Počátek (2010)

Tak musím přiznat, že kinoripy jsou největší zlo filmového průmyslu. Když chce někdo zpřístupnit film pro ostatní ať to udělá pořádně nebo ať se na to "vysere". První zhlédnutí v kinoripu bylo jakože celkem dobrej film. Ale poté co jsem to viděl v Blu-rayi pochopil jsem proč je to 7. nejoblíbenější film. Námět a to jeho zpracování mě vtáhlo natolik, že jsem se musel štípnout jestli nesním. Dechberoucí podívaná s výtečnými herci. DiCaprio u mě poskočil o několik příček výš spolu s Hardym a Gordonem.

Určitě, možná (2008)

Příjemná rodinná podívaná s jemným a nenuceným humorem. Dobré obsazení se zajímavým dějem i vyvrcholením. I když mi Reynolds připadal někdy takový umělý, tak se na roli hodil. Zajímavý byl začátek, vypráví o své práci, pohodová hudba, typicky si kráčí po NY a pak šok....sexuální výchova ve škole. Akorát se člověk trochu ztrácel mezi lety, bylo to takové nepřehledné přeskakování, ale jinak jsem se dobře bavil. A ještě bych dodal, že nejvíce mě okouzlila slečna Fisher. Dobře nadabováno.80%

Moneyball (2011)

Sportovní drama, jak se sluší a patří. Hodně emotivní zážitek. Brad zahrál fantastický výkon a spolu s Hillem tvořili dokonalou dvojku. I když baseball moc nesleduju, mám rád veškeré sportovní filmy a tento se řadí mezi ty nejlepší, které jsem dosud viděl. Líbili se mi i kousky videí z té doby, které do filmu ladně a nenuceně zapadly, člověk tomu pak více věří. Přirovnal bych to k hokejovému zázraku, kde je také všemi podceňovaný tým, ten vítězný, až na ten konec. 80%

Gladiátor (2000)

Skvostná a monumentální podívaná. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Vyzdvihl bych výkon jak Crowea tak ovšem i na druhé straně barikády Pheonixe. Zsazené do mé oblíbené válečné doby, se spoustou bojů a ještě s výtečným scénářem a dějovou liní. Jednoduše 110%

Maniac (2011)

Tak mě to přišlo skvěle natočený, děsil jsem se nad reálností vražd, hlavně ta v autě mě dostala. Ale opravdu bych od Shii nečekal tento žánr. Zvládl to s noblesou. 80%

Expendables: Postradatelní (2010)

Po prvním shlédnutí jsem si řekl že to byl slušnej nářez a, že to bylo dost dobrý. Po druhém shlédnutí mi ovšem přijde, že to byl snad největší akční nářez co jsem viděl a že to byla neskutečná podívaná. Musím uznat, že Stalone si na svůj věk dává docela zabrat, ale musím uznat, že mu to fakt sedne. Je sice už trochu svráštělej, ale umí to jak za dob Rockyho a Ramba. Taky se mi líbil Lundgren, který neztratil ten svůj zabijácký pohled z Rockyho, při kterým má kde kdo bláto na hřišti. Parádní podívaná plná akce, super zábavy a nehasnoucích hvězd. Akorát bych vytkl některé efekty na konci filmu, které byly až nesmírně průhledné, že jsou počítačové a také nevyrovnanost hlasitosti dialogů a efektů, pořád jsem musel zvyšovat hlasitost při dialozích, ale pak mi to málem utrhlo uši. Takže za mě 90%

Zlodějská partie (2009)

Jediný film kde se mi líbil A.Banderas byl Zoro a ani tento snímek to nezměnil. Těšil jsem se na Morgana, který mě nezklamal ale ani nenadchl. Byl to takový nemastný, neslaný zážitek. Jenom díky nečekanému vyvrcholení které začalo po hodině a čtvrt a končilo za 15 min, si u mě vysloužilo 50%

Nezastavitelný (2010)

Je pravda, že je to akcí nabitý drama, ale zklamalo mě tam několik věcí. První z nich byla první srážka s autem na přejezdu, kde nějakej týpek a kůň uskočili jen tak tak, ale když to bylo vysíláno v tamních zprávách tak tam žádný muž ani kůň nebyly. Další bylo rozmetání posledního papírovýho vagónu, kde lítali jen třísky a karton (do tý doby jsem myslel že vagóny jsou železný, ale co). Jinak by mě celkem mohly i zaujmout zvraty, ale jak už zde bylo několikrát řečeno, je to klišé, a bohužel jsem věděl jak to dopadne. I přesto všechno se mi to ale líbilo, tempo bylo dobře nastavené a akční scény mě také oslovily, proto 60%