Komentáře uživatelů k filmu (1 166)

  • Galadriel
    ****

    Je pravda, že čerti bývají zobrazováni jako debilní bytosti s přinejmenším lehkým mentálním postižením, jenom Lucifer je obvykle chytrý, ale tady to je trošku jiné a je to jistě změna k lepšímu, navíc s kvalitními herci.(1.12.2003)

  • Gemini
    *****

    Z "čertovských" pohádek pohádka nejpohádkovatější, a taky nejhezčí, nevím jak jinak to říct. Kromě jiných nezapomenutelných geniální kaprál Petr Nárožný a jeho herecká etuda na vítr:) Po letech jasná stovka, protože ať už peklo bylo nebo nebylo, vymyšleno bylo dobře.(14.9.2003)

  • Tosim
    ****

    Pohádky, kde důležitou ůlohu hraje banda čertů, jsem vždycky považoval tak trošku za debilní, nicméně tenhle snímek má kvalitní předlohu a hodně toho stojí na hereckých výkonech - počínaje příjemným Vladimírem Dlouhým...(28.7.2003)

  • Isherwood
    *****

    Jistě, paktovat se s čerty je sice nemorální, ale když je to sebranka těch největších sympaťáků v čele s (doslova) démonickým Karlem Heřmánkem, není těžké na pravidla této pohádky přistoupit. Hynek Bočan režíruje s přehledem, výprava je působivá (peklo zvláště), skvělé triky účelné a celá nálada snímku se nese v příjemně odlehčeném duchu, kde česká herecká elita cedí božské hlášky, což filmu otevírá cestu k vrcholu česko/slovenské pohádkové tvorby.(26.11.2006)

  • Djkoma
    *****

    Nejlepší z klasických českých pohádek...(26.11.2004)

  • gouryella
    *****

    Super - proste jasne, urcite, bezpochyby ta nejlepsi pohadka co kdy byla natocena.(7.6.2002)

  • Malarkey
    *****

    Čerti jsou pekelníci až druhého stupně, prvního je tady Petr, který si z nich dělá žerty a to je asi jedinej.(30.5.2005)

  • Renton
    *****

    Scénář: Hynek Bočan, Irena Šlapáková, Jiří Just .. V naší zemi se natočila obrovská spousta pohádek a když bych měl určit tu nejlepší a nejzábavnější, vybral bych si tuhle. Hvězdné obsazení, princezny, čerti a samozřejmě pekelná váha. Vtipný scénář, výborná hudba a výsledek, který se musí líbit úplně každému!(28.3.2005)

  • Enšpígl
    *****

    Mě by zajímalo, jak se čertí holky vyrovnaly s faktem, že jejich čertí kluci mají ocas vzadu .(25.12.2009)

  • J*A*S*M
    ***

    Máchale, spadlo ti to ...(14.11.2008)

  • Marigold
    *****

    Hynek Bočan je zřejmě satanista každým coulem, jak jinak si vysvětlit tak sympatické peklo v čele s naprosto charakterním Luciferem ve velice pošukaném balení Karla Heřmánka? A vůbec... tahle rozprávka hnětá. Nebýt odporné princezny Adélky a jejího kastrátského prozpěvování, neměla by jediné chyby. Má v sobě cosi naturalistického a nepohádkového, a přece pohladí jak vlčí ohon. Navíc disponuje skutečně špičkovými choreografiemi, které se neztratí ani vedle takových Pirátů z Karibiku (není za tím Peter Koza?). Postavy krom zmíněné vypasené princezničky jedna báseň, zejména Janek, vetchý čert s hodností vraníka a cholerický generál Nárožný... Jo a ještě štěk Václava Vydry. Ten zlidověl. Ostatně jako celá tahle pohádka nepohádka.(30.5.2005)

  • Radek99
    *****

    Tak tahle pohádka se časem už zařadila do zlatého fondu česko(slovenských) pohádek. Líbila se mi již jako malému klukovi, líbí se mi i teď po více jak dvaceti letech, filmová kvalita přetrvala... Výborné herecké výkony, chytrý scénář, hodně humoru a sympatičtí čerti (ti jsou ale tak trochu jediným kontroverzním bodem pohádky - to, že my Češi v našich národních pohádkách máme tendence bagatelizovat úlohu pekla a zlehčovat až zesměšňovat postavu čerta, je všeobecně známo a svědčí to i o jistých rysech našeho národního naturelu. Tvůrci tohoto filmu však posunuli mantinely ještě trochu dál... Peklo a Lucifer jsou dokonce kladné elementy v opozitu hříšnému a veskrze zkaženému světu a postavám nahoře. ,,Díky" Boženo Němcová za toho Tvého ,,čertova švagra"...)(18.1.2007)

  • AngelAngie
    ****

    Klasika českých pohádek, kterou si každoročně ráda zopakuji...(3.6.2008)

  • DaViD´82
    *****

    Proklatě dobrý film. Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších a to nejen v našich hvozdech, luzích a hájích... Je tedy třeba psát více?(31.10.2007)

  • Dever
    ***

    // Distribútor: EuroVideo // Československá klasika. 50%(7.5.2011)

  • Oskar
    *****

    Jediný opravdu povedený film Hynka Bočana. Vynikající, vtipný scénář Jiřího Justa (Pátek není svátek, Babičky dobíjejte přesně!), krásná hudba Jaroslava Uhlíře, ale hlavně skvostné komediální výkony znamenitých herců - Karla Heřmánka, Viktora Preisse, Jaroslavy Kretschmerové, Josefa Kemra, Petra Nárožného a Ondřeje Vetchého. Pekelně dobrý film!(20.2.2003)

  • B!shop
    *****

    Perfektni pohadka, ktera se pribehove odlisuje od klasickejch pohadek, coz je dobre a navic tu je spousta vtipu. K tomu tu je pekna hudba, skutecne povedeny peklo v cele s Hermankem, naprosto dokonala Kretschmerova a pohodovy Dlouhy s Vetchym, takze to da jasnejch 5*.(1.1.2008)

  • monolog
    *****

    Jedna z našich nejlepších filmových pohádek a víte, proč tehdy ty pohádky měly takovej úspěch? Protože tvůrci tehdy brali děti jako sobě rovné a chtěli jim předložit kvalitní příběh s trochou zamyšlení a prokreslenými postavami. Žádný jednovrstevný vodový omáčky, jako dneska o hovadinkách typu Rumplcimprcampr. A navíc mám k tomuhle filmu i duchovnější vztah, protože jsem se narodil zároveň s ním. Už od dětství to byla moje nejoblíbenější pohádka. A Karel Heřmánek je ten nejlepší čert v dějinách filmu, hned po Ladislavu Peškovi z Martina Kabáta a Al Pacinovi z ďáblova advokáta.(12.12.2005)

  • Fr
    *****

    Podle mě je pohádka dobrá tak, jak dobří jsou záporáci. Kretschmerová, Preiss, Nárožný , to se musí vidět!!! Chytlavé melodie, neskutečné hlášky, ale hlavně Lucifer Heřmánek a futuristicky ztvárněné peklo, to je pastva pro oči i uši. Ať už peklo bylo nebo nebylo, bylo vymyšleno dobře. Hergot, kde se tady vzala ta kočka?(13.12.2006)

  • Boss321
    *****

    Pro mě nejlepší česká pohádka se skvělým obsazením a výbornou režií Hynka Bočana. Perfektní Karel Heřmánek v roli Lucifera a Ondřej Vetchý v roli čerta vyhnaného z pekla. "Jé já si zlomil šavli" :).(10.11.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59