Lucy (2014)

Je pravda, že scénář není dokonalý, ale je to klasický Besson. Navíc do své akce doplnil zcela novou rovinu pro zamyšlení nad fungováním a vnímáním života. U mě solidních 70%

Argo (2012)

Velmi povedený snímek. Dokázal mě držet v napětí až do posledních minut, které byly bohužel opět vytvořeny především pro americké publikum a jejich ego. Slušných 80% a potlesk pro Afflecka.

Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

Nevydržel jsem se dívat až do konce....další z mých chyb ve výběru filmu na večer.

Skyfall (2012)

V žádném případě nechci, aby si někdo myslel, že mám něco proti Bondovkám. Právě naopak, vyrůstal jsem na nich a stále se k nim s oblibou vracím. U této Bondovky však musím konstatovat zklamání. Nevim jak ostatní, ale já bonda miluju proto čím je, jakým stylem žije a samozřejmě co představuje ( neohroženého hrdinu ). Je pro mě vzorem hrdiny, který si i v těch nejvypjatějších situacích dokáže najít okamžik na vtipnou glosu, nebo na svůj vzhled ( pro mě nezapomenutelná scéna, kdy si Brosnan upravuje pod vodou kravatu ). V tomhle díle mi ale připadá, že je bond vylíčen jako "obyčejný" člověk. Jeho neohroženost, sebejistota, románky s nádhernýmy slečnami a hi-tech vychytávky jako by byly z tohohle scénáře prostě vyškrtnuty s tím, že i bez toho to přece bond zvládne. Ano, zvládne, ale bohužel pro mě tenhle bond ztratil punc své jedinečnosti. Ve filmu Bonda vyzobrazili jako ( omlouvám se za ten výraz ) trosku, která se snad na konci posbírá dohromady. Takového Bonda ale já nechci, chci Bonda, který je vždy připraven vyřešit jakoukoliv situaci s grácií sobě vlastní. Pokud bych měl film hodnotit jako nové samostatné dílo, je to velmi povedená akce/thriller na slušných 80%. Pokud mám ale film hodnotit jakoby pokračovatele Bonda.....slabé, pánové, velmi slabé a docela se začínám bát, co v dalším filmu ještě bondovi seberete....60%