Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

Návrat k dějovým začátkům mě velice potěšil. Příběhově velice zajímavé, obzvláště později více-díly a ucelenější příběh skrz celou sérii. Moc sympatická posádka. A pro mě nejlepší seriál o Star Trek vesmíru (promiň JEAN-LUCU).Klidně bych si nechal líbit další sérii. 90% To moje hodnocení berte trochu s nadsázkou, je to z pohledu fandy. Pokud bych se na tento seriál díval okem nestraného pozorovatele, vyšlo by mi cca 70% ;)

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975) odpad!

Nic zvrácenějšího, úchylnějšího a nechutnějšího jsem v životě neviděl... nedokázal jsem ani dokoukat do konce protože se mi neustále zvedal žaludek...pozor jen pro silné nátury ...0%

S čerty nejsou žerty (1984)

Pro mě rozhodně jedna z nejlepších českých pohádek, ne-li vůbec nejlepší :-)

Divočáci (2007)

Povedená a příjemná odechovka 75%

Maximální rychlost (2007)

Opravdu jsem váhal jestli dát 2 nebo 3 hvězdičky, nakonec jsem se přiklonil ke 3 a to i přes to, že je příběh naprosto přihlouplý ( no myslím, že by se daly použít i mnohem ostřejší výrazy) a závody jednotlivých aut jsou neuvěřitelně vyrovnané i když ve skutečnosti by bylo během několika sekund jasno o vítězi, neboť dejme tomu pro takové ferrari Enzo není Mercedes-Benz SLR McLaren či Porsche Carrera GT zcela rovnoceným konkurentem. Ale na druhou stranu ta auta jsou NÁDHERNÁ (a objeví se zde v podstatě všichni zástupci nejvyšší třídy supersportů Enzo, SLR, Carrera GT, Saleen S7, Koenigsegg CCX, Murcielago a i zástupci tříd nižšších jako Corvette Z06, F430, AC Cobra , Ford GT, Porsche GT3, Diablo VT, některé masserati atd. ) a koneckonců i slečny, které se zde objevují taktéž... proto ty 3* :-D SumaSumárum 50%

Hvězdná brána (1994)

I když se okem nezainteresovaného diváka jeví tento film nevyváženým a myšlenkově nedotaženým dojmem, je to můj oblíbený film a mezi sci-fi filmy jeden z nejoblíbenějších.

Battle Royale (2000)

Velice originální námět, který podle mě nastoluje některé otázky k zamyšlení . Herecké výkony velmi slušné, když uvážíme věk herců. Vizuálně povedené a doplněno o fantastickou hudbu, které v některých scénách neuvěřitelně umocňuje atmosféru filmu. Je pravda, že kdyby bylo na začátku méně postav s tím, že by bylo věnováno více času zbývajícím postavám (resp. jejich myšlenkám a vnítřním pochodům) byl by film rozhodně ještě zajímavější. Resumé: Pro mě velice slušný zážitek ...85%

Smrtonosná past 4.0 (2007)

I já jsem s odstupem času musel zvednout hodnocení na 5* . Je to akcí a vtipem naplněné až po okraj. Willis stále ještě nepatří do starého železa, zde to plně dokazuje :-) Perfektní odechová zábava, mohu všem vřele doporučit dokonce i těm, kteří nejsou skalní příznivci série jako já

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Tento díl mě velice mile překvapil, ač jsem příznivcem Next Generation a původní Star trek moc nemusím, zaujala mě myšlenka a zajímavé ztvárnění.

Měsíc v ohrožení (2006) (TV film)

Tak jsem se zase jednou pobavil, abych pravdu řekl nečekal jsem nic moc , ale byl jsem překvapen, že tam opravdu nebylo nic. Chápu, že televizní film má omezený rozpočet, ale tohle bylo trochu moc, efekty dělala snad nějaká skupinka ještě studujících teenage programátorů a grafiků. Celkové vybavení jak raketoplánu tak raketového střediska dosti mizerné (nejvíc mě pobavily výpadky el. energie ve středisku, neříkejte mi, že by třeba něměli dieslové agregáty aby nebyli závyslí na zásuvkách :-D potažmo místní elektrárně ). Děj naprosto bez nápadu, naopak pár velice kuriozních momentů, třeba neustálé výpadky komunikace a jejich následovná znovuzapojení bez jakéhokoliv vysvětléní či zmínky. Herecké výkony bez vyjímky zcela podprůměrné, všichni neustále přehrávají. A ten konec , zřejmě byl ten tlusťoch veden zvířecími pudy, ale místo opětování polibku jsem čekal spíš facku nebo kopanec do koulí. No nic , zase zabitá neděle ... 25% POZOR LEHCE SPOILEROIDNÍ