Keith Ripley je starý zkušeny lupič, který se řídí nepsanými zákony zlodějů: odvést svou práci, krýt partnerovi záda, nezdržovat se a nikdy nespolupracovat s policii. Jeho bývalý partner Victor se těchto pravidel bohužel nedržel a zaplatil za to životem. Nyní však Keithovi docházejí síly a on dluží příliš peněz ruské mafii, aby se do nějaké větší akce pustil sám. Objevuje se ale Gabriel - mladý a poněkud temperamentní pomocník, který s Keithem nejprve těžko hledá řeč, ale později s ním vytváří sehranou dvojici. Společně se poušti do jejich životni akce, která by jim oběma - v případě úspěchu - zajistila klidný důchod. (oficiální text distributora)

tron

Tradičný matný film Mimi Leder. Začiatok je (i vďaka hudbe) chytľavý a finále sa nesie v znamení mojich obľúbených pravidiel heist movie (= plno šokujúcich zvratov a nečakaných odhalení), no prostredná časť je nekonečná, rozťahaná, nudná, mdlá a rozvláčna. Chýba jej drajv. Ukážkový spotrebiteľský film, na ktorom každý zarobil, nejako extra ho sa pri tom síce nebavil, ale snažil sa neflákať to až do takej miery, aby to prehnane bilo do očí. Kasting vyzerá lákavo, ale paradoxne ma bavili skôr herci z vedľajších úloh (Rade Šerbedžija, Tom Hardy a experti na krokodílie horory Robert Forster a Radha Mitchell), než z titulných. Banderas pôsobí ako lacný, namachrovaný pornoherec, ktorý sa márne snaží prehrať do áčkarskej ligy. Čo je škoda, lebo je to skvelý a charizmatický herec (Desperado, Frida, Zorro: Tajomná tvár), ale tu vyzerá ako treťotriedny pouličný grázlik. Navyše sa pokúša hovoriť po rusky, čo pôsobí vždy hororovo, keď sa Španiel pokúša parodovať tento jazyk. Morgan Freeman je taký uvoľnený, až je to rušivé; v úvodnej scéne, kedy mu z tesnej blízkosti mieria pištoľou priamo do tváre, je tak nad vecou, až vypadáva z úlohy a nie je postavou, ale hercom, ktorý vie, že naňho iný herec mieri atrapou zbrane, ktorá nemá muníciu a tak sa mu nemôže nič stať, o chvíľu niekto zakričí „stop!“ a on pôjde na kávu do svojho karavanu. Páni spolu vôbec nefungujú a chémia medzi nimi je len minimálna. Miestami pôsobia až ako keby sa každý snažil uchmatnúť si pre seba čo najviac priestoru a byť hlavnou hviezdou on. Výsledkom je, že spolu prakticky vôbec nefungujú, jeden je až príliš inteligentný a druhý až príliš... ehm... menej. ()

Marsik

NOVA CINEMA HD - Ale tak, pánové. Mohli jste ze sebe vydolovat více. No myslím tebe, Antonio a Morgane. Tohle bylo přece jen nadprůměrné krimi. A nebo za to může režisér či námět? No..tak jako tak bych čekal více. Koukám, že většina uživatelů si myslí totéž, přece jen 56% na kontě opravdu není moc. 65% (with J.) ()

mala_kea

Klasická, několiksetkrát ohraná, nic méně dosti zajímavá vykrádačka. Nemám příliš rád Freemana, ale v tomto díle se předvedl celkem hezky. Když jsem viděl první scénu, tudíž "přepad" jednoho chlápka v metru, poté jeho útěk, film nasadil dosti vysoké obrátky. To trvalo až do chvíle, co se oba hlavní borci dostali do hlavního sejfu a z Banderase vypadlo, že je policista. Od té doby se až skoro do konce člověk do příběhu zamotá, občas nějakou pasáž i nechápe. To vše se na konci filmu částečně zodpoví, ovšem některé otázky jsou stále nezodpovězené. Hvězdička navíc patří propracovanosti části, když se jde vykrást hlavní sejf. To mě opravdu usadilo a děsně se mi to líbilo. Film byl dosti nadprůměrný, avšak mu stále něco chybělo. Každopádně tento kousek patří mezi prvních 10 (co jsem zatím viděl) v tomto tématu. ()

herr_carter

"jsem zavázán sergejovi, jelikož dřív jsem byl jeho spolupracovník, pak umřel, tak to přešlo na mě a teď tu minci dávám tobě, jelikož seš zavázenej mě a okradem fjodora, jelikož mi jde jednak o princip a jednak to vlastně vůbec nechápu". Že se v podobné konině objeví Banderas, to by člověk asi tak nějak i čekal, ale že dám jednou filmu, kde účinkoval Freeman jednu hvězdu, to by mě tedy ani ve snu nenapadlo. Tupý, nudný a nelogický film..................moje hodnocení = 2 z 10. ()

nash.

Lupičská story, která má tak dlouhý rozjezd, že než se začne něco dít, divák už je v limbu. A nepřidá jí ani ta spousta klišé (včetně zbytečné erotické scény, nasazené přesně podle příručky pro začínající filmaře ve 27 minutě), kterými musí dvojice lupičů proniknout než se dostane k cíli, kde.. není nic, jen hrst dalších klišé, tentokrát těch pointových, se spoustou tradičně „nečekaných“ zvratů a odhalení. Navíc Banderas těžce nestíhá skvělého Freemana a to je na výsledku také znát. ()

• Scény z metra odehrávající se v New Yorku byly natočeny v Sofii (Bulharsko) a vozy byly ruské výroby (typ 81-714.2). (FilmFan24)