Cheap Thrills (2013)

Cele to zacalo tak nevinne, ze po pol hodine som bol prekvapeny kam to smeruje. Aj ked som od polovice tusil ako to cele skonci ani na chvilu som neprestal "zrat" kazdy snimok a tesil sa ako to k tomu zaveru chlapci doklepu. Prijemna 90-minutova predohra k dlhemu zamysleniu sa kam az je clovek ochotny zajst... Doteraz si lamem hlavu a neviem sa rozhodnut, kto v tomto pribehu je ten zloduch :-)

Most do země Terabithia (2007)

Tento film som si pozrel z dovodu ze milujem fantasy, dobrodruzstva a som bezpodmienecne rodinne zalozeny :) Taky je totizto popis - Dobrodružný / Fantasy / Rodinný. Cakal som nieco na sposob Harryho Pottera/Froda pytlika a ani vo sne by ma nenapadlo, ze na konci sa pristihnem so slzami v ociach. Krasne prostredie filmu, dokonale vykreslene pocity 2 mladych snilkov vo veku kedy im nikto nerozumie a nakoniec silno-emocionalna zalezitost, ktora vas vnutorne roztrha na kusy tak, ze nenavidite rezisera!

Interview s upírem (1994)

Zaklad modernej upirskej kinematografie. Pre mna jednoznacne TOP upirsky film vsetkych cias. Pocinajuc silnym hereckym obsadenim a naozaj vybornym vykonom hlavnych hrdinov, obstojnym hudobnym doprovodom a genialnymi kostymami, siaholdhou silnou dejovou liniou, film nenudi, ba dokonca vas priputa k stolicke a vysaje z vas vsetky problemy realneho sveta. Svojmu silnemu sci-fi citeniu (nie fakt neverim na upirov), ktore sa vo mne prebudzalo dlho, vdacim prave tomuto snimku. "I want some more..." :)

Fontána (2006)

Asi najlepsie dielo tejto genialnej trojice Aronofsky-Libatique-Mansell. Audiovizualny zazitok rozdeleny troma dejovymi liniami so silnym pribehom lasky k zivotu a vecnemu hladaniu nesmrtelnosti, lasky k zene a hladanie sposobu ako o nu neprist a napokon o zmiereni sa so zivotom a smrtou a pochopeni celeho tohto cirkusu menom "existencia". Film som videl snad 10x, vzdy v inej atmosfere a inom emocionalnom rozpolozeni a vzdy najdem dalsi detail, ktory ma oslovi. Tym chcem povedat ze na film treba bat naladu a urcite to nie je vhodny snimok do podmazu na "syrovy dejchanek". Prelinanie dejov sprevadzane dokonalou hodobnou lakocinkou "Death is the Road to Awe" doplnene skvelym vykonom Wolverina si u mna vysluzili dozivotne miesto vo vytrinke. Pat hviezd bez rozmyslu a najmensej pochybnosti o majstrovstve vsetkych zucastnenych.

Funny Games USA (2007)

Po uchylnej pianistke, dalsia lahodka z cukrarne tohto psych-loga/pata(??) :) K tomuto kusku som sa dostal uplnou nahodou v TV. Zacalo to nevinne, dvaja (celkom sympaticki) mladici idu pre vajicka ku susedom. Ak si nieco v zivote neviem predstavit, je zazit to, co zazila rodina v tomto snimku. Pocit bezmocnosti, s ktorym sa reziser az nemiestne zahrava, komunikacia s divakom a neustala otazka, ktora vas sprevadza celym filmom: "Este nemate dost?" Az sa cudujem sam sebe, ze som to dopozeral do konca...Osobne by som tento protest proti nasiliu vyniesol na piedestal psycho-thrillerov. Videl som ho jediny krat a ten pat-hviezdickovy dojem, ktory vo mne doteraz tlie si nechcem kazit opatovnym zhliadnutim...aj ked ma laka pozret si verziu z roku ´97

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Okno do divakovej duse. Kazdy zo siestich pribehov nuti divaka sa stotoznit s hlavnou myslienkou, a tym mu v hlave rastie obrovsky chrobak o skazenosti modernej spolocnosti. Po zhliadnuti kazdej casti som potreboval cas si to vsetko uvedomit a "ospravedlnit sam seba" lebo velakrat som sa az hanbil za to coho vsetkeho je clovek schopny. Nadcasove, bohate na hlboke myslienky, otvara priestor na diskusiu pri piatocnom pive..."tak co, rozdal by si si to s tym prasatom?"