíjejí šutrem hlavu, brácha zachraňujíce svou incestní sestru si rozřízne břicho! pastí na medvědy, hlavní záporák po pěti minutách usne aby se minutu před koncem filmu vzbudil a odkráčel neznámo kam, policajt uprostřed toho dění celý film nezúčastněně telefonuje své ženě. Režisér to z čirého zoufalství, že realizaci dementnějšího nápadu by už neprosadil, stopne, když je ještě třetina osob naživu a nejspíš v tom lese běhá doteď. And the Winner of the WTF of the Year is…

Domek z karet (2013) (seriál)

Když to přítelkyně po prvním díle označila za telenovelu, měl jsem chuť se s ní pohádat. Po pátém díle mám chuť s ní souhlasit. Druhá série řádně přitlačila a zvyšujeme na 100%.

Temné lesy (2003)

Kdyby nastoupila banda pohledných amerických vysokoškoláků a vše ostatní zůstalo stejné, tak to schytá odpady, že je to jen další z řady tupých, ničím nepřekvapujících hororů, ve kterém se hrdinové chovají zcela nelogicky, scénář nula, amatérsky natočené, s wtf rozuzlením. Ale pozor, hrdinové jsou norské dost držky, půlku filmu není nic vidět, což samozřejmě buduje atmosféru, osazenstvo má patrně záhadnou minulost, o které se ještě záhadněji nic nedozvíme, což je zjevně vede k nutnosti počínat si v rámci logiky úplně nejzáhadněji a konec je takový správně nepředvídatelný…navíc pozor!, severská produkce!, takže pálíme plný! P.S. Atmosféra se tomu místy upřít skutečně nedá, dvě si to zaslouží, jen mě to pokrytectví s..ouží.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Zombie seriál jako splnění snu fanouška zombie horrorů, kterého na konci filmu zajímá – co se stalo se světem, zda se nákaza podařila zastavit, jak dopadli ti (v lepším případě) dva přeživší hrdinové. Tyto otázky však Živí mrtví vůbec neřeší, jakýkoli globální aspekt příběh postrádá a z první série se série čtvrté dožije tak deset procent postav, přičemž pořadí úmrtí není právě úplně předvídatelné. A přesto to není na škodu. Seriál je podobně jako většina zombie filmů stavěn na premise, že největším nebezpečím jsou si lidé navzájem a "walkers", tvoří pouze rozkošnou kulisu a katalyzátor zároveň, přesto z toho dokáže úspěšně a zábavně těžit téměř po tři série. V půlce třetí série se vše zadrhává a její druhá část by šla shrnout do jednoho dílu. Ačkoli začátek čtvrté série chytá mírný nový dech, je to stále dokola a teď už bych ocenil buď ten „globální přesah“ ve smyslu zlikvidování nákazy a případného restartu civilizace či zdárné ukončení v podobě finálního masakru (ano Carle, hlavně ty!).

Lesní duch (2013)

Filmy jsou k hodnocení vskutku dva, bohužel ten zajímavější je podstatně kratší. První část - standartní chatová vyvražďovačka s přijatelným audiovizuálem, několika zajímavými scénkami, ovšem napětí nula, emoce nula, bání se mínus jedna a zapomenutelnost 10/10. Že jsou herci zaměnitelní s jakoukoli jinou pětkou z jakéhokoli jiného průměrného exploitationu nepřekvapí. Jedním klíčovým úmrtím skončíme z minuty na minutu do druhé části a vlastně zcela jiného fimu - nastartuje se rape and revenge mód s úderností pětihvězdového rozměru. Krvavý déšť a boží asifiltry, těžkotonážní našláplá hudba, přesvědčivé herecké sólo (vlastně i kvalitní sparingpartner), brutálně intenzivní prožitek brutality...co víc si přát (je vlastně zřejmé z podstaty příspěvku)

Expresní zásilka (2012)

Svěží. To je patrně nejvýstižnější slovo pro tento film. Adrenalin z toho cáká na všechny strany, hercům jde uvěřit, že skutečně před jednotlivými scénkami na tom kole jeli, jen škoda, že se to ke konci mírně zadrhne. Výtky směřující k ději a logice skutečně neberu. Pokud jdu úmyslně na film, jehož předmětem je ježdění na kole po New Yorku, těžko můžu takové atributy očekávat. Čtvrtá za Shannona, to je prostě magor par excellence.

Matrix (1999)

Mr. Smith hází ty nejhustější nasraný ksichty, Morpheus má kruťácký brýle, Neo se tváří celou dobu tak nějak zmateně a do toho uhýbá kulkám a všechno je to zatraceně cool. Příběh člověka od první chvíle pohltí a nepustí, to, co se děje na plátně po formální stránce, si v tu dobu nikdo ani nedokázal představit...a ten soundtrack! Trinity bych sice nominoval na jednu z nejvíc asexuálních hrdinek akčních filmů všech dob, ale co, ta love story je tam beztak jen aby to rozšířilo cílovku. U mě nejlepší z celé trilogie, jasná plná palba a slovu "kultovní" se rozhodně nevyhýbám.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Příjemná nostalgie z návratu do Středozemě vs vyrovnávání se se skutečností, že se jedná o pohádku pro děti. Kochalo se na to z velké části nádherně, výtka směřuje k "průchodu horami". Zatímco u Morie v LOTR I. jsem měl vážný strach o hrdiny (ač sedmkrát přečtena předloha:-) a byl ohromen zobrazením podzemí, zde jsem měl pouze pocit, že hraju videohru, u které všichni trpaslíci zrovna sežrali lahvičku immortality. Veskrze pozitivní pocity s očekáváním epičtějšího druhého a nevímcosiotommámmyslet třetího dílu.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Taková chemie mezi hlavními hrdiny, to se jen tak nevidí, popravdě by mě ani nepřekvapil jejich coming out v reálu. A jakože zpomalovačky dnes rve do svých filmů kdejaké režisérské jelito, Guy Ritchie je má neuvěřitelně vymakané. Doufejme, že si trojka vezme jen to dobré z prvních dvou dílů, a máme se na co těšit.